WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаКультурологія, Етика, Естетика → Розвиток української та зарубіжної культури в другій половині ХХ ст. - Реферат

Розвиток української та зарубіжної культури в другій половині ХХ ст. - Реферат

припадає на період 20-х років і співпав з періодом швидкого росту національного самопізнання, активного його вивчення, свого історичного і культурного минулого. В 1921 році в Києві відкривається музично-етнографічний кабінет, видаються збірки народних пісень таких фольклористів К. Квітки, Г. Верьовки, Н. Монтовича, видаються музичні журнали. З являється перший республіканський симфонічний оркестр (1919р.), камерні ансамблі, відкриваються національні театри музичної драми. Саме в ці роки сформувалась естетика Ревуцького, виникли практично всі його найкращі твори. Ревуцький народився в інтелігентній музичній сім ї. Дома часто організовувались концерти, на яких звучала музика Баха, Моцарта, Шуберта. Дуже рано хлопчик познайомився з народною піснею. В 5 років Ревуцький почав займатися музикою з мамою, потім - з різноманітними провінційними вчителями.
В 1909 році він поступив у Київську музично-драматичну школу, де його вчителем був Лисенко. В 1908 році він поступив на фізико-математичний і юридичний факультети Київського університету. Паралельно майбутній композитор відвідував лекції в музичному училищі. В 1916 році Ревуцький прискореними темпами закінчив університет і консерваторію. В 1917 році він потрапляє на Рижський фронт.
В 1924 році Ревуцький переїздить в Київ і починає викладацьку роботу в музично-драматичному інституті, а після його розподілу на театральний іуз і консерваторію переходить на кафедру композиції в консерваторію, де за довгі роки роботи з його класу вийшло ціле сузір я найталановитіших українських композиторів - Майборода, Филипенко, Жуковський.
З являються цикли "Сонечко", "Галицькі пісні" і збірник "Козацькі пісні". В 30-х роках композитор пише дитячі хори, музику до кіно- і театральних постановок, інструментальних творів. З 1936 по 1955 роки Ревуцький займається доробкою і редакцією вершинного твору свого вчителя - опери М. Лисенка "Тарас Бульба".
З початком війни композитор переїздить в Ташкент і працює в консерваторії. Особливе місце в його творчості займає патріотична пісня. В 1944 році Ревуцький повертається в Київ, веде роботу над зібраними творами Лисенка. До останніх днів свого життя композитор працює як педагог, публікує статті, виступає опонентом на захистах дисертацій.
Лятошинський Борис Михайлович народився 3.01.1895 на Житормирщинні. Помер 15. 04. 1968 р. в києві. З іменем Лятошинського пов'язано не тільки великий період розвитку української музики, але пам'ять про великий талант.
Лятошинський перш за все композитор - симфоніст. Для нього симфонізм - спосіб життя в музиці. Не простим був творчий шлях Лятошинського в мистецтво.
Інтеленгент, він в 1918 р. закінчив юридичний факультет Київського університету, через рік - Київську консерваторію по класу композиції. Бурхливі роки першого десятиріччя відбилися і на перших творах молодого композитора. Перший і другий струнні квартети, перша симфонія (1918), в ній чітко проявився поліфонічний дар, блискучі володіння оркестровими тембрами. В 1926 р. з'являється увертюра на чотири українські теми, яка ознаменувала початок нового періоду, для якого характерна пристальна увага до українського фольклору.
Лятошинський робить обробки українських народних пісень для голосу з фортепіано і для хору. В роки війни разом з Київською консерваторією Лятошинський евакуював у Саратов, де продовжує працювати. В ці роки створені: Київський квінтет, четвертий струнний квартет. Сюїта для струнного квартету на українські народні теми. Протягом 20-хх рр. Лятошинський створив прекрасні хорові мініатюри, цикли. В 1951 р. була написана Третя симфонія, після її виконання, вона була піддана жорстокій критиці. Третю симфонію Лятошинського можна поставити поряд з сьомою симфонією Шестаковича. 50-60 рр. Відмічені великим інтересом композитора до слов'янської культури. Композитор займався педагогічною діяльністю, виховав неодне покоління українських композиторів - Сільвестров, Грабовський та інші.
