WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаКультурологія, Етика, Естетика → Формування сексуальної культури молоді: феномен людської сексуальності. - Реферат

Формування сексуальної культури молоді: феномен людської сексуальності. - Реферат

впевнені, що широка інформованість щодо сексуальності зовсім не є розбещенням. І виховання розвиненої сексуальної культури, яке грунтується, зокрема, на основі засвоєння наукових знань про сексуальність, процес свідомої і організованої сексуальної соціалізації - необхідні. А починати їх треба вже з періоду раннього дитинства (звичайно, засобами і із змістом, адекватними цьому віку). Щодо дійсно можливого прискорення розвитку сексуальної чуттєвості підлітків, то це теж не є протипоказанням для такого виховання. Важливо тільки вчити правильно користуватися цією чуттєвістю.
Проте навіть ті, кому важко погодитися з останнім, не можуть не погодитися з відомим
формулюванням, яке можна зустріти в багатьох сучасних виданнях, присвячених сексуальному вихованню: "Краще на рік раніше, ніж на хвилину пізніше".
Майже сто років тому, а саме - у 1907 році, видатний вчений Зігмунд Фройд (чи Фрейд, як
прийнято у нас вимовляти його призвище), що в науці про людину зробив не менш значущі відкриття ніж його сучасник Алберт Ейнштейн зробив у фізиці, у статті "Статеве просвітництво дітей" вказав прибічникам позиції, згідно якої необхідно. приховувати від дітей та молоді будь яку інформацію щодо сексуальності, на повну відсутність у ній логіки. Питання про необхідність такої інформації, на його думку, взагалі не може бути темою дебатів. Важко уявити, зауважив Фройд, що діти і молодь не будуть цікавитися цією темою і не отримають якісь знання про неї. Адже сексуальність, як було доведено ним у роботі "Три нариси з теорії сексуальності", притамана людині вже від народження (правда, у специфічній для цього періоду ще не розвиненій, не схожій на дорослу формі) і це не може не підштовхувати її ще змалку до спроб з ясовувати, що воно таке і як нею користуватися, а згодом, - і до намагання зрозуміти природню і соціальну сутність сексуальності. Але, при тому, у дітей і молодих людей складеться враження, що "...все пов язане з сексом є чимось постидним і огидним, від чого батьки і вчителі намагаються якомога довше їх оберігати...", а інформація, яку вони все ж отримають, може підвести їх до висновку, що батькам і вчителям не можна довіряти. (3.С. 26 - 34)
Зауважимо, що крім втрати довіри до старшого покоління і засвоєння ставлення до сексуальності як до чогось брудного, що, безперечно, створює умови для виникнення проблем у реалізації власної сексуальності, заборона на отримання правдивої інформації про сексуальність може призвести до обмеження пізнавальної активності дитини і молодої людини (адже їх запевняють, що є речі, які вони не можуть розуміти "в принципі").
З чого ж власне складається розвинена сексуальна культура, якій її зміст?
Не претендуючі на повну відповідь на це питання, окреслимо кілька найважливіших її компонентів, без уявлення про сутність яких в наш час навряд чи може йти мова про таку культуру.
По-перше, оскільки традиційне виховання надало більшості суб єктів культури у нашому суспільстві перекручене уявлення про сексуальність, треба починати з доведення правдивих відомостей про її місце і значення в житті окремої людини і усього суспільства.
По-друге, оскільки сексуальність пов язана з анатомічними, фізіологічними і психологічними властивостями людини, хоча б елементарне знання цих властивостей, механізмів тілесної і психологічної реалізації сексуальнасті є також необхідним. Особливого значення такі знання мають у зв язку з тим, що природою обумовлена реалізація головної цілі сексуальності як парна (до речі, - єдина така) функція людини.
По-третє, оскільки відносини між людьми, що живуть у зміненому культурою світі є набагато складнішими ніж у будь якого природного виду, сексуальна культура має включати у себе розуміння підгрунтя цих складних відносин, вміння налагоджувати їх.
В-четверте, оскільки природнє призначення сексуальності є продовження виду, а у учасному світі, до того ж, дуже гостро стоять проблеми як надто інтенсивного розмноження і пов язаного з ним перенаселення, так і надто низької її інтенсивності і пов язаної з нею депопуляції, складовою сексуальної культури, на наш погляд, є культура репродуктивної (прокреативної) поведінки і репродуктивного здоров я.
І, нарешті, в-п яте, оскільки реалізація сексуальності значною мірою пов язана з тілесними контактами, а у процесі останніх, із зрозумілих причин, є особливо значна небезпека передачі від людини до людини різних інфекцій, деякі з яких загрожують більш-менш серйозними, іноді невиліковними зараз захворюваннями, компонентом сексуальної культури, вочевидь, є культура гігієнічно-профілактична.
У цій монографії зроблена спроба розглянути і узагальнити стан розвитку і наукової розробки перерахованих компонентів сексуальної культури. Проте, оскільки важливим завданням роботи є надання знань практичним працівникам, що мають справу з вихованням сексуальної культури молоді, ми намагаємося не організовувати розгорнутий діскурс з багатьох проблемних питань, а таких в монографії чимало, а надати найбільш обгрунтовані, на наш погляд, відповіді з таких питань. Хоча в деяких випадках саме намагання дати обгрунтовані відповіді примушують вдаватися до дискусу. Адже в досліджуваній сфері є явища, які без філософського аналізу пояснити не вдається. Але ж тим самим шляхом, як довів Курт Гьодель(?) (Гёдель, G?del) у своїй знаменитій теоремі, доводиться йти навіть у математиці.
1.Приємно відмітити, що одна з перших, якщо не перша, книга з проблем сексуального виховання, що була видана в повоєнні роки - "Половая жизнь и семья" А.Г.Станкова, лікаря однєї з лікарень Харківської області, була надрукована у 1958 році в Україні. Робота ця написана на дуже пристойному рівні, що не дивно, якщо врахувати наявність у Харкові ще з довоєнного часу наукової сексологічної школи. Та ця "ластівка" весни не зробила, бо дістати названу книгу було практично неможливо, а інші подібні видання з явилися майже через двадцять років.
2. А, наприклад, курс сексології, прочитаний для старшокласниць, як свідчать дослідники американського універсітету Джона Хопкінса, призвів до більш пізнього, порівняно з контрольними групами, початку статевого життя і суттєвого зменшення ранніх вагітностей. (4.)
1. Феномен людської сексуальності.
Безперечно, що єдиною природною підставою для виникнення усього того, що в сукупності її проявів ми визначаємо як сексуальність, є необхідність продовження існування видів. Йдеться про такі види, які мають статевий поділ. (Sex - латин. - стать) Продовження, безперервність існування цих видів можливо тільки якщо відбувається контакт між представниками протилежних статей, внаслідок якого відбувається процес запліднення.
У ссавців, тварин, до яких належить і вид Homo sapiens (Людина розумна), цей контакт передбачає введення статевого органу самця до статевого органу самиці і додаткових фізичних дій,внаслідок яких у самця відбувається виверження сім яної рідини (сперми). Всі вказані дії можливі тільки при наявності статевого потягу - лібідо (libido - латин. - бажання).
Існує дуже поширене уявлення про існування так званого "інстинкту

 
 

Цікаве

Загрузка...