WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаКультурологія, Етика, Естетика → Кінофотофонодокументи: історія і сучасний стан (Курсова) - Реферат

Кінофотофонодокументи: історія і сучасний стан (Курсова) - Реферат

фінансові витрати на мікрофільмування;
- опрацювання і збереження оригіналів газет;
- авторське право;
- бібліографічні вимоги до документів, переданим на мікрофільмування;
- підготування документів до мікрофільмування;
- підготування трафаретів для мікрофільмування;
- вибір лабораторії для мікрофільмування;
- технологічний процес мікрофільмування;
- транспортування і міри безпеки;
- контроль якості готових мікрофільмів ;
- каталогізація і шифровка;
- вимоги цілості;
- перевірка цілості оригіналів газет після мікрофільмування^
Пріоритети при зйомці в загальному виді такі:
- поганий фізичний стан (ламкий папір, вицвіла типографська фарба, забруднені, розірвані, зім'яті сторінки, пробивання листа фарбою, перехід тексту на іншу сторону листа);
- неповні комплекти (відсутнього номера, інші видання, доповнення, утрата тексту в результаті спроб опрацювати сторінки і т.д.); у тому випадку, коли комплект не можна заповнити. його варто перезняти навіть у тому виді, у якому він є; при наявності величезного числа лакун рекомендується реставрація:
- неблагополучні умови збереження (жару, холод, вологість, зараження комахами і гризунами, ветхі будинки і т.д.);
- недостача місця для збереження газет великого формату;
- високий ступінь зношуваності газет при використанні;
- наявність деяких типів газет на мікрофільмах (наприклад, усе або деякі національні газети, місцеві газети, спеціальні газети: фінансовій, спортивній, присвячені моді, кінематографічні, неформальні і т.д.).
Всі каталоги і бази даних бібліотеки повинні містити зведення про мікрофільми, що заміняють оригінали, до яких по більшій частині користувачі не мають доступу. Як правило, бібліотека повинна надавати доступ тільки до мікрофільму, щоб зберегти оригінал, необхідний для особливих дослідницьких цілей, або у випадку втрати або ушкодження страхового негатива. Тому бібліотечний персонал, відповідальний за проект, повинний відбивати інформацію про нові мікрофільми, наявні у бібліотеці, створюючи бібліографічні описи, для каталога, у якому відбиті й оригінали, або створюючи спеціальний опис на мікрофільмвидання, котрого раніше не було у фондах бібліотеки. Опис може включати технічні зведення, такі як: кількість кадрів і котушок, на яких розміщене усе видання, або кількість котушок, на яких розміщені номера одного року, у випадку, якщо видання продовжує видаватися, кратність зменшення, тип плівки, розташування кадрів, найменування агентства, що мікрофільмує, авторське право і т.д. Якщо бібліотека бере участь у формуванні національних або міжнародних регістрів страхових мікроформ, їй варто направити запису в ці регістри.
Для того щоб полегшити доступ, до рулонів із робочими копіями може бути шифр, відмінний від шифру оригіналу. Можна створити особливий перелік шифрів мікрофільмів , у якому б давалися зведення про назву газети, місці видання, розстановочний шифр мікрофільму й оригіналу. Такий перелік можна створювати вручну або за допомогою комп'ютера. Так чи інакше, нумерація мікрофільмів може варіювати в залежності від практики, прийнятої в кожній країні.
5. Використання нових технологій для збереження інформації на кінофотофонодокументах
Створення найсучаснішої комп'ютерної техніки та впровадження нових інформаційних технологій суттєво вплинули на розвиток документознавства.
У розвинутих країнах результати аналітико-синтетичної переробки документальної інформації фіксуються, як правило, на компактних оптичних дисках (КОД).
Яку ж фізичну структуру має CD-ROM і в чому його перевага порівняно з іншими носіями інформації?
CD-ROM - це оптичний компактний диск, з якого можна тільки зчитувати інформацію. Він призначений для збереження різних типів даних, таких, як аудіо, відео, цифрових, мультимедіа.
Спочатку ці дані записуються на покритий фоторезистором скляний диск, що обертається, за допомогою променя лазера, який залежно від кодованого сигналу (логічна одиниця чи нуль) змінює свою силу і відповідно залишає на поверхні в потрібних місцях випалені ямки. Отриманий "Майстер"-диск використовується для виробництва металевих штампів, а ті, в свою чергу, -для масового виробництва CD-ROM. Кінцевий продукт- це покритий рефлексивним металом (алюмінієм) пластмасовий оптичний компактний диск, захищений лакованою поверхнею.
При зчитуванні з CD-ROM слабкий промінь лазера потрапляє на диск, який обертається з постійною лінійною швидкістю (~1 м/сек), і відбивається від покритого рефлексивним металом штампованого інформаційного сліду. Зміни в інтенсивності променя фіксує зчитувальний пристрій, а потім декодер перетворює дані у звичайний вигляд.
Міжнародна організація стандартизації розробила формат даних ISO 9660 - як основу для всіх дисків CD-ROM, що дало змогу широко їх використовувати.
Нині поряд з іншими видами оптичних дисків найбільше поширені CD-ROM 74-хвилинні ( 120 мм), які можуть вміщувати до 650 Мб інформації, 63-хвилинні ( 120 мм) - 553Мб та 18-хвилинні ( 80 мм)- 184Мб.
Величезна ємність КОД порівняно з друкованими виданнями (на один диск ємністю 650 Мб можна записати текст тисячі книжок, кожна з яких має 100 сторінок) дозволяє кожній великій бібліотеці зібрати практично всю бібліографічну інформацію про світовий документальний потік.
На відміну від стрічки, доступ до інформації на CD-ROM не є послідовним. Це дає змогу швидко отримувати дані з будь-якої ділянки БД, що економить час користувача.
При масовому виробництві CD-ROM ціни на інформаційний носій значно нижчі порівняно з цінами на папір, тому розміщувати інформацію на CD-ROM набагато еко-номніше й надійніше. Випробування показало, що якісно зроблений CD-ROM може зберігатися кілька десятиліть.
За останні роки на міжнародному ринку з'явилося багато різних інформаційних продуктів на CD-ROM. Значну кількість складають бібліографічні, реферативні, текстові, тематичні та інші БД. Серед них виділимо ті, якими користуються найбільші книгозбірні світу і які мають величезний попит серед наукових працівників та інших абонентів бібліотеки. Це відомі як за кордоном, так і у нас БД: Science Citation Index, CD-Marc Names, F&S Index plus Text, Global books in print, Medline, Periodical abstracts research (ProQnest) тощо.
Розглянемо деякі з них, оскільки всі вони мають свої особисті переваги і надають інформаціюпо-різному.
SCIENCE CITATION INDEX:
(An International interdisciplinary index to the literature of science, medicine, agriculture, technology and behavioral sciences) - вироблена Інститутом наукової інформації (США) бібліографічна, політематична БД, що охоплює публікації з таких галузей знань: науки про Землю, фізики, хімії, математики, сільськогосподарських наук, харчової промисловості, техніки, технології, охорони навколишнього середовища, клінічної медицини, прикладних наук, будівництва. БД протягом календарного року включає бібліографічні описи публікацій і бібліографічних посилань, які є в них, з понад 3600 назв найважливіших журналів та 1400 збірників, які видаються у

 
 

Цікаве

Загрузка...