WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаКультурологія, Етика, Естетика → Сучасні проблеми психолого-педагогічної підготовки фахівців для сфери дозвілля - Реферат

Сучасні проблеми психолого-педагогічної підготовки фахівців для сфери дозвілля - Реферат

директори концертних програм, студій грамзапису та ін.) необхідні для організації тривалої структурної роботи, що є базовим у процесі. Чому питання естетичних понять у системішоу-бізнесу є настільки важливим?
Звернемось до практики зарубіжних продюсерських відносин як багаторічної системи, що склалася і є певним критерієм оцінювання. На сучасному етапі розвитку ринку зарубіжну популярну культуру можна охарактеризувати як чітко відлагоджений структурний механізм взаємодії виконавця (колективу) - менеджера колективу - компанії грамзапису при відчутному перенасиченні музичною продукцією як такою. Саме це дає змогу підтримувати достатній якісний рівень всіляких творчих концепцій виконавця. Іншими словами, в умовах конкуренції здатна вижити тільки високохудожня, естетично багата і цінна культура.
Питання техніко-естетичного оснащення концертних заходів, студій звукозапису на сьогодні в західній системі шоу-бізнесу досить стабільне в плані організації роботи менеджера. Ринок аудіовізуальної апаратури представлений найновішими розробками провідних корпорацій ("Ямаха", "Алесіс", "Роланд", "Турбосаунд", "Півей", "Таскам" тощо), які здатні визначити зовнішнє оформлення проекту на необхідному якісному рівні. Слід зазначити, що питання інвестицій, вкладання коштів, "розкрутка" виконавця, не є найголовнішими. Так, жодне з потужних музичних видавництв ("Мелоді Мейкер", "Нью м'юзікл експрес", "Білборд", "Ролінг Стоунз" тощо) не стане рекламувати чи пропагувати неякісну продукцію навіть за велику винагороду, аби уникнути серйозних публічних скандалів, не втратити рейтингу, а отже, і попиту. Подібна ситуація характерна для заходів мас-медіа в цілому.
Виходячи з вищезазначеного, стає зрозумілим, що менеджер будь-якої культурологічної акції, пов'язаної як із формуванням та промоушеном молодого початківця - колективу, так і з організацією великих структурних заходів, крім розуміння процесів, що відбуваються, та знання галузевих економічних відносин у галузі шоу-бізнесу має володіти певним естетичним баченням ситуації. Менеджер у системі шоу-бізнесу має бути естетичною ланкою в аспекті взаємовідносин артист - глядач, яка визначає та формує загальні спрямування й тенденції у світі популярної культури.
Докорінна причина невдалих музичних проектів полягає в нерозумінні глядачем чи слухачем (а відповідно споживачем) творчих ідей і завдань даної культурно-етичної дії. Звідси - недостатній продаж примірників творів компаніями грамзапису, нерентабельні витрати, пов'язані з промоушеном, збиткові концертні програми тощо. І навпаки, - систематичний підхід в організації виробництва й кумуляції творчих процесів зумовлює подальше глядацьке сприйняття дії, що є надійним фундаментом тривалої діяльності в цьому напрямі.
Звичайно, талантами українська земля не обділена. Інша річ, що техніко-естетичне оснащення українських талантів є недостатнім на відміну від інших країн, а звідси - сила-силенна дешевої неякісної продукції у вигляді відеокліпів, аудіокасет тощо. Кожному бізнесменові відомо - щоб щось отримати, треба щось вкласти. Перед будь-яким інвестором, який не пов'язаний із шоу-бізнесом, але намагається до нього увійти, постає питання про повернення грошей. А тут усе буде залежати від достатньо високої естетичної підготовки менеджера шоу-бізнесу.
Виховні цінності - це людські зразки педагогічної культури, що соціальне схвалені й передаються з покоління в покоління. Вони концептуалізують виховання на макро- і мікрорівнях. Абсолютною цінністю виховання є людина як мета й результат і як головний критерій оцінювання якості виховання. Виховання в людському вимірі - це гуманістичний, особистісно орієнтований процес.
Виходячи з історичних і сучасних концепцій особистості епіцентром культури, її вищою духовною цінністю є людина. Людина набуває своєї духовної сутності, стає частиною людства, оволодіваючи культурою і розвиваючи її. Культурна сутність людини є системоутворюючим компонентом її цілісності.
З педагогічної точки зору виховання студентської молоді означає розвиток таких якостей, як високий рівень самосвідомості, почуття власної гідності, самоповага, самостійність, здатність до орієнтації у світі, духовні цінності, вміння приймати рішення і нести відповідальність за них.
Мета виховання студентської молоді актуалізує бережливе ставлення людини до свого фізичного й психічного здоров'я, наявність естетичного смаку, гарних манер, уміння творити повсякденне життя за законами краси.
Студенти мають можливість ознайомитися з різними теоріями естетичного виховання в культурах Далекосхідного регіону, Китаю, Індії, Європи. Так, вивчаючи виховання в Японії, Китаї, студенти ознайомлюються з категорією просвітлення (особливе сприйняття світу в єдності його суперечностей, насолода від спостереження гармонії). Студентам особливо цікаво розібратися з естетизацією середовища через різні види практичної діяльності: малювання, складання віршів, військове тренування (у-шу), добирання композицій з квітів (ікебана), чайна церемонія. Порівнюючи демократичні настанови естетичної педагогіки Просвітительства, де мистецтву відводилася велика роль насамперед у справі морально-етичного виховання широких народних мас, із філософсько-естетичними орієнтаціями романтичного напряму, студенти самостійно оцінюють, переглядають цілі та методи естетичного виховання.
Для студентів університетів культури і мистецтв, особливо художньо-творчих спеціальностей, естетичне виховання є не суто педагогічною проблемою, а охоплює широкий світ формування культури особистості та становить важливий компонент гармонійного розвитку особи, її емоційної культури й культури почуттів. Тут доречно згадати і про диференціацію типів почуттів, що стало основою видового поділу мистецтва. Різні види мистецтва сприяють розвитку специфічних видів естетичних почуттів. Під впливом хореографії, наприклад, формується почуття пластики, гармонії руху, театру й режисури - почуття драматизму тощо.
На лекціях із педагогічних дисциплін з'ясовуються завдання естетичного виховання, дається ґрунтовний аналіз естетичних почуттів і потреб, смаків. Вивчення смаків різних груп населення засобами соціологічних досліджень допомагає визначити шляхи естетичного виховання різних соціальних груп, удосконалення їхніх естетичних смаків.
Важливими напрямами викладання курсів педагогічних дисциплін є розкриття діяльності різних соціальних інститутів (сім'ї, дошкільних виховних закладів, школи, позашкільних дитячих і культурно-просвітницьких закладів, театрів і т. ін.), які охоплюють всі основні сфери естетичного виховання: гру, навчання, трудову діяльність, міжособистісне спілкування, дозвілля, предметне середовище, художню діяльність, а також спорт тощо.
На заняттях з педагогіки послідовно розкриваються зміст та завдання художнього

 
 

Цікаве

Загрузка...