WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаКультурологія, Етика, Естетика → Cексуальна поведінка і сексуальна культура - Реферат

Cексуальна поведінка і сексуальна культура - Реферат

У.Мастерс, В.Джонсон і Р.Колодні, "На жаль, головна проблема у тому, що ніхто насправді не знає не тільки того, у чому причина гомосексуальності, але й того, чому більшість людей гетеросексуальні." (5. С.384)
Тому, ми не будемо в цій роботі переповідати і співставляти різні теорії гомосексуальності. (Попри їх дійсну цікавість.) Бо навіть короткий їх огляд зайняв би багато місця. До того ж, як зауважили ті ж У.Мастерс, В.Джонсон і Р.Колодні, "... жодна теорія не має міцної основи, можливо тому, що існують різні типи гомосексуальності, що виникають різними шляхами". ( 5. С.408)
Щодо бісексуальної поведінки, то, на погляд названих дослідників, який ми поділяємо, вона "...може бути однією з форм сексуального експерементування, чи свідомо обраною сексуальною поведінкою". (Там же)
Безперечно, що така масова бісексуальна поведінка, яка мала місце свого часу у Греції, була культурного походження - адже вона схвалювалася і навіть предписувалася суспільними нормами. Є підстави вважати, що бісексуальна поведінка є можливою для людей, для яких типовими є гетеросексуальні реакції, але у яких, проте, наявні, і менш виражені ніж гетеросексуальні, постійні чи епізодичні позитивні сексуальні реакції на представників своєї статі. (Є і виключення, про яке ми скажемо далі.)
Разом з тим, дослідження свідчать, що існує відносно невелика кількість людей, які мають сексуальний потяг виключно до представників своєї статі і реалізують його відповідним чином. Є достатньо підстав вважати, що причини їх гомосексуальності мають біологічний характер.
Проте є і такі люди, для яких типовою є позитивна гомосексуальна реакція, але у яких наявні і менш виражені постійні чи епізодичні позитивні реакції на предстваників протилежної статі. Такі люди теж можуть вести бісексуальний спосіб життя.
На наш погляд, типовість біологічної гетеросексуальності і нетиповість біологічної гомосексуальності в сучасних популяціях можно пояснити тим, що в процесі природного відбору відбувалося поступове зменшення носіїв гомосексуальності, адже самці-гомосексуали не створювали потомства. Можливо, що збереження виключної гомосексуальності стало можливим завдяки тому, що реальна сексуальна поведінка гомосексуальних за потягом самиць не залежала від їх уподобань, через що вони приносили потомство, через яке гомосексуальність передавалася далі.
На відміну від гомосексуальності, бісексуальність не мала суттєвих проблем з існуванням у часі. Адже бісексуали обох статей створюють потомство і тим передають можливість біполярної сексуальної поведінки.
У 40-і роки минулого сторіччя Е.Кіезі створив дуже цікаву шкалу, яка дала змогу визначення рейтингів сексуальної поведінки індивідів (в аспекті її статевої орієнтації). По цій шкалі, що складалася з 6 рівнів, рівень, що позначався цифрою
0 - означав виключно гетеросексуальну орієнтацію;
1 - домінанту гетеросексуальної орієнтації з елементами гомосексуальної ;
2 - домінанту гетеросексуальної орієнтації з певним досвідом гомосексуальних відчуттів;
3 - рівне співвідношення гетеро- і гомосексуального потягів;
4 - домінанту гомосексуальної орієнтації з певним досвідом гетеросексуальних відчуттів;
5 - домінанту гомосексуальної орієнтації з елементами гетеросексуальної;
6 - виключно гомосексуальну орієнтацію.
ШКАЛА КІНЗІ
Дослідження сексуальної поведінки американців того періоду (коли існувало вкрай негативн ставлення до будь якої поведінки, яка не була виключно гетеросексуальною), дало вражаючі результати, які нажахали одних, але дозволили полегшено зітхнути іншим.
Серед досліджених чоловіків:
48% визнали, що хоча б раз на протязі життя мали один гомосексуальний контакт (у будь якій формі), при цьому 37% пережили оргазм;
