WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаКультурологія, Етика, Естетика → Традиційне мистецтво Японії - Реферат

Традиційне мистецтво Японії - Реферат

Ах, так у тебе і меч є, - продовжував Хакуін, - і, напевно, занадто тупий, щоб відрубати мені голову. Отут воїн вихопив меч, а Хакуін помітив: "От відкрилися ворота пекла". Прицих словах самурай зрозумів навчання майстра, сховав меч і поклонився.
-- От відкрилися ворота раю, -- сказав Хакуін.
ДЗЕНСЬКИЙ СТАРЕЦЬ І ЗЛОДІЙ
Рекан, дзенський старець, жив простим життям у хатині в підніжжі гори. Один раз ввечері злодій забрався туди і переконався, що взяти нема чого. Повернувши додому, старець застав злодія і звернувся до нього: "Ви проробили великий шлях, щоб відвідати мене, - сказав він грабіжникові, - Ви не повинні піти голіруч. Будь ласка, візьміть як дарунок мій одяг".
Приголомшений злодій взяв одяг і вислизнув. Голий Рекан залишився сидіти, дивлячись на місяць. "Бідний малий, - промурмотів він, - шкода, що я не можу подарувати йому цей прекрасний місяць".
СМЕРТЬ МАЙСТРА
Один японський майстер, знав день, коли він умре, тому він зібрав всіх своїх друзів, учнів і близьких, щоб підготувати їх до цього і проститися. Сидячи з дотриманням усіх необхідних правил, він попросив їх не дивуватися і не засмучуватися. Виразивши всім подяку, за їхню допомогу і відданість, він помер. Навіть у смерті він продовжував сидіти в зробленій позі сейдза (на колінах). Його тіло вмерло, але дух продовжував жити.
СИЛА ВІДДАНОГО УЧНЯ
Колись, дуже давно, один учень устав перед своїм учителем, щоб захистити його від безлічі ворожих стріл, які летять у нього. Стріла за стрілою уражали його тіло, але він продовжував стояти, захищаючи свого вчителя. Побачивши це, ті хто атакують, дуже сильно злякалися й утекли ладь. Вони зрозуміли, що його сила більше не належала фізичному світу.
ВЕЛИЧЕЗНІ ХВИЛІ
На зорі Ери Мейдзі жив добре відомий борець по імені О-намі - "Величезні хвилі". О-намі був надзвичайно сильний і добре знав мистецтво боротьби. У сутичках наодинці він перемагав навіть свого вчителя. Однак при публіці він так губився, що навіть його власні учні могли побороти його.
О-намі відчував, що йому треба звернутися по допомогу до дзенського вчителя. Саме в маленькому храмі по сусідству зупинився мандрівний дзенський вчитель Хакудзі, так що О-намі пішов до нього і розповів про своє нещастя.
"Твоє ім'я - Величезні хвилі, - сказав йому вчитель, - залишися на ніч у храмі. Уяви собі, що ти і є ці величезні хвилі. Ти більше не борець, який боїться. Ти - це величезні хвилі, які зносять і поглинають все на своєму шляху. Зроби це - і ти будеш найбільшим борцем на землі". Учитель пішов.
СИЛА ПРОТИ ТЕХНІКИ
Є старе східне прислів'я про обдарованого надзвичайною силою бійця, який міг розбивати неймовірну кількість самих різних предметів. Увірувавши у свою силу і непереможність, він викликав на двобій майстра, який не мав таких здібностей, але в досконалості володів технікою і тактикою ведення бою. Повалений через кілька секунд, силач був здивований, а суперник сказав йому, що людина - це не купа черепиць, яка не робить опору, а істота, яка рухається і до того ж має розум.
ЯМАГУЧІ І ТИГР
Видатним майстром сучасного карате був Гоген Ямагучі. У молодості він відрізнявся неймовірною силою та спритністю. Серед професіоналів Ямагучі одержав прізвисько Кіт (Неко) і цілком виправдав це порівняння в стрімких атаках і пластичних відходах.
