WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаКультурологія, Етика, Естетика → Культура спілкування в професійній діяльності працівників органів внутрішніх справ. Правила спілкування з окремими категоріями громадян (науковий рефе - Реферат

Культура спілкування в професійній діяльності працівників органів внутрішніх справ. Правила спілкування з окремими категоріями громадян (науковий рефе - Реферат

сказане вами не буде зрозумілим. Як би не було важко, краще сказати усе відразу.
- запитайте себе, чи розумієте ви іншу людину. Чи дійсно ви слухали її уважно та зацікавило? Чиє які-небудь припущення або думки, від яких ви хотіли б позбавитися? Якщо є якісь непорозуміння, то найкращий спосіб перевірки - це повторити сказане іншою людиною. Вона може тоді підтвердити правильність передання змісту, і, отже, можна рушати далі, якщо ні, то попросіть пояснити сказати ще раз.
4. Проблема неясності
Природним результатом недостатнього спілкування є проблема неясності. Вона може привести до нерозуміння смислу сказаного або того, що малося на увазі. Вихідне недостатнє розуміння спричиняє невірні висновки та неправильні дії. Все це призводить до серйозного конфлікту.
Однак, і в цьому випадку проблема має досить просте вирішення. Якщо ви слухаєте кого-небудь і не розумієте те, що сказав співрозмовник, що він мав на увазі або чого прагнув, просто скажіть йому, що вам не все зрозуміло. Навіть якщо вам здається, що все ясно, краще ще раз запитати або переказати почуте, щоб переконатися у тому, що все правильно зрозуміли.
Якщо застосовувати цей прийом, то це допоможе вам переконати вашого співрозмовника у тому, що його слухають уважно, і головне, дозволить звіряти своє розуміння зі сказаним (а також вносити відповідні поправлення, якщо в них виникає потреба).
Отже, не залишайте непорозумінь. Утлумачуйте те, що ви маєте на увазі. І стежте за тим, щоб ваш слухач розумів вас: по його реплікам: "я зрозумів" та їм подібним, а також по його відповідям або по реакціям на почуте. Якщо ж ви втратили впевненість у цьому, або якщо ваше повідомлення дуже важливе або складне, попросіть людину повторити те, що ви їй сказали, щоб переконатися у точності сприйнятого. Якщо ж ви не можете щось зрозуміти з першого разу, не приховуйте цього. Не хвилюйтесь, що будете виглядати нерозумно. Ви тільки введете всіх в оману,
Якщо будете вести себе так, немов би усе зрозуміли, хоча, насправді, це не так, і більш за все допустите помилок у майбутньому. Визнавши, що ви щось не зрозуміли, ви доводите самому собі свою чесність і бажання робити правильно усе з самого початку.
5. Як правильно слухати
Багато хто з людей вважають, що вони уміють точно висловлювати свої думки, інші вважають, що уміють слухати співрозмовника, хоча це й не так. Не дивно, що деякі спроби спілкування так часто закінчуються невдало.
Невміння правильно слухати є однією з основних причин конфлікту, окрім очевидних причин. Коли людина бачить, що її не слухають, у неї можуть виникнути почуття ворожості або осуджування. Хмурий погляд, квапливість, неспокійні жести можуть свідчити про відсутність інтересу, поваги. Це може розстроїти людину і створити у взаємовідносинах деяку напруженість, хоча ви цього зовсім і не бажали.
І навпаки, якщо ви зумієте показати людині, що ви її дійсно слухаєте, розумієте і співчуваєте, то тим самим ви зведете можливість конфлікту до мінімуму. Крім того, у вас буде можливість скористуватися тією інформацією, яку ви отримаєте в процесі розмови. Звісно, це не означає, що вам потрібно погоджуватися з усім сказаним. Але людині необхідно відчути себе почутою. Це - той же принцип, згідно з яким розгніваній людині потрібно дати виразити свої емоції словами, вислуховуючи її, тільки у цьому випадку вам потрібно дати виразити свої емоції словами, вислуховуючи її, тільки у цьому випадку вам потрібно приділити тій людині, що говорить, більше уваги і зосередитися самому. Ідеальний варіант полягає в тому, що ви вислуховуєте співрозмовника з певною долею співчуття. Вам слід показати йому, що ви сприймаєте сказане без осудження. Вам необхідно продемонструвати, що ви, принаймні, розумієте те, як йому уявляється ситуація з його точки зору, навіть якщо ваша позиція у цьому питанні - інша.
Іноді застосувати цей підхід дуже важко, особливо, коли конфлікт уже розгорівся. Однак, якщо ви зможете заспокоїти себе достатньо для того, щоб сконцентрувати увагу на активному слуханні, ви виявите, що при розв'язанні конфліктів такий підхід може творити просто дива. Він допоможе заспокоїти іншу людину, якщо ця людина нервує або просто роздратована. Такий підхід сприятиме більш спокійному обговоренню ситуації.
Запам'ятайте, що правильно слухати - це чути і сприймати істинні почуття співрозмовника. Це ключовий принцип, який складається з таких наступних принципів:
- Слухати з співчуттям. Якими б негативними емоціями ви не були б охоплені, відділіть себе від них і слухайте з відкритою сприйнятливою свідомістю. Спробуйте уявити себе на місці іншої людини. Уявіть, як ви і ваші відповіді сприймаються з позиції іншої людини.
- Зосередьтесь на предметі розмови. Не дозволяйте собі ухилятись в сторону. Якщо розмова відхилилася від теми, то, наприклад, ставлячи відповідні питання, ви можете вернути її до вихідної теми.
- Ставитися до співрозмовника поважно. Щоб людина не говорила, ви повинні показувати, що поважно ставитесь до того, що вона говорить і відчуває. При цьому пам'ятайте, що вас не повинна затягти трясовина взаємних ображань та інших проявів неповаги. Якщо, наприклад, людина, з якою ви сперечаєтесь, скаже щось подібне: "Ви - нікчема", постарайтесь віднестись з розумінням до її прихованих почуттів. Верніться до предмету спору, сказав що-небудь у такому роді: "Схоже ситуація дійсно вас турбує. Щоб ви хотіли у зв'язку з цим зробити?". Ви можете також нагадати іншій людині про необхідність зберігати поважне відношення один до одного, сказавши: "Я знаю, що ви розгнівані, але давайте спробуємо не завдавати образи один одному, а спробуємо сумісними зусиллями знайти прийнятне для обох рішення проблеми". Іншими словами, намагайтесь контролювати свої емоції, піднесіться на більш вищий рівень. Потім, як можна швидше, постарайтесь повернутися до конструктивного обговорення питання.
- Слухати уважно, не роблячи оцінок. Це найкращий спосіб дати людині можливість висловити те, що вона в дійсності думає, і виговорити усі емоції, які можуть перешкодити рішенню проблеми. В ідеальному випадку своїм уважним безстороннім вислуховуванням ви зможете спонукати іншу людину поводитися аналогічним чином, коли прийде час створення тієї атмосфери, яка необхідна для розв'язання конфлікту.
- Висловлювати свою думку про почуте, щоб показати людині, що її дійсно слухають. Повторіть своїми словами ті найбільш важливі положення, які зазначені іншою людиною. Це дає можливість не упустити нічого і надає людині можливість виправити вас, якщо ви щось неправильно зрозуміли.
- Відзначте те, чого ви не зрозуміли або у чому ви не впевнені. Цей принцип може здатися очевидним, однак, більшість людей не дотримуються його і залишають після розмови "білі плями". Непорозуміння, що залишилося може

 
 

Цікаве

Загрузка...