WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаКультурологія, Етика, Естетика → Еволюційний розвиток лексики та побудова простого руху - Реферат

Еволюційний розвиток лексики та побудова простого руху - Реферат

спрямування тулуба (прямо, на-півоберту вліво, вправо та ін.).
При виконанні руху неабияке значення має і затактований елемент виконання тієї чи іншої частки руху, яка припадає на звук чи на групу звуків, що у музичному супроводі являють собою неповний такт, або передтакт.
Якщо у записах вихідне положення, а також затакт "і" чітко визначені, то на практиці, особливо, якщо рух - логічне продовження попередньої комбінації, ці елементи органічно продовжуються у ряд танцювальних па, виділити їх окремо майже не можна.
Значна кількість українських рухів, як правило, закінчується третій вісімці (рахунок 2/4), і четверта - відіграє функцію (пакту до наступного руху (при виконанні деяких присядок - великий стрибок угору, а для простих ходів - ледь помітне присідання). Проте, в окремих рухах затакт "і" підкреслюється виразно і чітко. До такого різновиду належать бігунець, гичок, вріжка, різноманітні вибиванці, вірьовочки, голубці, свердла тощо. Існують і такі рухи, в яких підготовка до конання основного елемента охоплює не тільки частку, а й звіть цілий попередній такт. Це повітряні розніжки, щупак, руб. У таких випадках у записах танців цей елемент подається окремий рух - підготовка основного елементу (наприклад, готовка до стрибків). Буває, що затакт визначається як вихідне положення: при виконанні повзунців - повне присідання шостою позицією; руки в другий позиції.
Зауважимо, до речі, що значна кількість рухів мають як вихідне положення, так і затакт. Це очевидно у поворотах, обертах.
Коротко зупинимось на значенні основного елемента руху і значимо його в окремих лексичних групах.
Незважаючи на велику кількість різновидів, а також на характерність присядок, притаманних хореографічному фольклору багатьох народів, усе-таки їх основний елемент сягає у певному присіданні за першою, шостою позиціями, у тому тинку - перескік на праву ногу вправо; в упаданні - вперехреснеупадання на праву ногу; в українській доріжці, припаданні, молдовському боковому ході "ворітний крок правою ногою вправо, у вірьовочці - підскік на. вій нозі з винесенням правої на купе; у вибиванці - перший удар стопою правої ноги об підлогу; у різноманітних обертах, крутках як партерних, так і повітряних, у що виконуються на місці і при просуванні, - момент обертання навколо своєї осі; у голубцях - мить удару однієї ноги другу; у кабріолях - удар підошвами ніг одна об одну у мчу стрибку і т.д.
Зосереджуючи увагу на виконанні основного елемента, в даному разі підкреслимо важливий нюанс: незважаючи на наступне розв'язання в кульмінацію, основний елемент концентрує в собі головне, в чому полягає суть того чи іншого танцювального руху.
Аналізуючи основні елементи в українських танцювальних рухах і порівнюючи їх з аналогічними в хореографічних культурах інших народів, відзначимо, що вони можуть виступати:
а) в одному або кількох варіантах тотожних рухів: різновиди кроків з носка на каблук; танцювальні біги; тинок у повороті, тинок на напівзігнутих ногах, тинок середній; доріжка, доріжка плетена, припадання з підскоком; вихилясник у повороті; вірьовочка з винесенням ноги на каблук, вірьовочка з переступанням уперед, вибиванець. затактові ключі; присядка , присядка - кінцівка, присядка-запрошення, бокова присядка, присядка з винесенням ноги на каблук, присядка з поворотом; повзунець, повзунець-розніжка, повзунець на одній йозі і т.д.;
б) у простих поєднаннях, які складаються з кількох рухів; тоді основному елементові підпорядковуються інші, втрачаючи своє первинне, домінуюче значення, притаманне їм у разі . виконання руху окремо.
У зв'язку з цим значна кількість лексичних угруповань одержує назви саме від одного елемента: доріжка, упадання, вибивання, оберт, дрібушки, плескач, повзунець тощо. Маємо: присядка з вихилясником, повзунець з опорою на одну руку, повзунець на тинку, повзунець-бігунець, боковий позунець-закладка, закладка з револьтатом, присядка з ударами по підошві, вихилясник з угинанням і т.д.
в) у різноманітних хореографічних видах: падебаск, повітряні тури, голубці, стрибки-жете, різновиди повітряних розніжок, щупаків, різновиди підбивок і ін. у народному, народносценічному, характерному, спортивно-акробатичному, класичному танцях;
г) у різноманітних національних культурах.
Тут навмисне проводимо аналогію до хореографічних па сім відмінних національних культур, оскільки структурна кість багатьох рухів українського, російського та білоруського танців незаперечна.
Так, у голубцях, кабріолях, повітряних розніжках мовний елемент збігається з третьою вісімкою (рахунок 2/4). переноситься акцент і при виконанні руху на синкопах, паузах і про це докладніше буде сказано у відповідних розділах.
У наведених раніше прикладах (перемінний крок, бігунець) палися прохідні елементи рухів. Зараз візьмемо складніші І технікою виконання па.
У звичайній присядці основний елемент - присідання за першою позицією. Від нього будується присядка з винесенням 0ги навхрест. Момент підняття й перенесення ноги і є прохідним елементом у присядці з виворотом колін. У присядці з ходом та опорою на каблук ним буде відведення зігнутої у коліні ноги назад.
Від основного руху вірьовочки - підскоку на опорній лівій нозі і перенесення правої ноги до кісточки лівої можна утворити ці прохідні елементи. Так, подвійні удари працюючою йогою дають подвійну вірьовочку; перенесення ваги тіла з опорної працюючу ногу і виведення першої уперед на каблук дає вірьовочку з винесенням ноги на каблук тощо. Аналогічне постерігаємо у вихилясниках, тинках, танцювальних бігах, ріжках, обертах, стрибках і ін.
Отже, прохідні елементи, поєднуючись з основним, мають багатий лексичний фонд.
Доведемо це на елементарному прикладі. Виконуємо падебаск праворуч. Кульмінація руху - третя позиція ніг (ліва поперед) - вихідне положення до вірьовочки та інших рухів.
Розглянувши структурну побудову руху, можна констатувати, що його вихідне положення та кульмінаційний елемент змінюються залежно від побудови па.

 
 

Цікаве

Загрузка...