WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаКультурологія, Етика, Естетика → Сім чудес світу - Реферат

Сім чудес світу - Реферат

було величезне, завдовжки 110 і завширшки 55 метрів. Довкола нього йшли два ряди кам'яних колон заввишки до 18 метрів За свідченням Плінія Старшого, їх було 127. Двосхилий дах був з мармурових плит.
Минуло майже 200 років. У 356 р, до н. е. житель Ефеса Герострат, захоплений честолюбною ідеєю за будь-яку ціну увічнити своє ім'я, підпалив святиню малоазіатських міст. Це відбулося в ніч народження Олександра Македонського. Храм сильно постраждав: обгорілидерев'яні конструкції, тріснули балки перекриттів і колони. Жителі Ефеса вирішили відновити храм І для його реставрації зібрали свої заощадження й коштовності, їх підтримали жителі інших міст Малої Азії. О. Македонський запропонував оплатити всі колишні й майбутні витрати з реконструкції храму, але за умови, що в храмі висічуть напис, який віддає належне його заслугам. Ефесці мотивували свою відмову тим, що "богові" не личить споруджувати храми іншим богам.
Відновленням храму Артеміди зайнявся архітектор Хейрократ. Під час роботи він вніс певну зміну: підняв ступінчасту основу, щоб храм височів над будівлями, які виросли довкола нього за останні сторіччя.
Зсередини храм був облицьований мармуровими плитами. У головному залі стояла статуя Артеміди заввишки 15 метрів, вкрита золотими прикрасами й коштовностями. У художньому оформленні взяли участь видатні грецькі скульптори й живописці. Рельєф для вівтаря біля храму вирізував знаменитий афінський скульптор Пракситель, рельєф на одній з колон - інший знаменитий скульптор Скопас. Чутки про незрівнянну красу, стрункість, грандіозність і багатство відновленого храму поширилися по усьому античному світу. Не дивно, що храм Артеміди в Ефесі став одним із чудес світу.
Археологи, що цікавились храмом Артеміди, на місці будівлі нічого не знайшли. У 263 році храм Артеміди був розграбований готами. Остаточно його знищили болотистий грунт, який поступово поглинув будинок, і ріка Каїстра, що вкрила споруди наносами. Археологам і архітекторам потрібні були десятилітті, щоб відтворити первісний вигляд одного з чудес світу.
Статуя Зевса в Олімпії
Давньогрецьке місто Олімпія, розташоване у північно-західній частині Пелопоннесу, було релігійним центром, де поклонялися верховному бої у Зевсу, місцем проведення присвячених йому Олімпійських ігор. Це був найбільший культурний центр Давньої Греції. Архітектурний ансамбль Олімпії склався в основному в VII-IV ст. до н. е. Тут були зведені чудові храми богів, в одному з яких і знаходилося одне із семи чудес світу - величезна і прекрасна статуя Зевса.
Статуя Зевса була створена геніальним давньогрецьким скульптором Фішем (приблизно 500-430 р. до н. е.). Це був не тільки найвидатніший скульптор, але й талановитий архітектор, живописець, мислитель. За свідченням давніх авторів, Фідій у своїх скульптурних образах зумів передати надлюдську велич богів. Такою була, мабуть, і статуя Зевса, створена для храму в Олімпії. Статуя знаходилася у кінці величезного залу, довжина якого складала 64 метри, ширина - 28, а висота - близько 20 метрів.
14-метровий Зевс сидів на троні, зробленому із золота, слонової кістки, чорного дерева й дорогоцінних каменів. На троні Фідій відтворив чимало сюжетів з еллінської міфології, втілив фігури цілком реальних людей. Сама статуя Зевса зроблена із золота і слонової кістки. Дорогоцінні пластинки майстерно кріпилися на спеціальному дерев'яному каркасі Голова й оголена до пояса фігура Зевса були виточені з стокової метки Голову Зевса прикрашав вінок з маслинового гілля - знак, миролюбства грізного бога В одній руці бог гримав золоту статую крилатої перемоги Ніки. Іншою спирався на скіпетр, який завершується фігурою орла. Плащ, перекинутий через плече, волосся і борода Зевса бути виліплені із золота. Статуя здавалася живою ось-ось Зевс підніметься з трону.
Згодом статуя Зевса буча перевезена в Константинополь у палац Імператора Феодосія II у V ст.. палац згорів, а з ним язики полум'я знищили і геніальний витвір Статуя Зевса зникла.
Галікарнаський мавзолей
У Галікарнасі столиці невеликої Карійської держави в Малій Азії був створений один з найграціозніших пам'ятників грецької архітектури пізньої класики.
Іалікарнас був великим торговельним портом, добре укріпленим самою природою Уздовж гавані пролягала ринкова площа, далі нагору через центр вигину І його обрамлення буча прокладена широко розгорнута вулиця, "посередині якої був побудований Мавзолей, споруджений у такому грандіозному масштабі що він входив до семи чудес світу". - записав Вітрувій.
Гробниця була споруджена для Мавсола в IV ст до н е царицею Артемісією Мавсол був жорстоким j неймовірно багатим правителем, він запроваджував податок за податком, витягаючи доходи з усього, наприклад. Із похоронних обрядів або вочосся
Вперше в грецькій архітектурі, а саме в архітектурі Галікарнаського Мавзолею, поєдналися всі три знамениті стилі - грецький. Іонічний, коринфський. Нижній поверх підтримували 15 доричних колон, внутрішні колони верхнього поверху були коринфськими, а зовнішні - іонічними. У Мавзолеї була дотримана сувора геометричність, поєдналися масивна простота, сповнена внутрішньої сили. Із декоративністю, легкістю форм і плавністю ліній Галікарнаський Мавзолей - триярусна споруда. Перший ярус оперізувала стрічка рельєфу з білого мармуру Тут містився заупокійний храм площею в 5000 м2 і заввишки близько 20 метрів Другий ярус утворювала струнка мармурова колонада, а третій - пірамідальна покрівля, теж мармурова Вінчала будинок чотирикшна кочіспиця (квадрига), якою правили мармурові Мавзолей Артемісія. Урочиста споруда сягала 40- 50 метрів заввишки Гробниці оточували статуї левів і вершників.
Мавзолей будували зодчі Сатир і Піфій, а скульптурна композиція була доручена декільком майстрам, у числі яких був великий Скопас Збереглися уламки, фриза гробниці Мавсола, що зображує битву греків з амазонками - "Амазономахія". Учені вважають що це робота Скопаса або його майстерні Дев'ятнадцять сточіть стояв Мавзолей у Галікарнасі Руйнування почалося і того, що спочатку його трохи пошкодив землетрус, потім гробницю царя знесли лицарі - йогоністи, побудувавши з неї кам'яний монастир-фортецю.
Сьогодні статуї Мавсола й Артемісії, а також інші прикраси Мавзолею [ зберігаються в Лондонському музеї Пам'ять про Галікарнаський Мавзолей І збереглася в безлічі споруд подібного типу, які згодом зводилися в різних змістах Близького Сходу.
Колос Родоський
Острів Родос розташований у східній частині Середземного моря, в архіпелазі Південні Споради. Це один із центрів егейської культури. Численні твори античного мистецтва острова Родос дійшли до наших днів, і одним із них є Ігатуя Геліоса - Колоса Родоського.
У III ст. до н. е. острів Родос зазнав нападу.

 
 

Цікаве

Загрузка...