WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаКультурологія, Етика, Естетика → Основні положення виконавців в українському катодному танці - Реферат

Основні положення виконавців в українському катодному танці - Реферат

кисть якої стиснута в кулак долонею униз, відводиться вбік, трохи нижче рівня плеча. Лікоть ледве зігнутий.
23-е положення (чоловіче). Права рука тримає сокирку майже за кінець топорища обушком догори, лезо ледве торкається підлоги. Ліва рука, кисть якої стискається в кулак, дивиться вгору і далеко вбік, водночас тулуб нахилений униз Розташування танцюристів і положення рук у парних танцях.
24-е положення. Виконавці стоять поруч, обличчям за напрямком руху, - дівчина праворуч, а парубок ліворуч і рішаються за руки, схрещені перед собою; правою рукою за праву, лівою за ліву. Ліва рука дівчини над правою рукою парубка, кисті - на рівні талії.
Виконавці можуть трохи нахилити тулуб уперед; трохи хиляти його врізнобіч і, повернувши голови, дивитись одне на одного.
25-е положення. Виконавці стоять поруч, парубок ліворуч, дівчина праворуч. Правою рукою парубок тримає її збоку за дію. Ліва рука дівчини лежить на правому плечі парубка. Їхні руки виконавців, відведені вбік, або стиснуті в кулаки, лежать на талії.
26-е положення. Виконавці стоять поруч, обличчям за напрямком руху, дівчина праворуч, парубок ліворуч. Тулуб того виконавця трохи повернутий лівим плечем уперед за напрямком руху, у парубка більше, у дівчини менше. Лівою кою парубок тримає ліву руку дівчини, обидві руки піднесені за напрямком руху на рівні грудей. Праві руки виконавців лежать, стиснуті у кулаки, у кожного на талії, або відведені вбік і трохи піднесені угору.
Тулуб парубка трохи нахилений ліворуч, голова повернута обличчям до дівчини. Тулуб дівчини вільний, голова трохи підведена і повернута обличчям за напрямком руху.
27-е положення. Виконавці стоять поруч і тримають ліві руки, як у положенні 26. Правою рукою парубок обіймає дівчину за талію. Права рука дівчини в другій позиції або збоку на талії під правою рукою парубка.
28-е положення. Виконавці стоять, як у положенні 26, Правою рукою парубок тримає праву руку дівчини, обидві руки піднесені вгору і трохи праворуч, зімкнуті кисті над правим плечем дівчини. Лівою парубок тримає ліву руку дівчини, обидві руки відведені ліворуч майже на рівні талії. Виконавці дивляться одне на одного.
29-е положення. Виконавці стоять одне перед одним, піднісши руки невисоко вперед, і тримаються за руки, лікті вільні. Трохи відхилившись назад, вони дивляться одне на одного.
30-е положення. Виконавці стоять одне перед одним,; тримаючись схрещеними руками: правою за праву, лівою за ліву, Тулуб трохи відхилений назад. Виконавці дивляться одне на одного.
31-е положення. Виконавці стоять навскіс, лівим плечем одне до одного, і тримаються витягнутими лівими руками. Праві руки розведені нарізно, кисті трохи вище плеча, лікті вільні, або ж права рука дівчини піднімає за кінчики відводить убік стрічку.
Це положення зустрічається здебільшого у танці "Гопак", і причому виконавці рухаються: дівчина обличчям, парубок! спиною за напрямком руху.
32-е положення. Виконавці стоять навскіс, правим плечем одне до одного. Правою рукою парубок тримає дівчину за талію збоку, права рука дівчини на лівому плечі парубка.
Ліві руки обох виконавців розведені врізнобіч, або ж, і стиснуті в кулаки, лежать збоку на талії. Голови трохи підведені і повернуті обличчям одна до одної.
33-е положення. Виконавці стоять одне перед одним. Парубок лівою рукою бере дівчину за праву. Ледве зігнувши руки в ліктях, вони відводять їх убік на рівні талії. Праву руку парубок кладе дівчині на талію. Дівчина кладе ліву руку парубкові на плече, так щоб вона лежала на правій руці парубка, тулуб виконавці трохи відхиляють назад, дивлячись одне на одного.
