WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаКультурологія, Етика, Естетика → Використання сучасних рекреаційних технологій у парковій індустрії - Реферат

Використання сучасних рекреаційних технологій у парковій індустрії - Реферат


Реферат на тему:
Використання сучасних рекреаційних технологій у парковій індустрії
В останні десятиліття в світі спостерігається стійка тенденція підвищення інтересу до нових сучасних технологій в галузі дозвілля. Це обумовлено тим, що раціональне використання вільного часу дає можливість людині знімати соціальне напруження, а також відновлювати свої психологічні та фізичні сили.
Останнє в свою чергу приводить до зростання ролі парків, що стають необхідними природними осередками, створюють сприятливий мікроклімат для повноцінного функціонування їх як культурно-рекреаційних центрів. Використання природного середовища в організації дозвілля населення - це одна з характерних особливостей парків як культурних закладів. Саме за парками завжди залишається можливість забезпечити ті форми відпочинку, які потребують психологічного відриву від міського оточення.
Багатофункціональність парків культури і відпочинку дозволяє реалізовувати важливі культурно-виховні завдання, виконувати рекреаційні, просвітницькі, соціальні та інші функції.
Провідними напрямами діяльності дозвіллєвих центрів залишається організація заходів, занять у природному просторі, в безпосередньому спілкуванні з природою.
Більшість фізіологів і психологів вважають, що для оптимальної трудової і суспільної діяльності людини необхідне дозвілля, в структурі якого неодмінно повинна бути діяльність яка б відновлювала фізичні та психічні сили людини. Тому перед громадськістю постає нагальна потреба у вивченні досвіду роботи рекреаційних зон, а також пошуку нових технологій в цій сфері.
Слід зауважити, що вітчизняній практиці сьогодення бракує конкретних досліджень про потреби людини в рекреаційному просторі, про ефективність впливу на особистість паркового середовища.
Неможливо сказати, що науково-дослідна робота, стосовно рекреаційної діяльності в парках, у нас відсутня. Однак ці дослідження наукових закладів рідко перебували в полі зору, проводилися і проводяться спорадично, не мають комплексного характеру. Вирішувалися проблеми, як правило, пов'язані зі створенням, формуванням матеріальної частини паркового середовища. У соціальному аспекті найбільшої уваги заслуговують теми: парк у системі відпочинку, парк у системі закладів культури.
З огляду на ситуацію, що склалася і виникає потреба у предметному вивченні зарубіжного досвіду, де проблеми рекреаційних технологій у парковому просторі висвітлюються досить систематично, широко й комплексно.
Пріоритетні питання щодо рекреації в парковій роботі постійно обговорюються на раді Національної асоціації парків і рекреацій США. Розглядаються питання щодо фінансування, здоров'я, здорового способу життя; роботи з дітьми, молоддю, сім'єю; питання збереження природних ресурсів у рамках рекреаційної діяльності.
У дослідженні, підготовленому науковцем з Кембриджського університету Кранцем С., дається ґрунтовний аналіз різних аспектів розвитку паркової справи у Великобританії, а саме: реалізація концепції рекреаційних парків у міському середовищі, політика в сфері організації паркової роботи, методи роботи з різними соціально-віковими групами, а також питання дизайну і матеріально-технічного оснащення парків і рекреаційних зон.[ 1 ]
На сторінках щомісячного видання "Парки і рекреації" систематично висвітлюються питання, пов'язані зі впровадженням нових аудіовізуальних технологій, що дозволяють створити ефект присутності серед "дикої природи", перспективи розвитку цієї форми рекреації, можливості, які надають нові технології для тих категорій населення, які не можуть здійснити реальні подорожі /інваліди, малозабезпечені і т.п./. Аналізується стан наукових досліджень у галузі дозвіллєвої активності населення, де однією з актуальних проблем в наш час вважається вивчення причин і факторів, які обмежують або не дозволяють участь в культурно-рекреаційній діяльності окремих соціальних груп населення.
На сторінках щотижневика "Amusement Business" обговорюються проблеми діяльності парків як рекреаційних зон у США, досить широко висвітлюються питання про заходи, рішення, законодавчі акти й урядові акції. Так у випуску № 3 за 1992 рік повідомлялося про обговорення діяльності Національного фонду рекреації й пішохідного туризму в Конгресі США, основні напрями роботи, що фінансуються фондом, правові й економічні аспекти. І в цьому зв'язку на особливу увагу заслуговує діяльність державних структур та Національної асоціації парків та рекреацій США.
Там же повідомлялось про обговорення в Конгресі США закону про боротьбу з молодіжною злочинністю, в якому, зокрема, визначена стратегія діяльності рекреаційних і дозвіллєвих установ в цьому аспекті. Так урядом США була впроваджена Державна програма "Виховання важких підлітків в умовах дикої природи" яка успішно реалізується в національних парках.
Йдеться про необхідність розширення функцій парків та урізноманітнення форм роботи з соціально обмеженими категоріями населення - іммігрантами, бездітними, молоддю та підлітками з бідних кварталів, організацію дозвілля людей похилого віку, розширення форм роботи з урахуванням соціально-психологічних особливостей цієї категорії населення, основних завдань просвітництва літніх людей у сфері їх рекреаційних можливостей і способів проведення дозвілля.
Таким чином, систематичне висвітлення ролі рекреації в цілому, а також проблем паркової діяльності в зарубіжних виданнях, не може не викликати інтересу з боку вітчизняних науковців і практиків і вже самі по собі можуть стати предметом ґрунтовного дослідження.
Для реалізації сучасних рекреаційних технологій в парках існує розгалужена система: це і доріжки для прогулянок, пляжі, солярії, павільйони, використовуються всі природні можливості парку, а також тенісні корти, кінний спорт.
Набула поширення тенденція перетворення багатьох парків у великі рекреаційні центри з широким спектром послуг. Серед запропонованих відвідувачам занять найбільшим попитом користуються уроки плавання в

 
 

Цікаве

Загрузка...