WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаКультурологія, Етика, Естетика → Сексуальна революція. - Реферат

Сексуальна революція. - Реферат

зустріти вже людей у купальниках.
У Каннах фестивалі порнофільмів збирали багатотисячні натовпи. Легке порно отримало доступ навіть на телебачення.
Сексуальний лібералізм з Франції поширився на багато країн Європи, Америки, Азії і Австралію. Мініспідниці, які повністю відкрили ноги, купальники топлесс, які повністю оголили груди, модна фігура a la Твіггі ("Гілочка"- найпопулярніша манекенниця того часу) - стали загальним надбанням. Зокрема Твіггі, стала ідеалом, заради досягнення подоби з яким мільйони молодих (і не дуже) жінок у всьму світі сідали на найжорстокішу дієту. А чому? А тому, що це давало можливість походити не на дорослу жінку, яка має народжувати дітей, годувати їх своїм молоком, піклуватися про них, а на дівчинку-підлітка з нерозвинутима стегнами і грудями - модну сексуальну іграшку, дивлячись на яку і в голову не прийде думати про дітей.
В 70-і роки еротизм у моді от кутюр перестав задовільнятися тільки підкреслюванням жіночих принад і натякати на привабливість прихованих частин тіла, і сам Ів Сен-Лоран вивів на подіум манекенницю у прозорій блузці з повністю відкритими грудями.
В художній літературі з явилося чимало не безталанних авторів, які створили справжню філософію сучасної сексуальності. Таких як, наприклад, Еманюель Арсан з її знаменитим романом "Емманюель". А справжню наукову працю по філософії сексуальності під назвою "Історія сексуальності" розпочав Мішель Фуко, один знайвідоміших філософів ХХ-го сторіччя (що помер у 80-ті роки від СНІДу не завершивши цієї праці).
Сільвія Крістель набула всесвітньої слави, знявшися і ролі леді Чаттерлей у фільмі по відомому роману Д.Лоуренса "Коханець леді Чаттерлей", і в кількох фільмах, де грала Емманюель, персонаж оповідань і романів згаданої вище Е.Арсан. Ці фільми, попри їх відверту еротичність були доступні глядачам, як правило,без обмеження віку.
Мабуть мало хто з відомих кінорежисерів не знімав еротичних сюжетів, а декотрі з них, наприклад Тінто Брас (знявший такі відомі стрічки як "Ключ", "Калігула"), повністю переключилися на цей жанр.
Появу і широке розповсюдження побутових відеомагнітофонів соціологи пояснюють колосальним попитом на порнофільми. Про це свідчить і те, що індустрія порновідео дає величезні прибутки.14
В музиці панував біт з його сексуальними ритмами. Мільйони людей мліли, слухаючи їх у виконанні неперевершених Бітлз. Відомий поет-бітник Ален Гінзберг, відвідавши концерти Бітлз записав: "Біт є засобом сексуального звільнення. /.../ Ці маленькі дівчата чотирнадцяти, п ятнадцяти років ще незаймані. Про секс вони лише чули, але вони відчувають його у своєму тілі, коли починає вібрувати біт". (Цит. по: 21)
Щодо сексуальної поведінки, то в гетеросексуальних контактах стало дозволено абсолютне все, що не загрожувало життю і здоров ю партнерів. Світ зачитувався знаменитою працею професора Алекса Комфорта "Радощі сексу", створеною за подобою кулінарної книги.
Дотримуватися подружньої вірності стало не зовсім пристойно. Популярним було відношення до сексу як до спорту. (Існувало навіть гасло такого "спорту" : "Жодного дня без оргазму".) У 70-і роки американське подружжя на призвище О Нейл написало книгу "Відкритий шлюб", де виходячи з того, що оскільки сучасний секс переслідує тільки гедоністичні цілі і не пов язаний з дітонародженням, перебування в шлюбі не має вимагати від подружжя відмови від сексуальних контактів з іншими партнерами. Важливо зберігати не фізичну вірність, яка вже не має тієї доцільності, що мала раніше, а взаємні почуття, які будуть підточені, якщо члени подружжя будуть вдаватися до брехні і приховувати свої стосунки. Тобто, сексуальні контакти на стороні мають відбуватися з відома один одного.
