WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаКультурологія, Етика, Естетика → Основні положення виконавців в українському катодному танці - Реферат

Основні положення виконавців в українському катодному танці - Реферат

долонями на плечах тих виконавців, які стоять праворуч і ліворуч. Тулуб прямий. Голова повернена обличчям до глядача.
48-е положення (жіноче) "ліса". Виконавиці стоять одна за одною лівим плечем до глядача. Кожна дівчина кладе ліву руку, зігнуту в лікті, на своє праве плече, а праву простягає уперед до правого плеча дівчини, яка стоїть попереду. Та, в свою чергу, подає їй ліву руку, зігнуту перед собою у лікті. У крайніх дівчат вільні руки збоку на талії, стиснуті в кулаки.
49-е положення. Виконавці стають у коло обличчям до центру і, з'єднавши руки, відходять назад на відстань витягнутих рук. Тулуб відхиляють трохи назад - ліворуч. Руки у виконавців, які стоять у колі, можуть бути піднесені вгору, відведені у центр або назад, опущені вниз вздовж тулуба. В усіх чотирьох випадках виконавці стоять у колі майже впритул одне до одного.
50-е положення. Виконавці стають у тісне коло (тобто впритул одне до одного) обличчям до центру і кладуть одне одному руки ззаду на талію так, щоб кожний тримав руками своїх сусідів ліворуч і праворуч. У тісному колі виконавці можуть стояти також спиною До центру кола. У такому разі вони з'єднують перед собою руки, як у положенні 49, або 51.
51-е положення ("корзинка"). Виконавці можуть утворити два кола (внутрішнє, в центрі якого стоїть один виконавець, і зовнішнє, в якому розташовується внутрішнє коло). Учасники внутрішнього кола, зберігаючи положення, описане вище, стоять обличчям до центру і нахиляють голови назад так, щоб було видно виконавця у центрі, а учасники зовнішнього кола, зберігаючи положення, описане вище, стоять спиною до центру і нахиляють тулуб униз так, щоб було видно внутрішнє коло. Іноді учасники зовнішнього кола можуть з'єднати руки, схрестивши їх у себе на грудях, з руками тих, які стоять з ними поруч - ліворуч і праворуч. Таким чином, один з виконавців з'єднує свою праву руку з лівою рукою того виконавця, який стоїть ліворуч від . нього, а ліву з правою рукою того що стоїть праворуч.
52-е положення ("ворота"). Двоє учасників стають поруч і з'єднують між собою руки: хлопець правою рукою бере ліву руку дівчини. З'єднавши рукі:, підносять їх високо вгору, утворюючи "ворота", через які проходять ряд або пари танцюристів. Пара, яка утворила "ворота", стоїть обличчям до глядача. Іноді ця пара стає спиною до глядача. У цьому разі парубок бере лівою рукою праву руку дівчини, і вони підносять з'єднані руки високо вгору. Вільні руки виконавці кладуть собі на талію, або опускають вниз.
53-е положення ("ворота в трійці"). Вихідне положення: серед дівчат стоїть парубок. Перша дівчина - та, що праворуч від хлопця, а друга - та, що ліворуч від нього. Парубок бере правою рукою ліву руку першої дівчини, а лівою рукою праву руку другої дівчини. З'єднай руки виконавці підносять угору. Дівчата по черзі обходять навколо парубка (перша проти руху, а друга за рухом годинникової стрілки). Парубок при цьому пританцьовує на місці, а при оберті схрещує руки над головою.
54-е положення (мала "зірка"). Учасники (їх може бути три, чотири і більше) стають обличчям по колу і, якщо йдуть проти руху годинникової стрілки, з'єднують ліві руки в центрі, - праві руки, якщо йдуть проти руху годинникової стрілки. Вільні руки кладуть собі на талію, відводять їх убік трохи нижче плеча, або ж підносять угору, як у третій позиції.
55-е положення (велика "зірка"). Вихідне положення таке ж, як у малій "зірці", тільки поруч стають двоє або більше виконавців, з'єднуючи між собою руки.
