WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаКультурологія, Етика, Естетика → Шляхи підвищення рентабельності при виробництві художніх фільмів - Дипломна робота

Шляхи підвищення рентабельності при виробництві художніх фільмів - Дипломна робота

РОБОТІ
В середньому простої та перерви в роботі складають 1 год. 0,7 хв. за зміну, тобто 15% всього часу зміни. Розглянемо таблицю

п/п Причини простоїв та перерв Розподіл часу простоїв
Та перерви (в % до всього
1 Відсутність учасників зйомок 29,9
2 По сторонні розмови на зйомочній площадці 12,8
3 Неготовність акторів 5,5
4 Неготовність декорацій, реквізиту, меблів, спец ефектів 11,4
5 Неготовність освітлювальної , зйомочної, та звукозаписуючої апаратури 4,3
6 Неполадки з апаратурою та пристосуваннями 5,4
7 Перебої з подачі електроенергії 4,3
8 Перегрів освітлювальної апаратури 4,2
9 По сторонні шуми, звуки 2,8
10 Інші причини 19,4
Всього 100
Як бачимо в таблиці, сама розповсюджена причина внутрішньозмінних простоїв -це відсутність на знімальній площадці тих чи інших учасників зйомок, що потрібно віднести за рахунок їх недисциплінованості. До тієї ж причини слід віднести марнування робочого часу на розмови з тим, що не мають ніякого відношення до виробництва ( до зйомок даного об'єкту). На ці дві причини приходиться 43% загального часу простоїв та перерв ( в обстежу вальних листах заносилися лише ті випадки порушення дисципліни, які приводили за собою простої,втрати часу, та не реєструвались ті втрати, що не приводили до прямих збитків часу, проте відволікали працівників зйомочної групи від зйомочного процесу, що не могло відбитися на якості та продуктивності праці.
Дезорганізація, викликана відсутністю в потрібний момент того, чи іншого робітника чи учасника знімального процесу, відразу відзначається на результатах виробництва ( як на якості відзнятого матеріалу так і на його кількості. Тема нашої роботи обмежує розгляд цього впливу в рамках тільки кількісної сторони, тобто вплив негативних факторів на продуктивність зйомок ).
Слід звернути увагу на високу питому вагу простоїв з причин "інших". Більшу частину цих "інших" причин складають простої знімальної групи пов'язані з п'ятихвилинними перекурами для освітлювачів. На практиці ці "п'ятихвилинні перекури" перетворюються на перерви для всієї знімальної групи.
Розповсюджені також порушення нормальної (8-годинної) подовженості знімальної зміни.
Так з 252 зйомочних змін, що були охоплені хронометражем, 139 змін були скороченими, а 68 - подовженими.
В результаті скорочення змін було витрачено 8,3% робочого часу, в компенсовано за рахунок подовження змін - всього 2,6%. Як бачимо, загублено робочого часу в результаті таких маніпуляцій з подовженістю робочих змін - 5,7%.
Підбиваючи підсумки ефективності використання знімальною групою зйомочного часу можна сказати наступне: що за час знімальної зміни (8 годин робочого часу) знімається в середньому 0,8 зйомочних об'єктів, 11,1 кадрів та 67 корисних метрів фільму (зйомки в павільйоні). При цьому робочий час знімальної зміни можна розкласти на три основні частини, що дасть можливість проаналізувати ефективність витрат часу, на зйомочній площадці (дані по кіностудії ім. О.Довженка за 1998-2000 роки).

п/п Показники Відсотки до загального
1. Основні виробничі операції. 54,0
2. Допоміжні роботи. 26,0
3. Абсолютні втрати часу (робочого). 20,0
Всього 100,0
З даної таблиці ми бачимо, та можемо зробити висновки, що ми маємо значні резерви робочого часу, та можливості використати їх шляхом винесення за рамки знімальної зміни допоміжних робіт та максимального скорочення втрат робочого часу за рахунок чіткого дотримання подовженості робочого дня. Джерелом економії робочого часу зйомочної зміни також являється раціональне сумісництво робочих операцій (наприклад, корекція світла та поправка костюмів, гриму: або, репетиції з акторами та "відпочинок" освітлювальних приладів, примірка фокусних точок та інше). Якби підняти середній рівень сумісних робіт з 25% до 35% (що приблизно відповідає практиці роботи деяких знімальних груп) та економія часу робочої зміни підвищиться на 15% (з 30% до 45%).
Це наглядно показує порівняльна таблиця використання робочого часу на кіностудії "Мосфільм" зйомочними групами, що широко втілювали в життя суміжність операцій на знімальній площадці.

п/п Показники Фактичні витрати робочого часу (в хвилинах) Витрати робочого часу при піднятті рівня сумісництва операцій (в хвилинах)
Основні На суміжні операції Основні Суміжні операції
А Допоміжні операції
1. Установка знімальної камери та технічних пристосувань. 29 9 7 20
2 Загально-підготовчі роботи. 45 37 38 40
3. Підготовка та розстановка освітлювальних приладів. 26 12 10 20
4. Репетиції тексту. 5 1 - -
5. Між дублеві репетиції. 22 2 7 10
Всього 127 61 62 90
Б Простої перерви та скорочення робочого дня. 94 - 9 -
Всього 221 61 71 90
Основний час в відсотковому відношенні до 8-годинного робочого дня. 46,0 - 15,5 -
Суміжний час в відсотковому відношенні до основного часу. - 27,6 - 126,8
П. Розділ З
Інші резерви продуктивності праці зйомочних груп
(аналіз)
Найважливіші умови підвищення продуктивності
праці зйомочних груп.
До недоліків, що гальмують зростання продуктивності праці зйомочних груп, належить, передусім, відсутність та порядок запуску фільмів у виробництво. А від того, які саме і в яку пору року починаються зйомки фільмів, суттєво залежить ритмічність роботи студії, ефективність використання павільйонної площі та інших засобів технічної бази кіностудії. Недоліки сценаріїв, часта їх незавершеність, приводять до порушення термінів виробництва, викликаних поправками, для покращення якості матеріалу. Для того, щоб уникнути цього негативного явища, необхідно по-перше: мати на студії достатню кількість повноцінних літературних сценаріїв, відмінних за тематикою, жанрами, постановочною складністю, відповідним різним умовам виробництва. При цьому важливо, щоб для кожного сезону року була достатня кількість сценаріїв, відповідних даному сезону та намічених в сценарії натурних зйомках.
По-друге, не менш важливо, провести цикл підготовчих робіт в підготовчому періоді.
Якісно проведений підготовчий період, що завершується підготовкою та проведенням захисту постановочного проекту фільму, закладає міцні основи продуктивної роботи зйомочної групи в самий відповідальний виробничий етап - зйомочний період.
В постановочний проект фільму, крім режисерського сценарію, генерального кошторису, календарно-постановочного плану входять, кіно проби, замальовки за кадрами, що фіксують мізансцени, знімальні карти, проекти художньо-декоративного оформлення (ескізи, креслення, планування, макети декорацій, додекорировки), виробничо-технічні монтування, звукові експлікації інше.
При недооцінці ролі підготовчого періоду,

 
 

Цікаве

Загрузка...