У 1930-і роки він невпинно вигострював свою майстерність, а потім був спрямований урядом Японії на розвідувальну роботу в Китай, де представилася гарна можливість поповнити свої технічні пізнання в кемпо.
Однак в один прекрасний день японський шпигун був схоплений місцевою владою. Китайці, що знали, з ким мають справу, запропонували Ямагучі вибір: кулю в чоло або гладіаторські ігри. Кіт вибрав друге. І от на світанку його вивели в двір в'язниці, де стояла бамбукова клітка з голодним тигром. Розв'язавши бранцеві нашвидку руки і ноги, його вштовхнули в клітку і захлопнули дверцята. Юрба цікавих зібралася навколо. Але атракціон закінчився швидше, ніж можна було припускати. За свідченням очевидців, події розвивалися так. Побачивши непрошеного гістя, тигр, пригорнув уші і присів на задні лапи, готуючись до стрибка. Використовуючи цей момент, Ямагучі сам стрибнув вперед і одним ударом кулака в перенісся повалив хижака на землю. Велетенська кішка померла в страшних мученнях, а Кіт був з пошаною перепроваджений на батьківщину.
СТАРЕЦЬ І ЗАБІЯКА
Один юнак, який три роки навчався карате, домігся великих успіхів. Відчувши силу, він став залякувати і пригноблювати жителів сусіднього села. Один раз, на гірській дорозі він зустрів старця і грубо вимагав, щоб той убирався з його шляху. Старець чемно попросив пропустити його, але юнак став жорстоко бити старця, поки той не розпростерся на землі. Переможець восторжествував - всі його удари, які відрізнялися великою силою, досягли мети. Він же не зустрів опори, не вважаючи того, що старець, напевно, випадково наніс йому ледь відчутний удар в область серця. Юнак навіть не згадав про це, коли повернувся у своє село. Люди, які неподалік знаходилися, бачили що відбувається, але не насмілилися заступитися за старця, знаючи силу і буйну вдачу юнака. Однак, як тільки він зник, вони кинулися до потерпілого, намагаючись йому допомогти. Але він раптом сам піднявся, легко випрямився і швидко пішов.
Приблизно через два тижні юнак почав почувати нудоту після їжі і перестав добре спати. Через п'ять тижнів він вже нічого не міг удержати в шлунку, і сили його танули, як сніг на весняному сонці. До кінця шостого тижня він втратив 10 кг ваги, не вставав з постелі і був майже при смерті. Тепер він точно знав, що причиною його смертельної недуги був старець - його непомітний один-єдиний удар. На порозі смерті він, нарешті, зрозумів свою провину, зрозумів, що в суєтному марнославстві піддався спокусі стати самим великим і сильним, щоб знайти владу над його людьми, які оточували, тримаючи їх у постійному страху. Щиро покаявшися і знаючи, що дні його полічені, юнак побажав одержати вибачення, і послав свого брата на розшуки старця. Зробити це, до подиву брата не склало трудів. Старець як би знав, що юнак стане його шукати, і повідомив всім, де він живе. Наступного дня брат привів його до умираючого. Юнак попросив вибачення, і старець, побачивши, що вибачення його щирі, запропонував свою допомогу. Він дав юнаку випити якусь рідину, після чого той відразу заснув. Поступово сили стали повертатися до юнака, і через тиждень він був вже здоровий.
Старець виявився вчителем карате, який проживав неподалік. Він розповів, що зустріч на гірській дорозі не була випадковістю - жителі сусіднього села, які довго терпіли неварте поводження молодого каратиста, звернулися до його по допомогу. На їхнє прохання старець і вирішив дати юнаку урок. Довідавшись про це, юнак попросився до старого майстра в учні. Той виказав йому довіру, і згодом юнак став його кращим вихованцем.

 
 

Цікаве

Загрузка...