Івасюк Володимир Михайлович народився 4. 03. 1949 р. у місті Кіцмань, Чернівецької області. Помер 22. 05. 1979 р. у Львові. Відомий український поет і композитор, син М. І. Івасюка. Закінчив в 1937 р. Львівський медичний інститут, а також з 1973 р. по 1979 р. навчався у Львівській консерваторії. Трагічно загинув.
Писав вірші. Автор широко відомих пісень "Я піду і далекі гори" (1968), "Червона рута" (1969), "Водограй" (1971), "Два перстені" (1973) та інші.
Написав багато творів на слова Д. Павличка, Р. Братюня, Р. Кудлика, А. Деметьєва, С. Пучкіна, М. Ткача та інших, які увійшли до збірок "Пісні" виданих в 1977 і 1988 рр. "Моя пісня" 1988 р, "Водограй" 1989 р, а також до вистави "Прапороносці" за романом Гончара (поставив у Львові український драматичний театр ім. М. Заньковецької). Лауреат Республіканської премії ім. М. Островського в 1988 р. нагороджений посмертно. Пісня "Червона рута" дала назву першому Республіканському фестивалю сучасної української пісні і музики, який у 1989 році був проведений у місті Чернівцях.
Мірошниченко Євгенія Семенівна народилася 12. 06. 1965 році в селі Радянське тепер Вовчанський район Харківська область. Українська співачка (лірико-колоратурне сопрано), народна артистка з 1965 р. В 1957 р. закінчила Київську консерваторію, клас сольного співу М. Донець-Тосейр і стала солісткою Київського театру опери та балету ім. Т. Г. Шевченка.
1961 році стажувалася у театрі "Ла Скала" (мілан). Виконувала партії: Венера ("Енеїда" Лисенка), Йолан ("Милана" Г. Майбороди), Віолетта, ждільда ("Травіата", "Рголетто" Верді) Монон ("Монон" Массне), Разіна ("Севільський цирульник" Россіні). Головна роль у телефільмі "Лочія ді Ламшермут" (1980).
Займалася концертною діяльністю. Нагороджена орденами, а також державного премією УРСР імені Т. Г. Шевченка.
3. Сальвадор Долі народився 11. 05. 1904 р. у Фігірасі Каталонія. Належить до іспансько-американських живописців. В 1921 р. по 1926 р. навчався в АХ Сан-Фернандо вМадриді. З 1929 року жив у Парижі, пізніше у 1940 році поселився в США. В 1926 році вирішив працювати у напрямку сюрреалізму.
Витончені по майстерності картини Далі ("" 1931 рік, музей сучасного мистецтва, Нью-Йорк, "Палаючий жираф") .
1935 рік публічне художнє зібрання, Базель. Картини Далі представляють собою жахливі фантасманорії, марення, де відображені надприродні ситуації. Беззмістовне поєднання предметів набуває видимої реальності і достовірності. З 1941 року Далі звертається також до релігійного живопису, пейзажу, переносячи крайно ексцентричну фантастику в класичні теми і композиційні настрої.
До таких картин відносять картину: "Тайна вечеря" 1955 рік галерея мистецтв Вашингтон.
Твором Далі притаманна не тільки фантастичність, а й ідея реакціонність, відверті махінації на політичні, релігійні і естетичні інтереси буржуазного суспільства.
Годунов Олександр Федорович народився в 1916 року в с. Корекіно Саратовської області. Фахову освіту отримав у Київському державному інституті - тепер Національна академія мистецтв, - у таких видатних майстрів живопису як карпо Трохименко та Олександр Шовкуленко. Саме вони, ці українські майстри пейзажу і натюрморту навчили Олександра серйозному відношенню до побудови пейзажного твору, давали уроки високої професійності створення натюрморту.
На все життя Олександр Федорович залишався вірним принципам реалізму, вимогливості при написанні "працю" букетів квітів О. Шовкуленко, як відомо був неперевершеним майстром бузку, бузкових натюрмортів. А зараз лише один О. Годулов пише їх на такому рівні, якщо говорити про Україну.
У творчому доробку художника багато унікальних творів. Унікальних тому, що він побував самотужки човном у таких диких наближених місцевостях, де мало хто був. Так він на човні з наметом проплив Єнісєєм, озером Байкал, зупиняючись де йому подобалося і створюючи на планері пейзажі. Ці надзвичайно цінні пейзажні твори, народжені на місці прямо під враженням краси природи мало з них залишилося в майстерні художника, майже всі розійшлися по світу. Звичайно

 
 

Цікаве

Загрузка...