WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаКультурологія, Етика, Естетика → Духовне життя та ставлення до людини в Єгипті прадавніх часів - Контрольна робота

Духовне життя та ставлення до людини в Єгипті прадавніх часів - Контрольна робота

що додає нове життя або нові форми". Птах є те божество, що постачило бога Ра, що створив Всесвіт, всіма елементами, з яких складався світ. Він часто зображується із символом воскресіння на голові - це скарабей, або гнойовий жук, - і зневажає ногами крокодила, символ мороку.
Амон є вищим божеством Фив . Він головний діяч у природі і головній причині, що змушує природу вічно відновлятися. Тому що для Єгипту вищий прояв могутності цього бога полягало в розмноженні черід, те Амон найчастіше зображувався у виді барана, і от чому у Фивах до храмів, присвяченим цьому богові, вели доріжки, прикрашені по обидва боки баранячими головами. Ця тварина була йому присвячене і - найчастіше приносилося йому в жертву.
Коли Амон уособлював живлющу теплоту сонця , він називався Амон-Ра. Його дружина - богиня Мут - називалася царицею неба і володаркою ночі, вона ж була матір'ю висхідного сонця. Звичайний одяг Амона - коротка туніка, підперезана поясом, його головний убір - червона корона з двома великими чорними перами. Богиня Мут завжди зображувалася з подвійною короною (пшент)-і емблемою панування над Верхнім і Нижнім Єгиптом. Її відмітна ознака - яструб, символ материнства. Єгиптяни думали, що всі яструби - самки, і тому вважали його символом материнства.
Ніл є тільки видиме втілення Амона, якому Єгипет зобов'язаний своєю родючістю. Бог тоді називався Амоном-Нилом або Кнуфісом. На одному античному барельєфі в храмі Дендеры Амон-Кнуфис зображений з баранячої головою, украшенною перами; він з розпущеними крилами і тримає в одній руці ключ Нілу, а в іншій - вітрильне судно .
Численні пам'ятники Єгипту зображують цього бога як володаря Нілу, що регулює розлив його вод. На одному барельєфі в місті Філах зображений єгипетський фараон Птолемей III Евергет, що приносить жертву Амону-Кнуфісу. Цей бог, як звичайно, пофарбований у блакитну фарбу, його бараняча голова ще прикрашена цапиними рогами, символом множите ля, диском і сонячними променями; він тримає в руці ключ Нілу і жезл милостивих і добрих богів; за ним сидить його чоловіка, пофарбована в червону фарбу: на голові в неї рогу, а в руках жезл із квіткою лотоса, відмітна ознака єгипетських богинь, і ключ Нілу.
Єгипетські фараони часто ототожнювалися висхідним сонцем і одержували тоді титул синів Амона. Олександр Великий, говорить один з дослідників Древнього Єгипту, будучи розумним і хитрим політиком, прекрасно зрозумів, що найкращий спосіб усталити свою владу над Єгиптом і придбати популярність полягав у тім, щоб скористатися деякими релігійними забобонами, зміцненими століттями; тому він відправився в оазис Амона, де знаходився головний храм і оракул цього бога. Оракул проголосив його сином Амона, або сонця, і з тих пір він є в очах єгиптян утіленням сонця, якому вони повинні були, по своїх віруваннях, коритися беззаперечно і безмовно. Його нащадки Птолемеї продовжували випливати його прикладові, відправляючись у храм Амона за почесним у тій країні титулом - "син сонця".
Диодор Сіцилійский згадує у своїх творах про свята й урочисті ходи, під час яких зображення бога Амона несли у священному човні. "Статуя бога, говорить він, покрита смарагдами й іншими дорогоцінними прикрасами. Вісімдесят жрецов несуть неї в золотому човні на своїх плечах; їх супроводжують юрби жінок і молодих дівчин, що печуть священні пісні і вірші". "Єгиптяни, говорить Плутарх, запевняли, що сонце і місяць не їздять на колісницях, як те думали греки, а тільки в човнах, у яких вони плавають навколо землі.
Звичайне посередині священного човна знаходилося зображення бога, схованого від очей юрби фіранками або дверцятами; всілякі емблеми, зображення другорядних богів і священних судин покривали ніс і корму човна. Символічні човни, виліплені на стінах храмів, - копії тих священних човнів, що несли жриці на плечах під час ходу. Ці човни були прикрашені коштовностями і робилися з дерева рідких порід, слоновой кісти і навіть золота і срібла; вони усі походили один на одного і відрізнялися тільки атрибутами й емблемами.
У храмі міста Фил знаходиться зображення символічного човна, присвяченої Ісіде; її несуть на плечах жрецы ; ніс і корму човна прикрашають голови Исиды, а над лодкою зображений диск, оточений променями, - символ сонця, що рухається.
На стінах Карнакского храму зображений такий же священний човен; вона плаває по Нілу; її баранячі голови, що прикрашають, указують на те, що вона присвячена Амону, головному божеству Фив. Але цей човен не сама плаває по священних водах: неї тягне інша, більш скромний човен; вона прикрашена квітами лотоса, і в неї голова яструба - перелітника (сокіл) - символ висхідного сонця .
Кожному єгипетському богові додавали, у такий спосіб форми, і кожному з них присвячено було в такий спосіб яка-небудь тварина.
Ми познайомилися з богами давньоєгипетського світу, що залишили про себе пам'ять своїми справами або думками. Це були чоловіки і жінки , щасливі і нещасливі, дурні і мудрі , злочинці і жертви . Але всі разом вони складають міфи і легенди
2.3Священні тварини.
Єгипет являє собою досить пустельну країну і тваринний світ його досить бідний. Може тому в єгипетській релігії так багато божественних тварин.
Єгиптяни поклонялися божественному чорному бикові Апісу. У місті Мемфісі в храмі постійно проживав живий бик - уособлення бога бика.
Осіріс, на думку єгиптян, бажаючи дати людям видимий образ своєї присутності серед них, втілюється в бик Апіса . Коли у священних корівниках Мемфіса з'являвся на світло теля з особливими священними прикметами, жриці негайно ж повідомляли про милостиве втілення Осіріса, і всюди ця звістка викликала народну радість і веселощі. Коли Апіс умирав природною смертю, його з великою пишністю ховалися в підземеллях храму Серапеума, руїни якого тепер знайдені. Якщо ж Апіс досягав двадцяти восьми років, число років Осіріса, його убивали. Голова Апіса повинна була бути чорної з білим трикутником на чолі; тулуб біле, але з чорними плямами визначеної форми.
Білі

 
 

Цікаве

Загрузка...