WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаКультурологія, Етика, Естетика → Художній образ в хореографічному мистецтві - Курсова робота

Художній образ в хореографічному мистецтві - Курсова робота


КУРСОВА РОБОТА
на тему:
Художній образ в хореографічному мистецтві
ПЛАН
Вступ
І. Хореографія як вид мистецтва.
1. Народний танець - першоджерело хореографічного мистецтва.
2. Основні виразні засоби танцю.
ІІ. Художній образ в хореографічному мистецтві.
1. Музичний образ як рушійна сила у створенні хореографічного образу.
2. Драматургійний розвиток художнього образу і композиційний план.
3. Психологічної і хореографічної логіки у створенні художнього образу.
4. Хореографічний текст (образно-виразна пантоміма, виразна пластика тіла, міміка і лексика).
5. Злиття музичного і хореографічного образів - цільність художнього образу в хореографії.
ІІІ. 1. Талант балетмейстера - необхідна умова створення цільного художнього образу в хореографії.
2.Внутрішня і зовнішня техніка артиста - як основний засіб виразності.
3. Висновок.
4. Рекомендована література.
ВСТУП
"Я танець словом не нарушу
Но так скажу, скажу помкнув уста
Какой прямой дорогой в душу
К нем залетает красота"
Лев Озеров
Кожний вид мистецтва має свої специфічні закони відображення життя, свої особливі форми, виразні методи і свій матеріал.
Письменник пише роман повість, поему, п'єсу, користуючись словом; композитор в своїй творчості користується звуками музики; художник - фарбами; скульптор - пластичними матеріалами (глина, гіпс, мрамор) а хореограф - виразною пластикою тіла, рухами, мімікою і жестами.
Але всі види мистецтва об'єднує одна ціль - створення краси, яка рівнозначна добру, душевній і фізичній досконалості людини. Створена мистецтвом ідеальна краса народжує в людині благородні наміри до самовдосконалення.
І. Хореографічне мистецтво - це синкретичне мистецтво. Тут злились в єдиному потоці танець і пантоміма, музика і поезія, скульптурні, пози і пластика рухів і драматургія літературного твору.
В перекладі з грецької "хореографія" означає "запис рухів. Але зміст цього слова став значно ширшим і поняття "хореографія" в теперішній час включає в себе все те, що відноситься до мистецтва танцю: і професійний класичний балет, і народні і бальні танці і танець-модерн і естрадні танці - все це називається хореографією.
З давних-давен танець прикрашав життя людей. Танець в самому найпростішому своєму виді - це вирізні рухи людського тіла, які підкоряються визначеному ритму.
Танець без сумніву народився під різноманітний шум - плескання в долоні удари в примітивні інструменти Пізніше виконувався під найпростішу музику.
ІІ.1. Люди створили танець як одну з форм художнього спілкування, як засіб вираження своїх думок і почуттів. Ще в первісному суспільстві існували танці. Що відтворювали трудові процеси, що відображали рухи тварин, танці магічного характеру. В них людина зверталась до сил природи. Не вміючи їх пояснити, вони молились, заклинали, приносили їм жертви, просячи вдалого полювання, дощу, сонця, народження дитини чи смерті ворога з розвитком якості музики розвивався і сам танець, з ілюстративного перетворювався в танець більш духовний, який ніс в собі людські емоції (настрої, переживання і почуття) і послідовну думку. "І чим радісніші та життєрадісніші будуть наші танці, й тим більше хореографічне мистецтво хвилюватиме людей, бо танець - це завжди гімн щастю і добру" - так говорив Ж.Ж. Новір.
Танець - це польова квітка. Його створила сама природа. Де є відповідний грунт, там він народжується і проростає. Ні поливати його не треба, ін доглядати...
Але є й інші квіти. Їх пересаджують із однієї землі в іншу, за ними слідкують, доглядають, вивчають експериментують... Ці квіти мають особливий запах, неймовірну красу забарвлення і поради їх вдосконалюються" - так відзивався Фонік про прекрасне професійне мистецтво - мистецтво балету. Жан-Жор. Новер відомий французький балетмейстер-реформатор так говорив про балет: "пишаючись багатством шедеврів, створених музикою, поезією, живописом і скульптурою, я повинен розглядати балет як молодшого брата цієї знаменитої і древньої сім'ї, зобов'язаний своїм походженням уяві і генію. Вона одна може наділити новонародженого брата всіма своїми багатствами. Він віднайде серед них розум, смак і грацію, правильність прекрасних пропорцій, зачарованість і силу виразності; він знайде серед них мистецтво розташовувати, роз приділяти і групувати їх тестами і позами з великою і меншою силою їх почуттів і хвилюючих їх пристрастей. Якщо балет може рахуватись братством інших мистецтв, то лише за умови, що він об'єднує в собі досконалість".
Завдання любого художника -поета, письменника, музиканта, режисера чи балетмейстера - відтворити засобами свого мистецтва атмосферу того часу, про який він розказує в своєму творчі; через відображення конкретної події, тобто створити художній образ.
ІІ. Що таке художній образ?
Це конкретний характер людини, який проявляється в його відношенні до оточуючого середовища. Характер героя проявляється на сцені в лінії його поведінки, в його діях засобами хореографічного мистецтва.
ІІ.1. Так, як мистецтво хореографії найтіснішим образом зв'язане з музикою, отож і хореографічний одраз, його розвиток потрібно розглядати в тісній взаємодії з музичним твором. Музика - основа хореографічного твору і від неї залежить чи сприйметься хореографічний номер глядачем. Музика повинна відповідати ідейному задуму балетмейстера і допомагати йому в розкритті образу. Прослуховуючи музику, в уяві балетмейстера спочатку виникає музичний образ, потім появляється після кропіткої роботи хореографічний образ.
І якщо музичний образ зливається з хореографічним і несучи ідейну нагрузку - можна з впевненістю сказати, що номер вдався, що в ньому присутня архітектоніка, і поезія і він має спільній роботі хореографа і композитора, захоплених своєю ідеєю створити високохудожній твір.
ІІ.2. При створенні художнього образу велике значення має світогляд балетмейстера. А тому, він повинен вміти спостерігати життя, володіти асоціативним і хореографічним мисленням, вдало приміняти знання з композиційної і драматургійної побудови танцю, бути хорошим режисером і психологом. Аналізуючи весь комплекс одержаних знань, вражень - балетмейстер виробляє своє судження свій погляд. Вміння вибрати найголовніше, найбільш суттєве і донести це до глядача грає велику роль для кінцевого результату роботи - створення хореографічного образу.
Але мало бачити,

 
 

Цікаве

Загрузка...