WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаКультурологія, Етика, Естетика → Правила поведінки в Японії - Реферат

Правила поведінки в Японії - Реферат

то вас, як гостя, обов'язково пустять у ванну першим, - за що ви, коли вийдете, маєте подякувати.
Етикет на татамі
Якщо ви перебуваєте в традиційній японській кімнаті, пам'ятайте: існує єдина правильна поза для сидіння на татамі (по-японськи вона так і називається - сейдза, "правильна поза"). Це коли ви сидите на колінах, а ваші ноги під вами. Чоловіки - тільки чоловіки! - можуть сісти по-турецьки, але тільки в дуже не формальній обстановці. Ще можна зрушити ноги вбік. Так, довготривалесидіння в позі "сейдза" погрожує перетворитися в катування для непідготовленого іноземця. Швидше за все, ваші господарі це зрозуміють і постараються подбати про вас - дозволять сидіти в більше вільній позі або запропонують маленьку лавочку. Проте, запам'ятаєте: на татамі не можна сидіти розвалившись і не можна витягати ноги перед собою - особливо якщо в цьому випадку носки ваших ніг будуть указувати на кого-небудь із присутніх (носок ноги - у буквальному значенні сама нижня частина вашого тіла, і направляти її на людину образливо). Ще про "етикет на татамі". Якщо ви знаєте, що ви маєте бути в традиційній японській кімнаті (особливо якщо те, що в ній буде відбуватися, буде мати відношення до традиційних японських мистецтв), виявіть повагу до традицій і постарайтеся одягтися відповідно. Це значить ніяких джинсів, шортів, спідниць-міні. Жінкам настійно рекомендується бути в досить довгій спідниці. Ніяких босих ніг - тільки шкарпетки, бажано білі (більше схожі на традиційні японські табі). Японці вам про це, швидше за все, не скажуть, але, не сумнівайтеся, доречність або недоречність вашого одягу вони оцінять.
Не торкайте руками!
Не торкайте японців руками! Не намагайтеся з ними обійматися при зустрічі, не ляскайте їх по плечу, взагалі не доторкайтеся до них. Єдиний дозволений фізичний контакт - рукостискання, та й то краще почекати, поки японець сам простягне вам руку. У всіх інших випадках обмежтеся уклонами. Японці спілкуються один з одним на відстані. Зрозуміло, це не стосується членів родини, але до тих пір, поки у вас не зав'яжуться настільки тісні відносини з японцями, краще будьте стримані й поважайте чужий простір.
Подарунки
В Японії не прийнято відразу ж розвертати подарунки, які вам вручили. Мається на увазі, що це - прояв непомірної цікавості або жадібності. До того ж, у такий спосіб ви можете змусити дарувальника соромитися свого скромного подарунка. Отака японська делікатність. У Японії - як і взагалі за кордоном - подарунки прийнято дарувати загорненими в обгортковий папір. І якщо в усьому світі, піклуючись про екологію, від багатошарових упакувань відмовляються, то в Японії як і раніше прагнуть обернути геть усе, як можна більш чудернацько. Традиційно в Японії подарунки загортали в білий папір і перетягали згорток червоними й білими стрічками, які зав'язували складним вузлом. Зараз, звичайно, не є обов'язковим дотримуватись цієї традиції, хоча подібне пакування можна побачити досить часто.
Візитні картки
Носіть із собою візитні картки. Це, звичайно, у першу чергу стосується тих, хто збирається в Японії працювати, але взагалі про це добре б пам'ятати всім. Вчасно вручена потрібній людині візитна картка може створити чудеса. Якщо ж у вас візиток із собою немає, то для японців це виглядає щонайменше дивно. Використання візиток не обмежено діловими колами, - їх мають навіть студенти. Коли візитну картку вручають вам, її потрібно взяти обома руками, вивчити й тільки потім сховати. Не запихайте її відразу в кишеню і, тим більше - не записуйте нічого на візитній картці, яку щойно вам вручили.
У японському будинку
Японці рідко запрошують до себе в будинок гостей не через відсутність гостинності, а, як правило, через відсутність вільної площі, на якій можна комфортно прийняти гості. Тому, якщо Вам повезло й Ви запрошені в японський будинок, візьміть до уваги кілька пунктів японського етикету, що стосуються походу в гості й поводження в японському будинку. При вході в японський будинок привітайтеся, поклоніться, зніміть взуття у вітальні й одягніть запропоновані Вам тапочки. Приходити без подарунка не прийнято. Обов'язково захопіть із собою невеликий сувенір (гарним подарунком будуть пляшка вина, червона ікра, традиційний сувенір з Вашої країни. Не прийнято дарувати квіти, ножі, гребінці) і вручіть його, як тільки зайдете в будинок. Навіть, якщо інтер'єр будинку оформлений у європейському стилі, у ньому обов'язково найдеться хоча б одна кімната в традиційному японському стилі з альковом прикрашеним ікебаною, картиною-згортком і підлогою, покритою солом'яними цинівками "татамі" розміром 180 х 90 кожна. Перед входом у цю кімнату тапочки прийнято знімати, щоб не пошкодити матеріал, з якого зроблені татамі.
Застільний етикет
У повсякденному житті японці носять звичний для нас європейський одяг й, обідаючи, сидять на таких же точно стільцях і за такими ж точно столами що й ми, заходять іноді перекусити на швидку руку в МАКДОНАЛЬДС, сидять за філіжанкою кави в кав'ярні, п'ють із келихів сухе червоне вино у французьких ресторанах. Європейський й американський спосіб життя надійно прописався в Японії. Як це не сумно, але традиційний уклад займає усе менше місця. Не є виключенням і застільний етикет. Правила поведінки "за столом" у Японії перетерпіли значні зміни за останні сто п'ятдесят років. Малоймовірно, що іноземцю, що приїхав у Японію доведеться потрапити на обіди на трапезу з якимись японськими традиціоналістами, які будуть очікувати від іноземця чисто японського поводження. Проте, дотримання за їжею певних правил викликає в японців доброзичливу реакцію. Пропонуємо вашій увазі коротке керівництво про те, як потрібно себе ве По-перше, як відомо, традиційно за їжею японці сидять на підлозі за низьким столом на татамі. Існує стругаючи офіційна поза (сейдза), коли потрібно випрямившись сидіти на колінах, піджавши під себе ноги. Так сидять під час церемоній і на офіційних прийомах. У більше невимушеній обстановці сидять у розслабленій позі (агура). Так сидять, наприклад, під час дружніх застіль однокласники, товариші по службі або родичі. Варто відзначити, що жінки в розслабленій позі не повинні сидіти взагалі. Для нас довге перебування в позі сейдза досить важко - дуже швидко починаєш думати не про те, як і що правильно зробити, а про те, що затекли й болісно ниють ноги. Японці прекрасно знають про це, тому господарі, швидше за все, запропонують іноземному гостеві невеликий підлокітник у вигляді невеликої

 
 

Цікаве

Загрузка...