25% - у період між 16 і 55 роками мали кілька таких контактів;
18% - на протязі щонайменше 3-х років мали приблизно рівну кількість гетеро- і гомосексуальних контактів;
10% - на протязі щонайменше 3-х років мали виключно гомосексуальні контакти;
4% - ведуть виключно гомосексуальне життя.
Серед досліджених жінок:
28% визнали, що хоча б раз у житті відчували еротичну зацікавленість іншими жінками;
19% - до 40-річного віку мали хоча б один гомосексуальний контакт, при цьому 12% -пережили оргазм;
1% - веде виключногомосексуальне життя. (Наведено по: 8. С.261)
Наведені дані піддавалися у чомусь обгрунтованим сумнівам, уточнювалися, перевірялися.
Проте, більшість досліджень свідчить, що показники кількісті осіб в людськіх популяціях, які поводятся виключно гомосексуально, коливається в межах 1-2% - у жінок, і 2-4% - у чоловіків.
Вони ж свідчать, що гомосексуальне експерементування у дітей і підлітків є майже правилом. Що до дорослих, то попри їх намагання слідувати існуючим нормам сексуальної поведінки, гомосексуальні емоції і гомосексуальні контакти між ними зустрічаються частіше, ніж прийнято думать.
На наш погляд, викладене вище свідчить, що немає достатніх обгрунтувань до негативного ставлення до проявів гомо- та бісексуальності. Таке ставлення пов язано виключно з культурною традицією, яка мусить бути переглянутою, оскільки дискрімінує певну частину суспільства.
У нас не визиває захвату намагання деяких представників гомосексуальної меншини нав язувати іншим твердження про якусь їх обраність, розумові, творчі, чи інші переваги і деякі форми, які їми при цьому використовуються. Проте, нам зрозумілий психологічний стан людей, які тривалий час були ізгоями суспільства, та й зараз ще нерідко відчувають на собі негативне ставлення представників більшості. (Для декого з цієї більшості, правда. таке ставлення - усього лише намагання подолати власну підсвідому гомоеротичність.)
Залишається лише сподіватися, що знання про дійсну природу гомосексуальності, які дають розуміння, що вона - не хвороба, і тому не лікуєтся; що вона - не спрямований проти суспільства свідомо скоєний злочин, а тому не може каратися, а лише природна особливість деяких людей - з якою треба міритися. Адже ми миримося з тим що існують день і ніч, зима і літо ...
1. Hyde J.Sh. Understanding Human Sexuality. - N.Y., 1986.
2. Старий Заповіт.
3. Корегин А.Я., Корегина Е.П. Секс в нашей культуре. - К., 1992, 1993.
4. Юнда И.Ф., Юнда Л.И. Сексологические основы семейной жизни. - К., 1993.
5. Мастерс У., Джонсон В., Колодни Р. Основы сексологии. - М., 1998.
6. Фрейд З. Очерки по психологии сексуальности. - В кн.: Фрейд З. Очерки по психологии сексуальности. - Харьков, 2000.
7. Сексология. Енциклопедический справочник по сексологии и смежным областям.
- Минск, 1994.
8. Кон И.С. Введение в сексологию. - М., 1989.
1. Проте, і у тих рідких випадках, коли вдавалося побачити зовнішні ознаки оргазму у дівчаток-немовлят, вони ще не доводять, що це є дійсно оргазм.
2. Через давні традиції негативного ставлення до мастурбації у наш час не так багато людей, які дозволяють собі відвертість на рівні, який дозволив собі біля двохсот років тому О.С.Пушкін у своїй юнацькій "Гавриліаді":
Я научил послушливую руку
Обманывать печальную разлуку
И услаждать безмолвные часы…
Серед сексопатологів поширений такий жарт:- всі чоловіки займаються мастурбацією; а хто це
заперечує - або брехуни, або хворі. Проте, сексопатологи ж погоджуються, що чимало
жінок з нею незнайомі. Правда, доводилося чути про випадки, коли доросла жінка тільки в
процесі бесіди з лікарем дізнавалася, що форма поведінки, завдяки якій їй вдається досягти
оргазму і є мастурбація.
3. Дехто вважає, що друга частина слова мастурбація походиті від stupro - осквернення. Існує і більш вдала назва самозадоволення - іпсація (від латинськ.ipse - сам), проте вона зараз є практично невідомою.

 
 

Цікаве

Загрузка...