WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаКультурологія, Етика, Естетика → Культура Австралії - Реферат

Культура Австралії - Реферат

композиторів, Асоціація камерної музики. В 1954 році створений "Австралійський єлизаветинський театральний трест" - громадська організація, що ставить за мету розвиток національної опери, балету і драми.
Серед видатних музичних діячів Австралії композитори А. Хіл . багато творів якого, в т.ч. опера "Тапу" засновані на фольклорі маорі; Дж. Антил, автор балету "Короборі", в основу якого покладені релігійно-обрядові танці аборигенів; композитори та піаністи П. Грейнджер і А. Бенджамін та ін.
Корінне населення Австралійського Союзу театру не знало. Перші театральні вистави колоністів відносяться до 80-х років 18 ст. В 30-40 роки 19 століття в Сіднеї, Хобарті, Аделаїді, Мельбурні почали створюватись постійно діючі театри. У другій половині 19 ст. театри об'єднуються у трести. Театри ставили твори австралійських авторів, європейську та американську класику, намагаючись копіювати закордонні постановки. В 30-ті роки активізується діяльність прогресивних літературно-театральних об'єднань , що зіграли велику роль у формуванні національного театру. Об'єднання ставили в основному національну драматургію - К. Причард , Л. Кесона , У. Мура , а також п'єси французьких, англійських, італійських та інших європейських авторів. В 1936 році театральні колективи об'єдналися в " Лігу нового театру", діяльність якої сприяла появі "нових театрів" ( " new theatre" ).
Велика кількість театрів в країні так звані комерційні; серед них провідні - "Театральна компанія Дж. Уільямсона", об'єднання "Тіволі" і трест "Гарнетс Х. Керол". У розвитку національного театру значна діяльність "репертуарних" (не комерційних) театрів Сіднея ( "Олд тоут", " Індепендент сиетр" ) та Мельбурна.
В країні є національний інститут драматичного мистецтва ( Мельбурн) . в Сіднеї, Ньюкаслі і Мельбурні працюють напівпрофесійні театри, де ставляться перш за все національна та класична драматургія.
Бізнес і культура можуть принести велику користь, якщо вони будуть співпрацювати між собою. Це означає, якщо комерційний сектор інвестує свої засоби в культуру, підтримуючи інновації в області культури, то він робить вклад у розвиток цивілізованого життя на землі. Нинішня економічна система зросла на культурному ґрунті, що розвивалася багато сторіч. Вона дала можливість розвитку демократії, ринкових відносин, соціального забезпечення і загального благополуччя. Таким чином, культура не предмет розкоші, а необхідність. У тих країнах, де розвиток культури був припинений, де на першому місці були політичні цілі, зупинився також і розвиток економіки. Таким чином, людство повинне піклуватися про всіляке сприяння розвитку культури і мистецтва. Особливо важливий розвиток культури і мистецтва на міжнародному рівні - внутрішня політика (не кажучи вже про зовнішню) тієї або іншої держави відбиває не тільки на її громадянах, але і на світовій економічній системі.
Фонди є важливою ланкою в системі підтримки культурної діяльності. Фонди, поза залежністю від політичних і комерційних інтересів, ставлять перед суспільством важливі питання. Вони намагаються привернути увагу людей до проблем загальнолюдського масштабу, змушуючи поміркувати над цим. Постановкою питань вони залучають діячів політики, економіки і культури. І нарешті, вони інвестують необхідні засоби для здійснення і розвитку проектів.
Таким чином, підтримка культурних починань здійснюється з двох сторін: міждержавної і приватний. У даній роботі я хотів би більш докладно зупинитися на недержавних фондах.
Я хочу привести декілька організацій, які здійснюють підтримку культурі Австралії:
AT & T
Підтримуються:
Проекти, переважно ті, які могли б викликати резонанс суспільної думки серед потенційних клієнтів на вже завойованих ринках і ще не освоєних територіях. Учасниками можуть бути як творці із США, так і з європейських країн. Узагалі ж, підприємство більш охоче спонсує європейський континент, допомагаючи розвитку мистецтва і технологій.
Масштаб діяльності:
В усіх країнах світу.
В основному, фонд AT&T цікавиться проектами в тих країнах, де є філії фірми. В даний час цими країнами є Канада, Мексика, Великобританія, Італія, Іспанія, Німеччина і Японія, Нідерланди, Бельгія, Польща, Чехія та Словакия, що була Радянський Союз, Тайвань, Корея, Австралія і Франція.
Опис.
AT&T, Американський Телефон і Телеграф, має дуже важливе значення для індустрії Сполучених Штатів. Компанія вважає, що вона зобов'язана своєму успішному столітньому існуванню на ринку інноваціям, вільній конкуренції і загальнолюдській культурі. Тому концерн почуває свою соціальну відповідальність перед поколіннями. Зараз компанія розробляє загальноєвропейський проект "Corporate Community Investment in Europe" разом з Європейським Співтовариством і іншими комітетами.
Мети.
AT&T поставляє телекомунікаційні мережі й устаткування, комп'ютери для фірм, державних організацій і приватних осіб. Проекти підтримуються в тих країнах, де концерну необхідно завоювати нові ринки, збільшуючи, таким чином, їхній престиж і марку фірми.
Потенційні кандидати.
Тільки організації.
Форми підтримки.
Фінансові асигнування і натуральні пожертвування.
Порядок змагання.
Кандидати повинні представити докладний опис проекту по наступній тематиці: культура і мистецтво; загальне утворення; охорона здоров'я і соціальна допомога; інтернаціональна державна політика. Термінів по наданню проектів немає.
Хто приймає рішення.
Кожна місцева організація розглядає потенційні проекти і приймає по них рішення. У випадку сумнівів філії звертаються по допомогу в центральний офіс у Брюсселеві, а якщо проект вимагає великих фінансових засобів, то в Європейське Співтовариство.
НІМЕЦЬКА АКАДЕМІЧНА СЛУЖБА ОБМІНУ (DAAD)
Підтримуються:
Культурні обміни, стипендії, дослідження.
" Всесвітньовідомі іноземні художники запрошуються на термін від 6 місяців до одного року в Берлін.
" Стипендії німецьким і іноземним студентам і юнимдослідникам.
" Програми культурного обміну університетських педагогів з Німеччини.
" Програми культурного обміну між німецькими й іноземними студентами.
" Короткострокові відвідування Німеччини юними фахівцями.
" Групові відвідування Німеччини студентами і фахівцями.
Масштаб діяльності:
Європа та Австралія
Опис.
DAAD був організований у 1923 році як організація сприяння обміну з метою підвищення утворення.
Мети.
DAAD підтримує культурні обміни між фахівцями, вчителями і молодими студентами. Разом з підтримкою культурних обмінів, служба намагається підтримувати дослідницьку діяльність і поширення інформації.
Потенційні кандидати:
В основному список кандидатів залежить від тієї або іншої програми. Але основна мета - розкриття відомих художників, іноземних студентів і юних дослідників (як окремих осіб так і груп).
Форма підтримки.
DAAD здійснює фінансування програм, стипендій, культурних обмінів зі свого річного бюджету в 364 млн. DM (це в точності засобу землі в 1993 році).
Порядок змагання.
Потенційні кандидати звертаються в DAAD для того, щоб одержати інформацію про окремі проекти.

 
 

Цікаве

Загрузка...