WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаКультурологія, Етика, Естетика → Сексуальна революція. - Реферат

Сексуальна революція. - Реферат

А. Женщина и социализм. - М., 1959.
7. Цеткин К. Из записной книжки. - В кн.: Воспоминания о Ленине. Т.5. - М., 1979.
8. Ленін В.І. Робітничій клас і неомальтузіанство. - Повне зібр. творів. Т.23.
9. Крупская Н.К. Война и деторождение. - Коммунистка, №1-2, 1920.
10. Энгельс Ф. Происхождение семьи, частной собственности и государства.
- Маркс К., Энгельс Ф. Сочинения. Т.21.
11. Бабель И. Конармия. - Кемерово. 1966.
12. Голод С.И. Изучение половой морали в 20-е годы. - Социологические исследования, 1986, №2.
13. Гіденс Е. Соціологія. -К., 1999.
14. Ленин В.И. Инессе Арманд 4(17) января 1915 г..
Инессе Арманд 11 (24) января 1915 г.. _- Соч. т.35.
15. Коллонтай А.М. Дорогу крылатому Эросу! (Письмо к трудящейся молодёжи.)
- Молодая гвардия, 1923, №3(10).
16. Залкинд А.Б. Революция и молодёжь. -Л., 1924.
17. Маяковский В.В. Письмо Татьяне Яковлевой. В кн.: Маяковский В.В. Стихотворения. Поэмы. Пьесы. - Л., 1983.
18. Райх В. Сексуальная революция. - СПб.-М., 1997.
19. Катртленд Б. Таинство любви сквозь призму истории. Отношения мужчины и женщины с библейских времён до наших дней. - М., 2001.
20. Маркузе Г. Эрос и цивилизация. Философское исследование учения Фрейда. - К., 1995.
21. Шмидель Г. Битлз - жизнь и песни. - М., 1989.
1.Хоча в історичній перспективі це несло з собою втрату їх суспільної ваги і набуття, натомість, залежності від чоловіків. Але хто міг би це передбачити і кого тоді могло це хвилювати? А головне - чим можна було б цьому зарадити?
2.Зокрема, дуже важливе на його погляд для розвитку фізичної сили, вправності і краси, право займатися фізичними вправами (тим, що зараз називається фізичною культурою), причому, в найзручнішому для цього вигляді - оголеному (як це було за часів розквіту Спарти, що в багатьох випадках служила Платону за взірець). Платону треба віддати належне за те, що він визнавав необхідність для жінки сексуального задоволення, що видно хоча б з того, що він передбачав, що в ідеальній державі треба знаходити можливості для запобігання шкоди для здоров я молодих вдів. (1. Розд.930 а-с)
3.Правда, в християнстві існує культ Божої матері, який, вочевидь, є запозиченням з повсемістно існувавших дохристиянских материнських культів. Але він лише незначною мірою послаблює суворе ставлення християнства до жінок, і, при тому, переважно лише до жінок-матерів. Упереджене ставлення до жінок можна дослідити хоча б на прикладі деяких правил православної церкви, де від жінок вимагається утримання від її відвідин у період менструацій, покриття голови під час перебування в храмі (щоб сховати волосся - один із засобів зваблення, а також для проявлення смиренності). Ніколи, навіть під час її хрещення, жінці не потрапити до царських врат вівтаря. Як ніколи не стати священослужителем. (Справедливості раді зазначимо, що більшість цих обмежень для жінок існує і в інших християнських конфесіях.)
4.Це, за логікою, мало б стосуватися і жінок. Але судячі з контексту знаменитої праці Мальтуса "Дослідження закону народонаселення", для них він такого наслідку зменшення народжуваності не передбачав.
5. Чернишевський зробив це у коментарях до власного перекладу відомої праці Дж.Ст.Мілля "Основи політичної економії", де той висловлює думку, що попри відсутність проблеми забезпечення населення засобами існування, якою був так стурбований Мальтус, зростання його треба припинити, бо воно вже не приносить користі економіці, але заважає розвитку наявного населення. До того ж Чернишевський - автор відомого твору "Що робити?", що, зокрема, змальовував становище жінок у тогочасному суспільстві і мав чималий вплив на уми кількох поколінь.
