WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаКультурологія, Етика, Естетика → Культура Австралії - Реферат

Культура Австралії - Реферат

австралійців до мистецтва кіно, допомога в проведенні форумів, семінарів, конференцій з різних проблем культури, етики, національного кіно та відео виробництва та ін.); Національна бібліотека Австралії (координація діяльності громадських бібліотек країни по формуванню колекцій і в галузі керування); Міністерство культури, спорту. З питань навколишнього середовища, туризму і у справах територій ( реалізація програм зі збереження і пропаганди культурного спадку країни, в першу чергу, національних колекцій) та ін.
І, нарешті, з усіх питань культурного розвитку населення в Австралії регулярно проводяться статистичні дослідження.
Розвиток індустрії культури та сфери дозвілля є прерогативою уряду. Так, у 1988 році на потреби численних служб, відомств та агентств, що зайняті в цих галузях, а також на виробництво рекламних товарів та сувенірів урядом було виділено більше 14 млрд. доларів США. Центральним органом, що контролює розвиток індустрії культури, є Австралійське Бюро Статистики ( Australian Bureau of Statistics ). Згідно з розробленою ним структурою ( 10 категорій об'єктів, які в свою чергу складаються з 16 більш крупних та 54 більш мілких підрозділів ) сферою індустрії культури охоплені:
- пам'ятники і музеї під відкритим небом;
- література і бібліотеки;
- музика;
- сценічні мистецтва;
- образотворче мистецтво та музеї;
- кіно - та відеопродукція;
- громадські та урядові організації, що займаються питаннями культури і дозвілля;
- спорт, розваги;
- природне середовище.
Література в Австралійському Союзі розвивається з початку 19 століття на англійській мові. В колоніальний період формування літератури австралійські письменники вважали себе продовжувачами традицій англійської літератури 18-19 віків. Найбільш популярні в цей час жанри: ода, пастораль, елегія, памфлет, мемуари, сімейно-побутовий та пригодницький роман: патріотична поема У.Уентуорта "Австралія" (1823), роман Х.Сейвері "Квінтус Сервінтон" (1830-1831), вірші Ч.Томпсона. У творчості поетів Ч.Харпура, А.Гордона, з'являються риси національного. Реалістичні зображення австралійських поглядів на життя вміщував у себе роман М.А.Кларка "Довічне ув'язнення".
У наступному етапі (кінець 19 ст. ) література Австралії набуває більш чіткого національного характеру. У цей час мали перевагу малі жанри. В літературу увійшли новелісти Прайс Уорунг, Стіл Радд, Х.Лоусон та ін. Формується перша поетична школа, т. зв. баладистів: Е.Дайсон, В.Дейлі, Е.Брейді.
На межі сторіч виступили поети Мері Гілмор, класик австралійської літератури, та К. Бреннан, що знаходився під впливом німецьких романтиків та французьких символістів.
Для австралійської поезії кінця 19 - початку 20 сторіч характерна лірична тенденція ( Дж. Шоу Нільсон, Дж. Бритон ), яка збереглася і в творчості Джудіт Райт ( збірки " Образ що змінюється", 1946, "Жінка чоловіку", 1949).
У 1938 році поет Р. Інгамельс заснував "Джиндіуоробак клуб", об'єднавши поетів, що мали за мету розвиток національної літератури, шляхом засвоєння усної поезії аборигенів ( Дж. М'юді, Ф. Хадсон ). Разом з тим вже у 20-ті роки з'явилась група так званих поетів - інтелектуалів, які використовували засоби модерністичної поетики і приймали модерністичну концепцію абсурдності світу: К. Слесор , Х. Мак-Кре, Р. Фіцджеральд та ін.