56-е положення (низька "зірка"). Учасники, які стають у коло обличчям до центру, через одного присідають, не роз'єднуючи рук, і обидві руки витягують у центр кола, упираючись у підлогу кулаками, а носки ніг піднімають угору. Тулуб прямий, спина випрямлена. Учасники низької "зірки" можуть іти по колу за рухом чи проти руху годинникової стрілки (замість парубків, які стоять у колі, можуть бути дівчата. Ті хлопці, які витягнули ноги до центру кола, швидко перебирають ногами, відриваючи від підлоги по .черзі то правий, то лівий каблук. Потім, підтягуючи ноги, підводяться з "присядки".
57-е положення ("ланцюжок"). Учасники, заздалегідь вибравши одного соліста, стають у коло один за одним, боком до глядача так, щоб іти за рухом або проти руху годинникової (грілки. Соліст завжди стає проти руху учасників, які стоять у колі. Учасники кола і солісти ідуть один одному назустріч. Соліст і учасники зустрічного кола беруться під праві руки і, продовжуючи по колу.
Іноді виконавці, побравшись під руки, йдуть за рухом або-проти руху годинникової стрілки (залежно від того, під які руки вони взялися), .Як тільки вони повернулися у вихідне положення, роз'єднують руки, :і соліст береться під руки з сусіднім виконавцем, продовжуючи йти по колу в інший бік.
58-е положення (''кружляння"). Дві або більше пари стають у коло обличчям до центру. Парубки міцно тримаються за руки, (з'єднавши їх на таліях дівчат. Дівчата, трохи нахиливши тулуб уперед, кладуть руки парубкам на плечі. Парубки, ступаючи дрібними кроками, швидко йдуть за рухом або проти руху годинникової стрілки. Водночас дівчата відривають ноги від підлоги і вирівнюють їх, витягуючи носки, і міцно стискають докупи каблуки, повиснувши на руках у хлопців сильно вигнувши тулуб.
59-е положення (варіант "кружляння"). Пари, яких може бути необмежене число, стають у коло так: дівчата спиною до центру дівчата, можуть стояти в колі й обличчям до центру), а хлопці обличчям. Після цього хлопці за спинами дівчат міцно з'єднують руки і нахиляють, а дівчата сідають їм на руки, свої руки кладуть парубкам на плечі. Хлопці дрібними або широкими кроками йдуть по колу за рухом або проти руху годинникової стрілки.
60-е положення. Дівчата можуть стояти в середині кола і сідати хлопцям на руки обличчям до центру; одна з дівчат обличчям - назовні і до центру кола.
61-е положення (варіант "кружляння"). Двоє парубків стають обличчям докола, а дві дівчини - обличчям від кола. Парубки міцно беруть один одного за лікті, а дівчата спираються на руки так, щоб руки парубків були на рівні їхньої діафрагми. Руки дівчата випростують уперед. Потому всі ледь присідають. Після присідання дівчата різко випростовують прямі у колінах та підйомі ноги. Парубки починають просуватись по колу праворуч чи ліворуч дрібними кроками, поступово набираючи темпу.
62-е положення ("кружляння", спираючись на печі .парубків). Три парубки і три дівчини стають обличчям у коло, ноги за шостою позицією. Дівчата кладуть руки на плечі парубкам, беручи одна одну за руки, парубки обхоплюють їх за талію. Потому всі ледь присідають. Починаючи крутку праворуч, дівчата прогинаються вперед і різко виводять з'єднані прямі у коліні та підйомі ноги під себе, спираючись на плечі парубків. Парубки просуваються простими дрібними кроками.
63-е положення ("струмочок", або "коридорчик"). Дівчата стають у дві лінії одна за одною. Потім повертаються тнапівоберту одна до одної, з'єднують руки і підносять їх високо вгору, утворюючи "коридорчик". Вільними руками дівчата притримують спідницю, відводячи руки від тулуба. Попід з'єднаними їхніми руками, начебто у "ворота" проходять інші виконавці.
64-е положення ("зежа"). Чотири або шість парубків, міцно взявшись навхрест руками за талію, утворюють щільне коло. Три або чотири інші парубки стають ногами їм на плечі і також з'єднують руки, поклавши один одному на плечі. У цьому положенні зручно рухатися кружлянням на місці за, чи проти руху годинникової стрілки.

 
 

Цікаве

Загрузка...