6. На перших етапах виникнення фемінізму чимало феміністок виступало за досягнення рівності між чоловіками і жінками упідході до сексу. Проте, вбачали її не в створенні для жінок можливостей подолання поведінки, що базувалася на вимушеній сексуальній аскезі. На їх погляд, для досягнення гармонії треба було перевиховати чоловіків, створити у них таке ж, відповідаюче нормам тогочасної моралі ставлення до сексу, яке було характерне для жінок. У ХХ-у сторіччі у феміністському русі, основні напрями якого, до речі, мали і мають підтримку у великої кількості чоловіків, виникли відносно нечисельні екстремістськи напрями. Зокрема такий, прибічниці якого виступали проти того, що жінки взагалі мають народжувати дітей. Він, певною мірою, пов язаний з рухом за відмову від чоловіків у сексі. Дехто виступає за усунення чоловіків від політичної влади (чи максимального обмеження їх впливу на неї).
7. На запитання своєї дочки, що та має робити, коли вперше залишиться наодинці із своїм чоловіком, Її Величність відповіла:"Закрий очі і думай про Англію".
8. Нагота сама по собі лише дотично стосується сексуальності. Але в суспільстві, вихованому у дусі сорому за прояви природної сутності людини, а до них належать і людська сексуальність, і людське тіло, вони майже ототожнювалися. Тому зняття табу на оголеність тіла сприймалась як часткове зняття табу на сексуальність.
9. Який, завдяки приятельским стосункам з "полум яним" революціонером-інтернаціоналістом
чекістом Бела Кун, зумів у 20-ті роки врятувати від смерті десятки людей.
10. Наприклад Володимир Маяковський жив з Лілєю Брик, яка одночасно перебувала у юридичному
шлюбі і фактичному зв язку з Йосипом Бриком. Правда, Маяковський дуже переживав, що
доводиться ділити кохану жінку з іншим чоловіком. Але він одночасно був закоханий і в іншу
жінку, відносно якої навіть звертався у своєму заповіті до Радянського уряду з проханням
проявити до неї турботу.
11. Це можна добре побачити аналізуючи художню літературу того періоду. Наприклад, персонаж дуже відомого в 20-ті роки роману П.Романова "Без черемухи" наполягав на тому, що квіти, які для нього символізували усілякі тонкощі психологічного спілкування між чоловіком і жінкою, непотрібні. Бо ж вони лише невиправдано затримують процес їх просування до койки. Після появи цієї книги у 1926 році в суспільстві розгорнулася активна дискусія -"з черемухою чи без?".
12. Як бачимо, наш земляк Кашпировський мав свого предтечу.
13. Останнє стало підставою для звинувачення Маркузе у тому, що і сексуальна революція, необхідність якої він теоретично обгрунтував була провокацієй його колишнього відомства, спрямована на каналізацію протестного руху в сексуальну сферу для запобігання його спрямованості на сферу соціальну. Якщо так, то, мабуть, в ЦРУ працювали тільки генії, а постать Леніна не можна розгледіти у тіні постаті Маркузе. Проте історія підказує, що попередня діяльність людини зовсім не обов язкого визначає наступну. Микита Хрущов ходив у підручних Сталіна, проте саме він зробив максимум з того, що було можливим на той час, щоб цей режим змінити.
14. На сексі взагалі заробляють величезні гроші. Померла років десять тому німкеня, колишня військова льотчиця періоду Другої світової війни, яка після її закінчення для прогодування себе і дітей почала виробляти товари для сексу і порнографію, під кінець життя мала активи у сотні мільйонів марок.

 
 

Цікаве

Загрузка...