WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаКультурологія, Етика, Естетика → Традиційне мистецтво Японії - Реферат

Традиційне мистецтво Японії - Реферат

перетворили.
53. Егоїст завжди незадоволений.
54. Вщипни себе і довідаєшся - чи боляче іншому.
55. Марнославству, як і висипці,підданий кожний.
56. Зі старою людиною звертайся, як з батьком.
57. Хочеш довідатися людини - довідайся його друзів.
58. Задумала мураха Фудзіяму зрушити.
59. Танцюй, коли усі танцюють.
60. У дружбі теж знай границю.
61. Фальшивий друг небезпечніше відкритого ворога.
62. З грішми й у пеклі не пропадеш.
63. Хто бідний, той і дурний.
64. Нечесно нажите взапас не йде.
65. Гроші горнуться до грошей.
66. Колосся визріває - голову хилить; людина багатіє голову задирає.
67. Розпуста позбавляє і грошей і сил.
68. І Будда терпить лише до трьох разів.
69. Воля і крізь скелю пройде.
70. Хто терплячий, той бідності не піддається.
71. Раннє вставання трьом чеснотам дорівнює.
72. Розлютив - справу погубив.
73. Гілки, що дають прохолодь, не рубають.
74. Що оцінювати шкіру неубитого барсука?
75. Віддавати злодію на збереження ключі.
76. Дурня ніякими ліками не вилікуєш.
77. Хто в сорок років дурний, той розумним не стане.
78. Біля розумного діти, не учачи, читають.
79. Нема ворога небезпечніше за дурня.
80. Мудрій людині не водою, а близьким дзеркалом служить.
81. На подарунок не скаржаться.
82. Читати проповідь Будді.
83. І в співі й у танцях треба знати міру.
84. Шукає солодкого, а пиріжок лежить на полиці.
85. Коня за оленя приймає.
86. Хто занадто розумний, у того друзів не буває.
87. Коли насильство входить у двір - справедливість іде.
88. Малі рибки тісняться там, де великі.
89. Щастя приходить у веселі ворота.
90. Двір сильніше насильства.
91. Стіни слухають, пляшки говорять.
92. Купець купцеві - ворог.
93. Як тільки лихо минало - причепурися.
94. Пил, нагромаджуючись, утворює гори.
95. У потемках і собачий кал не бруднить.
96. Красуня - це меч, що підрубує життя.
97. Щоб зрозуміти батьківську любов, треба виростити власних дітей.
98. Власник золотої гори теж жадібний.
99. Все, що цвіте, неминуче зів'яне.
100. Ну і дісталося йому щастя - з малу раковину
Притчi
ШЛЯХ ЧЕРЕЗ ПРІРВУ
Один раз якийсь самурай прийшов до легендарного Вчителя Міямото Мусасі і попросив навчити його Шляху шаблі. Той погодився. Самурай, за указівкою Вчителя, проводив увесь час, тягаючи і рубаючи дрова, ходив за водою до далекого джерела. І так щодня протягом трьох років. І от він заявив своєму вчителеві: "Що ж це за тренування, яким я займаюсь? Я не доторкнувся до меча з часу мого приходу до Вас. Я займаюся тим, що колю дрова і ношу воду весь день! Коли Ви будете мене вчити?"
"Добре, відповів Учитель, - я навчу Вас техніці". Він пустив його в додзьо і наказав йому щодня з ранку до вечора ходити по зовнішній стороні татамі, коли одна нога слідує за іншою потім сковзає, і таким чином, крок за кроком, обходити весь зал.
І от учень протягом року ходить по краю татамі. Після закінчення цього часу він знову звернувся до Вчителя: "Я самурай і багато займався фехтуванням, зустрічав різних учителів кендо. Але ніхто з них не вчив мене так, як робите це Ви. Навчите мене, нарешті, дійсному Шляху меча".
"Добре, - сказав Учитель, - слідуйте за мною". І він відвів його далеко в гори, туди, де знаходилася дерев'яна балка, перекинута через прірву жахаючої глибини. "От, - сказав Учитель, - перейди по ній на ту сторону прірви". Учень у страху нічого не міг відповісти.
