WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаКультурологія, Етика, Естетика → Загальна характеристика видів мистецтв - Реферат

Загальна характеристика видів мистецтв - Реферат

порцеляновий посуд не мав естетичного значення. Тільки пізніше,з відкриттям Бейтгером у Мейсене своєї фабрики по виготовленню порцелянового посуду, порцеляна стала сприйматися як придатний для скульптури матеріал.
Крім глини, у скульптурі використовуються різні матеріали: гіпс, бронза, різні метали, мармур, граніт і т д. З розвитком цивілізації розширюється і палітра матеріалів, використовуваних у скульптурі, а також змінюються способи їхньої обробки Наприклад, використання сталі, чавуна, різних сплавів здійснюється в техніку лиття, кування і т. ін.
Однак, незважаючи на відмінність технік і матеріалів, форм і видів скульптури, художній образ цього виду мистецтва створюється особливим набором специфічних засобів:
- найбільш специфічним з них є обсяг, не ілюзорний, як у живописі, а реальний;
- вирішальним засобом у створенні скульптурного образу служить силует. Ідея скульптурного добутку повинна бути схоплена з будь-якої відстані, у будь-який час року і з будь-якого ракурсу;
- фактура скульптурного добутку не менш важлива, оскільки між ідеєю і матеріалом існує визначений зв'язок, а манера того самого майстра міняється в залежності від конкретного скульптурного матеріалу,
- найкращі скульптурні добутки перемагають свою статичність за рахунок привнесення не самого руху, а його мотиву; обирається така поза, що є як би проміжної між двома крайніми станами дії (наприклад, скульптурні групи Мікеланджело "Ранок", "День", "Ніч");
- для монументальної скульптури важливий так само і характер п'єдесталу (згадаємо п'єдестал у формі хвилі як символ Росії XVІІ століття, що реформував Петро І, у "Мідному вершнику" Э Фальконе).
ГРАФІКА - цей вид мистецтва так само давній. Його назва походить від латинського "графі" - пишу, дряпаю До XV сторіччя графіка пронизує усі види мистецтва, але самостійне значення знаходить тільки в епоху Відродження. З цього часу ручний малюнок і естамп стали сприйматися як самостійна художня цінність. По призначенню графіку класифікують на:
- репродукційну. Вона була особливо популярна в XІ сторіччі до винаходу фотографії;
- супровідну (ілюстрація книг, журналів і газет);
- плакат;
- промислову (етикетки, рекламні зображення, афіші і т.п.);
- підготовчу, де розрізняють начерк, етюд і т.д.;
- самостійну, котра здійснює власну естетичну і художню функції.
Графічні роботи можуть бути створені в різних матеріалах і в різних техніках. При виконанні графічних робіт вручну розрізняють мокру і суху графіку, у залежності від матеріалу. До мокрої графіки відносяться ті добутки, що виконані за допомогою бістру (матеріалу, що виготовляється із соснової сажі), сепії (барвистий пігмент лілового кольору, що був виділений з каракатиці), акварелі, пастелі; суха графіка виходить при використанні сангіни, крейди, графіту і т.д. (сангіну геніально використовував Леонардо да Вінчі, а вугілля було улюбленим матеріалом Альбрехта Дюрера).
Друкована графіка являє собою ряд відбитків (естампів), що зроблені з різних твердих поверхонь за допомогою різних технік печатки. Так, зображення може бути нанесене на камінь, метал, дерево, лінолеум за допомогою плоскої, опуклої чи заглибленої техніки печатки. Кожний з таких відбитків є кінцевим результатом і метою творчості графіка і має художню цінність.
Зображення, що виконане на кам'яній подушці за допомогою лупи і щекиля, називають літографією.
Ксилографія виходить при вирізанні на дереві малюнка і нанесенні на нього фарби для подальшого його друкування на папері.
Ліногравюра - це графічне зображення, що виходить при друкуванні малюнка з листа лінолеуму.
Офорт - відбиток з металевої пластинки (згадаємо відомі офорти Рембрандта).
Незалежно від техніки і матеріалу графічний художній образ створюється особливою мовою, тобто виразними засобами графіки є: лінія, за допомогою якої створюється малюнок, порівнюваний з монологом; пляма, винахід який належить японським графікам.
Лінія і пляма (чорне і біле) - найбільш абстрактні образотворчі категорії, яких немає в живій природі; штрих чи тон - переривчаста лінія на графічному зображенні.
Лаконічність графічної образотворчої мови свідчить не про її бідність, а про її специфіку. Графіка переводить наше сприйняття на особливу раціональну мову. Графіка ближче до визначення, вона апелює до розуму. Живопис будить емоції, а графіка - думки і представлення про явища, вона близька до слова.
У житті суспільства графіка виконує особливу роль Вона тісно зв'язана з реальністю, що швидко міняється, обслуговує пресу, пропаганду, рекламу, промисловість і побут, естетизує ті області нашого життя, що не доступні іншим видам мистецтва.
Графіка володіє особливою ефективністю взаємодії з громадським життям, оскільки вона оперативна, мобільна, відкрито публіцистична, стає особливо значимої в період змін у суспільстві. В ній поєднуються унікальність і масовість, при сприйнятті графічних образів включаються як зорові, так і незорові асоціації
ЖИВОПИС. Великий художник Н. Ге говорив "живопис - не слово, у ньому дається одна мить, але в цю мить повинні бути всі, а якщо немає - немає і картини" Це висловлення виявляє специфіку живопису - виду мистецтва, що здатний відобразити видиму реальність за допомогою кольору на двомірній поверхні. Це зображення живописець створює, використовуючи закони перспективи, лінії, кольору, світлотіні. Тому живопис безмовний, нерухомий, просторовий.
По видах, подібно скульптурі, розділяють монументальний і станковий живопис. Станкова виходить у результаті нанесення на папір (чи полотно) барвистого шару. Монументальна завжди зв'язана з архітектурою, тому вона не може існувати самостійно. Незалежно від виду живопис розділяється на окремі жанри: портрет, пейзаж, натюрморт, тематична картина. Особливий жанр живопису складає іконопис.
Раніше інших використовувалася техніка мозаїчного монументального зображення. Матеріалами для цього служили смальта, дерево, кераміка, стекло й ін. Російська мозаїка нараховує більш 1500 кольорів, італійська - 2500. Один квадратний метр мозаїки майстер створює півтора року, тому цей вид монументального живопису найбільш важкий і дорогий.
Вітражі, як вид монументального живопису, створюються за допомогою прозорого скла Шматочки скла скріплюються свинцевими переплетеннями.
Найбільш дешевий вид монументального живопису - фреска (від італійського "свіжий"), коли на сиру штукатурку наносять розведений на воді барвистий пігмент 5-6 кв.м. фрески заповнюють за п'ять-шість годин, тому техніка фрески вимагає високої мальовничої майстерності, точної руки, дуже високого художнього смаку. Для одержання зображення в станковому живописі використовують пастель, гуаш, енкаустику (рідкі воскові фарби), темперу й ін. У 1495 році брати Ван Эйк уперше розписали Гентский вівтар олійними фарбами (тобто пігментом, що розчиняється на гороховій, конопельній чи лляній

 
 

Цікаве

Загрузка...