Після Другої світової війни розпочинається новий етап в розвитку австралійської літератури, що був відмічений успіхами реалізму. Епічного розвитку набуває роман, що розповідає про долю австралійської нації: історичні романи Е. Дарк "Країна поза часом" (1941), "Немає перешкод" (1953), трилогія Причард: "Дев'яності роки" (1946), "Золоті милі" (1948). Набуває розквіту жанр розповіді. Стає професійною драма, яка відображає сучасні проблеми: п'єси А. Тернера , С. Лок-Еліота, К. Данкан та ін.
Для сучасної поезії характерний відступ від сюрреалістичного бачення світу, намагання повернутися до реалістичних образів (збірки Дж. Райт, Р. Фіцджеральда, А. Хоупа, Р. Добсон і т.д.).
Аборигени Австралії до колонізації жили в печерах; в їх різьбленні, гравюрі та розписах (на бумерангах, священних предметах - "чурінгах") геометричний орнамент зображувався разом з умовними магічними символами та реалістичними зображеннями. В районі плато Кімберлі печерні розписи пов'язані з уявленнями про дощ і "змію-райдугу"; для півострова Арнемленд характерні "рентгенівський стиль" наскальних розписів та рисунків на корі (зображення тварин з їх внутрішніми органами), розписи з динамічними фігурами людей та скульптура, близька до меланезійської.
Європейська колонізація викликала з кінця 18 ст. зростання міст (особливо бурхливий з середини 19 ст.); вони забудовувались по прямокутній сітці кам'яними будівлями на зразок англійської неокласики і неоготики, малоповерховими будинками з товстими стінами, маленькими вікнами і верандами. В 1913-1927 роках згідно з єдиним планом (архітектор У. Б. Грифін ) побудована столиця Канберра. Серед сучасних залізобетонних споруд - Оперний театр і будівлі Г. Зайдлера в Сіднеї, олімпійські стадіони в Мельбурні та Сіднеї.
В образотворчому мистецтві за першими документально точними малюнками природи Австралії ( кінець18 - початок 19 віків) послідували в першій половині 19 сторіччя романтичні акварельні пейзажі К. Мартенсая, а у другій половині сторіччя - жанрова та сатирична графіка С. Т. Гіла та ліричні пейзажі А. Л. Бювелота. На межі 19-20 сторіч поряд з академізмом ( скульптор Е.Б.Мак-Кенал) та салонним декаденством (Н. Ліндсі ) розвивається національна школа реалістичного побутового жанру і пейзажу (Т. Робертс, А. Стрінтон, Х. Хейсен )..з 1930-х років розповсюджується вплив кубізму ( Р. Файзел) сюрреалізму (Дж. Гловсон), абстракціонізму. В 1940-х роках виникло нове мистецтво аборигенів, що відобразило зріст їх самосвідомості і приваблювало чуттєвим, любовним сприйняттям чудової австралійської природи; його центрами стали Хермансберг (школа акварельного пейзажу створена родинами Намаджира і Парерултья із племені аранда ) і резервація Керролуп.
Для музичної народної творчості корінного населення Австралійського Союзу характерний спів, що супроводжуєтьсявідбиванням ритму (ударами бумеранга о бумеранг, спеціальними палками). З музичних інструментів розповсюджені дерев'яний гонг, барабан, диджериду ( духовий інструмент із дерева або бамбука), гуділка (дерев'яна дощечка). Музикою та співом часто супроводжуються корроборі - релігійно-обрядові танці.
З кінця 18 сторіччя, у зв'язку з колонізацією Австралії англійцями, розповсюджується європейська музика, спочатку - англійська народна. З 30-х років 19 століття в Сіднеї організуються концерти інструментальної та вокальної музики, в 1833 створюється Сіднейське філармонічне товариство. В 1834 тут відбувся перший спектакль італійської опери, в 1847 - австралійської опери ("Дон Джон Австралійський" А. Натана ). В 1883 році в Аделаїді заснований музичний коледж, в 1906 в Мельбурні - симфонічний оркестр, поряд з сіднейським (заснованим у 1946 році ) є одним з кращих оркестрів країни. В Австралійському Союзі функціонують Національна рада музичних асоціацій, Гільдія австралійських

 
 

Цікаве

Загрузка...