34-е положення. Виконавці, стоячи поруч, з'єднують руки ліва рука дівчини з правою рукою хлопця) і виносять високо вгору, утворюючи "ворота". Вільні руки, кисті яких стиснуті в кулаки, виконавці кладуть на талію. Тулуб відхиляють трохи 5ік, погляд спрямовують одне на одного.
35-е положення. Повністю зберігається попереднє положення, але руки, що стиснуті в кулаки на талії, відводяться врізнобіч на рівні талії, кисті заокруглені.
36-е положення. Виконавці стоять поруч, дівчина праворуч, парубок ліворуч. Дівчина кладе кисті рук парубкові на праве плече долонями вниз (кисть правої руки лежить зверху кисті лівої). На свої кисті рук дівчина кладе голову обличчям за напрямком руху, повернувшись правим плечем трохи праворуч. Парубок, заклавши за спину обидві руки, кисті яких стиснуті в кулаки, повертає голову і спрямовує погляд на обличчя дівчини. Тулуб спрямований за напрямком руху.
37-е положення. Виконавці стоять навскіс, правим плечем не до одного. Парубок кладе праву руку дівчині на талію, а Явою підтримує лікоть її правої руки. Дівчина, як у попередньому положенні, кладе кисті рук на праве плече парубка ліва рука дівчини зверху правої руки хлопця) і на свої кисті рука на голову. Погляд парубка спрямований на Обличчя дівчини.
38-е положення. Виконавці стоять одне перед одним, чина кладе кисті рук хлопцеві на плечі, а хлопець - дівчині на шию. Голови відпиляють трохи праворуч, або тримають рівно.
39-е положення. Виконавці стоять так само, як і в попередньому положенні, але руки кладуть одне одному на талію, але руки парубка були зверху рук дівчини.
40-е положення. Виконавці стоять одне перед одним. Дівчина кладе праву руку парубкові на ліве плече, щоб кисть парубка трохи на спині. Лівою рукою дівчина тримає праву руку парубка вище ліктя. Парубок кладе праву руку дівчині на талію, і лівою тримає лікоть її правої руки. Дівчина рухається спиною, і парубок обличчям за напрямком руху. Рідше навпаки.
41-е положення. Виконавці стоять поруч, дівчина праворуч, а парубок ліворуч. Дівчина кладе ліву руку, зігнуту в лікті, на праве плече парубка так, щоб кисті рук лежали на плечі трохи спереду. Праву руку, зігнуту в лікті з розгорнутою кистю, тримає між своїм обличчям та парубка трохи вище свого плеча, долонею до його обличчя. Парубок кладе праву руку дівчини на талію (ліва рука дівчини лежить зверху правої руки парубка). Лівою рукою парубок бере борт кептаря приблизно на рівні грудей. Дівчина трохи нахиляє голову праворуч і, спрямовує лукавий погляд на хлопця. Хлопець спрямовує погляд на дівчину.
42-е положення. Виконавці, стоячи одне перед одним, з'єднують руки і, відхиляюча тулуб назад, стають на відстані витягнутих рук. Голови відхиляють трохи праворуч, або тримають рівно.
43-е положення (чоловіче, у народі його називають"стовпом"). Один із виконавців стає на плечі іншого на весь зріст. Нижній і верхній парубки тримаються руками за палицю, погляд спрямовують прямо перед собою, тулуб тримають рівно. У цьому положенні найзручніше виконувати рух уперед.
Розташування танцюристів і положення рук у масових танцях
44-е положення. Виконавці стоять поруч, боком одне до одного, тримаючись за руки, які можуть бути вільно опущені вниз, піднесені вгору, відведені вбік. У останньому разі виконавці одне від одного на відстані витягнутих рук.
45-е положення. Виконавці стоять поруч, боком одне до одного. Руки кожного лежать ззаду на талії у тих, які стоять праворуч і ліворуч. Руки схрещені за спиною танцюристів.
46-е положення. Виконавці стоять поруч, боком одне до одного, і тримаються за руки через одного праворуч і ліворуч так, що руки схрещені спереду.
У цьому положенні виконавці можуть триматися за руки, схрещені за спинами.
47-е положення. Виконавці стоять боком одне до одного на відстані витягнутої руки. Руки відведені убік на рівні плечей і лежать

 
 

Цікаве

Загрузка...