WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаКультурологія, Етика, Естетика → Мистецтво одягатися по-діловому - Реферат

Мистецтво одягатися по-діловому - Реферат

однотонна краватка;
сорочка з малюнком -- однотонна краватка;
однотонна сорочка - краватка з малюнком.
З костюмом у смужку не слід одягати сорочку в клітинку, тому що вони дисонують зі смугами костюма i не поєднуються з його діловим серйозним стилем. Тут більш доречі однотонна блакитна чи біла сорочка, а смуги на костюмі i поєднання їx кольору із сорочкою освіжають загальний вигляд.
Смугастий костюм i смугаста сорочка - також "граюча" комбінація, якщо смуги одного з її елементів не надто строкаті i не виділяються. Важче знайти правильне поєднання у випадку, коли i костюм, i сорочка, i краватка мають малюнок. "Не працює", наприклад, варіант з яскраво вираженими смугами на костюмі i такими ж яскравими діагональними смугами на краватці. Виграшним таке поєднання буде, коли окремі смуги менш виражені. До смугастого костюма з однотонною сорочкою більше пасують краватки в горошок, з ромбиками, трикутниками тощо.
Для костюма в клітинку сорочка повинна бути тільки однотонною, краватка - без чіткої направленості малюнка або одноколірною. Наприклад, синій костюм нудних барв освіжить яскраво-блакитна сорочка, особливо якщо вона буде в тон клітинкам костюма. Гарного ефекту можна досягти світло-сірою чи блакитною краваткою.
Цікаво, що поеднання коричневих і синіх кольорів надає зовнішньому вигляду авторитетності і солідності. Можливий такий варіант: коричневий чи синій костюм в клітинку, блакитна сорочка i краватка з абстрактним малюнком синіх i коричнсвих тонів.
Для костюма бурих чи золотистих кольорів в поєднанні з нейтральною білою сорочкою підійде краватка, що підкреслює буру чи золотисту складову костюма.
В ділових ситуаціях не слід надавати перевагу одягу яскравих забарвлень, оскільки такий костюм привертає до себе увагу i вимагає особливо вибагливого смаку i певного досвіду.
Від поєднання сорочки з краваткою змінюється загальний вигляд будь-якого костюма. В літньому вapiaнті найкраще світлий костюм-трійка, світла однотонна сорочка, темна краватка. Ефект - незвичайна свіжість зовнішнього вигляду в поєднанні з діловитістю. Непоганий i спортивний варіант: такий же костюм без жилетки i яскрава краватка-метелик.
Краватка - це головний показник смаку i статусу чоловіка, тому при її виборі необхідно:
Покладатись тільки на себе.
Довжина краватки повинна бути такою, щоб у зав'язаному вигляді вона досягала до пряжки поясу.
Ширина краватки повинна відповідати ширині лацканів піджака.
Кращий матеріал: шовк, шерсть i бавовна. Дуже гарно виглядає синтетична тканина "під шовк" чи її суміш з шовком.
Гладенький шовк трохи блищить, а плетений не має блиску. Шовкові краватки пасують до різних тканин i підходять до різних ситуацій. Шерстяна в'язана краватка більше підходить до спортивного одягу. Краватка із шерстяної тканини - до теплої спортивної куртки. Краватка з тонкої шерсті, хоч i схожа на шовко-ву, але на відміну від неї не блищить, що надає їй менш манірного вигляду. Краватки з бавовняної тканини повинні бути легкими i за кольором, i за вагою. Їх носять влітку. Краватки з льону також гарні, але вони швидко втрачають вигляд; віскозні - швидко втрачають форму i виглядають жалюгідно.
3. Одяг для жінок
"Немає невродливих жінок,
є жінки, які не знають, як зробити себе вродливими".
Ж. де Лабрюйер
Tunoвi помилки. Дослідження показують, що не тільки чоловіки, але й жінки немов навмисне одягаються так, щоб зазнати фіаско.
Жінки в одязі припускають три головні помилки:
" дозволяють індустрії мод цілком визначати вибір свого одягу;
" схильні перебільшувати значення своєї власної привабливості;