Раптом вони почули позаду "тук-тук-тук" - звук тростини сліпого. Сліпий, не підозрюючи про їхню присутність, пройшов поруч з ними і перетнув балку, перекинуту через прірву, намацуючи неї своєю тростиною. І тоді учень все зрозумів і... пройшов по вузькому містку в одну мить.
Отже, школа була повною: тренування тіла протягом трьох років; тренування зосередження і концентрації на техніку (ходьба) протягом року і тренування перед обличчям смерті (прірви).
МАЙСТЕР І НЕДБАЙЛИВИЙ УЧЕНЬ
Якийсь молодий учень, сильний у карате, вирішив, що він - не перевершений майстер і взявся це довести всьому світові. Він відправився в сусідню провінцію, у якій проживав відомий старий майстер. Спровокувати на бій, навчену життєвим досвідом людину було справою досить нелегкою. Молодому учневі довелося добре потрудитися, розробляючи план дій, наслідком яких був бій.
Великий старець жив далеко в горах, разом зі своєю родиною. Сезон тренувань підійшов до кінця і майстер з дітьми і дружиною трудився на бобовому полі. Молодий учень приніс цебро гною і спеціально висипав його на боби, вирішивши тим самим вивести старця із себе і спровокувати бій. Але сталося не так - мастер лише посміхнувся у відповідь, чим привів молодця в крайню лють. Учень "скипів" і в пориві гніву зламав товстий дерев'яний ціпок. Старий, побачивши це, запропонував молодій людині зламати міцну бамбукову лозину. Але молода людина зробити це не змогла. Тоді, старий майстер одним ударом переламавши лозину, сказав молодому задирі: "Йди до свого вчителя, і скажи йому, щоб він тренував твій розум, також - як і твоє тіло...
"СТАРЕЦЬ І ТИГР"
Нещастя обрушилося раптово. Величезний тигр-людожер спустився з гір, у пошуках видобутку і став нападати на беззахисних людей одного глухого сільця. Страх і жах охопив жителів відокремленого селища. Бідним селянам нічого не залишалося робити, як звернутися до відважних молодих мисливців, які живуть неподалік.
На світанку сміливці відправилися на те місце, де востаннє бачили тигра, і прив'язавши до дерева маленького ягняти улаштували засідку. Час тягся довго, але тигр все не з'являвся.
Зненацька на галявину вийшов старець з величезною сивою бородою. Побачивши його, мисливці розповіли йому про тигра і порадили сховатися. Незнайомець посміхнувся і сказав, що він вже убив тигра і той лежить неподалік. Мисливці вирішили, що старий, напевно, не у своєму розумі: чи міг він один справитися зі страшним звіром. Помітивши їхню явну недовіру, подорожанин повернувся і спокійно пішов своєю дорогою.
Мисливці направилися в тім напрямку, який вказав їм старець, і незабаром побачили лежачого на землі тигра. Вони уважно оглянули тигра, розраховуючи знайти рани, нанесені аби-якою зброєю, але нічого не помітили. Нарешті мисливці знайшли, що в нього зламаний хребет. Якою ж силоміццю і спритністю повинна володіти людина, щоб поодинці і без зброї справитися з хижаком! Повернувши в село, мисливці розповіли селянам про те, що трапилося. І тоді хтось згадав, що вже бачив цього старця, і що це великий майстер карате із сусіднього села.
ВОРОТА РАЮ
Воїн Нобусіге прийшов до Хакуіну і запитав: "У чому різниця між раєм і пеклом?"
- Хто ти? - запитав Хакуін.
- Я самурай.-- Ти солдат! - викликнув Хакуін.
- Який правитель візьме тебе в охорону, якщо в тебе пика бідного жебрака? Нобусіге розлютився і схопився за меч.
-

 
 

Цікаве

Загрузка...