Чималої популярності набував рух свінгерів (від джазового терміну "свінг" - перепад тональності; на амер. сленгу - обмін сексуальними партнерами).
Зовні все це виглядало як спроба надолужити в сексі те, чого були позбавлені попередні покоління.
Звичайно, далеко не всі були згодні з такою "сексулізацією", яка надто інтенсивно руйнувала систему традиційних цінностей і породжувала стан психологічної нестабільності в суспільстві. Опірцих людей був фактором, який пригальмовував описані процеси, але не міг їх зупинити.
Та на початку 80-х років відбулися події, які, як здавалося, могли все кардинально змінити.
З явилися перші хворі на СНІД - синдром набутого імунодефіциту, який, як з ясували дослідники, був наслідком зараження вірусом імунодефіциту людини (ВІЛ). Цими хворими були геї, що мали зносини у анальний отвір, і наркомани.
З ясувалася відсутність засобів лікування імунодефіциту. Адже це хвороба імунної системи, яка сама призначена боротися з будь якою хворобою, але не може лікувати себе. Зараження ВІЛ в близькій чи не дуже перспективі мало один кінець - смерть.
Здавалося, от вона - "Божа кара" за найтяжчі гріхи, які широко розповсюдживалися в тогочасному суспільстві, і застередження тим, чії гріхи не такі страшні. Та невдовзі стало зрозумілим, що в дійсності все не так. Бо СНІДом хворіють і гетеросексуали, деякі з яких ведуть цілком помірне і пристойне сексуальне життя, і діти, інфіковані ін єкціонним шляхом. Одним словом, ті - кого, начебто, нема за що карати.
Але безперечна пов язаність СНІДУ із статевими контактами примусила переглянути
образ сексуальної поведінки, який склався за період з кінця 60-х років по початок 80-х.
Вчорашня неупорядкованість її мала зникнути.
Зміни давалися важко. Про це свідчить, що й у розвинутих країнах поширення СНІДу не припинилося, а лише пригальмувалося. Обережність призвела до появи нових варіантів сексуальної аскези. Наприклад, якась частина молоді обох статей почала декларувати необхідність максимально довгого збереження незайманості. (Проте, хлопця, чи дівчину із значком на грудях "I m virgin" ("Я - незайманий (на)") можна зрозміти як таких, що бажають виділитися, чи таких, що бояться сексуальних відносин, але бажають приховати це під машкарою принципової незайманості.)
Але, все ж таки, масового зворотнього руху до попередніх обмежень сексуальності не відбулося. Обережність, перебірливість - але не відмова. Ось алгоритм сучасного сексуального життя.
Секс залишається значною цінністю для особистості. Про це свідчить хоча б поява нових високоефективних засобів, що допомогають боротися з еректильною дисфункцією у чоловіків, і, таким чином сприяють підвищенню його якості.
Викладене вище дозволяє нам зробити такий висновок: сексуальні революції дійсно відбувалися, проте закінчилися. Але те, що вони зробили, призвело до суттєвих змін міжстатевих відносин і сексуальної культури. Це не означає, що життя не вимагає і не буде вимагати якихось інших змін. Але є підстави сподіватися, що вони відбудуться еволюційним шляхом, без революційних потрясінь.
Література
1. Платон. Держава.
2. Платон. Закони.
3. Ковалевский М.М. Очерк происхождения и развития семьи и собственности. - Стокгольм, 1890.
4. Малтус Т. Дослідження закону народонаселення, або пгляд на те, як він впливав і як впливає на людське життя з оглядом нашіх перспектив на пом якшення спричинюваного ним зла. _- К., 1998.
5. Корегін О.Я. Демологічні концепції: навчальний посібник. - К., 2003.
6. Бебель

 
 

Цікаве

Загрузка...