" дозволяють своєму соціальному походженню впливати на манеру одягатися.
Дехто невірно вважає, що жінці, щоб досягти службового ycnixy, потрібно наслідувати в одязі чоловіків. Звичайно, нічого поганого немає, коли жінка одягнута у брючний костюм із синтетики. Але дослідження показують, що такий костюм не сприятиме діловому ycnixy. Інша справа - гарний костюм зі спідницею (з натуральних тканин). Biн підкреслює авторитет жінки i її високий життєвий рівень.
Спідниця повинна бути темного кольору на щільному поясі, краще із шерсті.
Для ділової жінки менш придатна сукня, але якщо вона її одягає, то кращим кольором сукні вважається темно-синій, коричневий, сірий, світло-сірий. Менше підходять зелений, яскраво-жовтий, ніжно-голубий, світло-рожевий.
Названі кольори визначені для однотонної тканини без малюнка, якій надається перевага.
Деякі гадають, що одяг створює жінку. Звичайно, це не зовсім так. I чоловіку, i жінці для ділового ycпixy необхідні також розум, освіта, честолюбство, стимули.
У жіночому одязі більш, ніж в чоловічому, відображається її індивідуальний стиль i особистий характер. У відомій казці "Попелюшка" ycnix мала не сукня, а дівчина у сукні. І яку б сукню не одягла А.Кареніна у Л.Толстого, було видно жінку, а не сукню. Хоча буває i так, що на окремій людині одяг видно, а самої людини - немає.
Зачіска, макіяж, біжутерія повинні гармонійно доповнювати діловий костюм. Зачіска має бути строгою, але разом з тим елегантною. Прикрас повинно бути якомога менше, але в той же час не можна від них відмовлятися зовсім. Носити краще дорогі прикраси. Косметика повинна бути помітною із близької відстані. Парфуми слід використовувати у такій кількості, щоб їx запах лише трохи відчувався. I, звичайно, це мають бути дорогі парфуми відомих фірм.
Висновки
Дехто вважає, що діловий костюм - це найпохмуріша деталь гардеробу, і ставляться до нього як до обов'язкової програми - без натхнення. І цілком даремно. Адже психологи стверджують, що саме костюм ( разом з діловими якостями його господині, звісно) може впливати на кар'єрний ріст.
Хороший костюм це не лише "лого" на підкладці - стверджує львівський модельєр одягу Наталія Вавринчук.
Діловий костюм - це, по-перше, хороша тканина, модний дизайн і, звичайно, якісне пошиття. Саме тому ділові костюми не коштують дешево. Та й жінка, котрій за 40, не дозволить собі одягатися дешево. Чим старша бізнес-леді - тим дорожчий її костюм. Це - аксіома.
Наступне правило ділової моди звучить так: статус жінки зростає прямо пропорційно довжині силуету. До речі, у багатьох серйозних закладах, котрі славляться своїм корпоративним стилем, жінки носять спідниці тільки довжиною до середини коліна, а взуття - на середньому каблучку.
Але це - лише правила. Їх, звісно, можна дотримуватися, а можна - ігнорувати. Та перш, ніж їх порушити, треба їх простознати.
Отже, костюм. Це здебільшого піджак і спідниця. Цей одяг вважається денним. Піджак зі штанами більше пасує до другої половини дня. Універсальний варіант - сукня-футляр з коротким рукавом і подовжений піджак. У ділової моди є й кольоровий нюанс. У всьому ансамблі не повинно бути більше трьох кольорів. Найбільш ділова кольорова гама - чорно-біла, всі відтінки синього, кава з молоком і сірий колір.
Та щоб ви не одягнули, все ж "марку тримати" - вам!
Використана література:
1. Истоки имиджа / Петрова Е.А., Коробцева Н.А. - М., 2000.
2. Гофман А.Б. Мода и люди. Новая теория моды и модного поведения. М.: Знание, 1994.
3. Драгунский В.В. Цветовой тест личности. Москва - Минск. - АСТ Харвест, 2003.
4. Маценко В.Ф. Имидж: психология создания. Киев. Эльга. Ника-Центр.2002.
5. Палеха Ю.І. та ін. Етика ділових стосунків. - К., 2000.

 
 

Цікаве

Загрузка...