WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаКультурологія, Етика, Естетика → Художній образ в хореографічному мистецтві - Курсова робота

Художній образ в хореографічному мистецтві - Курсова робота

жести заміняють слова. Жести в пантомімі вимагають максимального кипіння почуттів. В балетному мистецтві жест має велике значення як один із основних провідників змісту, який виражає думки. почуття і внутрішній стан героїв. Наші руки разом зі словами виражають почуття. переживання. Допомагаючи слову найбільш виразно виражати думки і почуття. Театральний жест відрізняється від побутового. Його відмінність в тому, що він повинен бути більш рельєфний, чіткіший масштабніший. Якщо в драматичному театрі жест доповнює мову. в опері - вокальну партію, то в балетному театрі, де основним засобом виразності являється пластика людського тіла. Жест разом з мімікою являється основним. Рухи можуть бути виразні "розмовляючи" від природи, але й можуть бути "дерев'яні", малорухливі і невиразні. В такому випадку руки як і міміку потрібно розвивати. Робити це слід на руках класичного, народно-сценічного, історично-побутового танцю, на уроках акторської майстерності добиватись максимального почуття у проведенні певної думки чи дії.
"Заставте ваших виконавців танцювати, але хай танець їх говорить, хай танцюючи вони живо малюють, хай будуть пантомімами, хай почуття роблять їх прекрасними.
Якщо жести і міміка кожного завжди будуть відповідати порухам його душі, лише тоді вони виразять істинні почуття - і твір ваш оживе" - так говорить Ж.Ж.Новер "великий французький реформатор танцю в своїй книзі "Листи про танець і балет".
Досить нам вправлятись в па, давайте вивчати почуття, якщо ми привчимо до них душу - тоді на нашому обличчі відображатимуться всі хвилювання нашого серця, проявляючись на тисячу ладів.
Вкладайте в свої па побільше думки і змісту, хай кожна позабуде продиктована смаком. Будьте самобутні, створюйте для себе свій стиль, на основі того, що ви вивчили".
Рушійною силою при створенні хореографічної постановки являється талант, фантазія і одержимість балетмейстера.
Балетмейстер повинен мати не тільки спеціальну хореографічну освіту але і здібності до цього виду діяльності.
Талант балетмейстера складається із багатьох компонентів: це перш за все добре розвинута фантазія, здатність мислити хореографічними образами і придумувати велику кількість різноманітних танцювальних композицій. Балетмейстер повинен вміти розуміти, відчувати і відтворювати рухи, жести, пози які притаманні самим різним характерним персонажам. Він повинен мати виразне тіло і обличчя.
Крім того. йому необхідно володіти прекрасною. Зоровою пам'яттю і гострим зором, який здатний находити помилки танцюристів. Око балетмейстера, як об'єктив фотоапарату повинно точно зафіксувати сцену чи танець, так як вухо композитора чи диригента контролює гру оркестра.
Музичний слух, почуття ритму дадуть йому можливість працювати над музичним твором запам'ятати його так. щоб при створенні хореографії, він міг подумки його проспівати. Балетмейстер - творець великих хореографічних творів - повинне мати знання і здібності режисера, постановника драматичного цільного спектаклю. Всі ці якості заложені в природі людини, розвиваються не зразу, а шляхом навчання і тренувань.
Балетмейстер являється організатором всього творчого життя балетної трупи. Він оприділяє її ідейну і художню направленість.
Балетмейстер - не тільки художній. Але й ідеологічний керівник трупи, її вихователь. Від зрілості світогляду балетмейстера залежить репертуар колективу.
А якість репертуару? Новер застерігав балетмейстерів: "ніколи не являйтесь на репетицію з головою, забитою комбінаціями фігур, забуваючи про здоровий глузд, проникність своїм сюжетом і уява ваша підігріта творчим натхненням підкаже вам підходящі малюнки танців, рухів і жестів. В ваших картинах появляться тоді вогонь і сила. Вони будуть правдиві, якщо самі ви будете схвильовані і захоплені образами, який збираєтесь відтворити.
Доведіть вашу любов до мистецтва до пристрасного одухотворення. Створити щось прекрасне і вагому можна лише тоді, коли серце ваше буде наповнене хвилюванням, коли душа ваша буде розчулена, а уява окутана вогнем".
Тому, він напряму зв'язаний з виконавцями його твору - артистами балету.
Артист балету - це теж майстер, художник, який творить образ. Незалежно від того. чи являється артист балету солістом, чи виступає в кордебалеті, він не може тільки механічно виконувати рухи які задачі балетмейстером. Він повинен бути його співавтором.
Артист балету створює засобами танцю живі людські образи. Адрес балетмейстер йому показує і показує те, що він придумав, а глядач знайомиться з цим твором через виконавську творчість. Тому, від ступені таланту і творчого відношення артиста до своєї праці залежить дуже багато. Талановитий артист. Захоплений новою партією, своїм виконанням збільшує її значимість і на оборот, нездібний або є байдужий - все може звести нанівець.
В чому ж заключається творчість артиста балету? Специфіка творчості артиста балету заключається в тому, що думки, почуття, переживання свого героя, він відображає без допомоги людської мови; рухами тіла, жестами рук, мімікою обличчя. Мовою тут являється танець. Від ступені його наповнюваності змістом залежить сила його виразності.
Немаловажну роль відіграють і природні дані артиста балету. Потрібно володіти цілим комплексом фізичних і духовних якостей: гармонічною будовою тіла, міцним здоров'ям, витривалістю, артистизмом, мати музичний слух і прекрасне почуття ритму, вірно відчувати і виразно передавати на сцені музично-хореографічний образ вловлювати і втілювати зміст музики, ї найтонші нюанси. Без почуття ритму не може бути синхронності музики і танцю, їх єдності. Крім того. артист балету повинне володіти доброю музикою і зоровою пам'яттю, мати тонкий слух і гострий зір, адже музика допомагає засвоювати танець, хореографічні образи, танцювальні рухи.
Професійна майстерність артиста складається з зовнішньої і внутрішньої техніки артиста.
Зовнішня техніка артиста - це вміння грамотно виконувати всі рухи, з яких складається танець, як класичний, так і народно-сценічний. Техніці класичного і народно-сценічного танцю навчають в хореографічному училищі, але вона вдосконалюється на протязі всього часу роботи артиста на сцені.
Але одного фізичного виховання для артиста балету недостатньо. Він повинен обов'язково стати артистом. Тобто не тільки навчитись добре танцювати але й уміти правдиво зіграти на сцені, створити образ. А для цього йому прийдеться

 
 

Цікаве

Загрузка...