WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаКультурологія, Етика, Естетика → Шляхи розвитку естради (XVIII-XXст.). - Реферат

Шляхи розвитку естради (XVIII-XXст.). - Реферат

всього колективу. Вйого репертуарі рідко зустрічаються п'єси традиційного напрямку. Драматургія в основному складається зфрагментів оповідальної прози, документальних текстів, поетичних мініатюр. Сюжету в звечайному сенсі в подібних виставах "експерименту" майже нема. Увага глядачів зосереджена на цікавості до біографії героя, на формуванні його особистості і творчої індивідуальності, оскільки нацперші постановки "Експерименту" присвячені письменникам і поетам (М. Дудіну, А. Володіну та ін.). Естрадність виявляється і в малій кількості виконавців, і в лаконізмі оформлення, і у відкритих взаємовідносинах з глядачем. Разом з тим вистави включають в себе багато оригінальних прийомів подачі матеріалу:чергування живої мови актора і магнітофонних записів, демонстрація глядачам фотослайдів і малюнків, фрагментів фільмів.
В труппу "Експерименту" запрошуються також артисти буффонадно-циркового плану (Ю. Хомутянський, В. Полунін та ін.). Пізніше під керівництвом В. Полуніна автономним колективом став театр-студія "Лицедеи", де дуже тісно переплітаються естрада і театр, класична пантоміма і клоунада, мовчання і доречно сказане окреме слово, вибудованість дії та імпровізація. Театр "Лицедеи" - один з типових прикладів диффузії видів і жанрів сценічного мистецтва.
Потрібно відзначити, що у виставах театрів мініатюр, поряд з драматургією - скетчами, одноактними комедіями, інсценізованою прозою, присутні монологи, фейлетони, пісеньки, іноді - конферанс. Більше того, самі малі драматичні форми є дуже естрадними і наповнені репліками "a parte" ( в сторону), відкритими внутрішніми монологами.
Вистави в мюзік-холлах. Мюзік-холли також можна вважати естрадними театрами, розрахованими на великі зали і сцени. В Радянському Союзі ще в 20-30-х роках з успіхом працювали Московський і Ленінградський мюзік-холли. Також вони були відкриті в Баку, Горькому та інших містах. Нове народження мюзік-холлів відбулося у 60-х роках. Але мюзік-холли, по суті, виступали з театралізованими концертними програмами, в яких часто не вистачало єдності дії. До того ж характер і функції майстерно поставлених хореографічних номерів часто не вписувались у драматургію вистави і виявлялись вставними номерами.
Традиційно в мюзік-холльних виставах в центрі уваги завжди знаходилась постать артиста-соліста. "Зірки" старого мюзік-холлу поставали перед публікою у вигляді персонажів з певними і знайомими характерами. Так, англійський актор Альберт Шевальє виходив на сцену в образі лондонського торговця, а його французький однофамілець Моріс Шевальє виглядав придуркуватим простаком, який насправді виявлявся спритним і витонченим танцюристом. У вітчизняному мюзік-холлі естрадні співаки Ольга Вардашева, Сергій Захаров та ін. виступали, як правило від власної особи.
Мюзік-холл обов'язково включає в свої програми масові хореографічні номери. Ці номери завжди винахідливо поставлені і віртуозно виконані. Тут вдається досягти ідеальної синхронності рухів. Обов'язкові яскраві, ефектні костюми. Видовищності вистави сприяє кольорове освітлення, динамічна "гра" світла; часто - сполучення сценічної дії і кіносюжетів. Ці ж компоненти присутні і в циркових номерах, і в номерах пісенних. Емоційно-змістовний вплив досягається в однаковій мірі мистецтвом виконавця і театрально-зображувальним мистецтвом.
Є ще одна ознака театральності в мюзік-холлі - це підвищений потяг до сюжетності, до певного єдинства, яке об'єднувало би різні номери. Таким чином, концертна програма мюзік-холлу часто перетворювалась в п'єсу-огляд. Це пояснювалось постійним дефіцитом потрібної кількості першокласних естрадних номерів, які могли б "відповідати" самі за себе. Необхідними були засоби, які могли б підтримати увагу і цікавість публіки на протязі усієї програми, не дивлячись на різний рівень номерів. Такими засобами виявлялись або певна сюжетна лінія, або оригінальний театралізований конферанс.
Якщо порівнювати позиції театрів-кабаре і мюзік-холлів, то відразу кидається у вічі їх відмінність. Мюзік-холл, який є породження розважальної естради, на відміну від кабаре, не ставить собі за мету бути послідовно сатиричним і злободенним. Програма тут може бути також достатньо актуальною, однак яскравість зовнішньої форми, демонстрація майстерності всеодно опиняться на першому плані глядацького сприйняття.
Дуже важливою для мюзік-холлів є наявність свого стаціонарного приміщення, добре обладнаної сцени і святково оформленого залу. Цим завжди відрізнялись паризькі і лондонські мюзік-холли.
Петербурзький мюзік-холл зумів з самого початку своєї діяльності (1966р.) майже в усіх своїх програмах дотримуватись теми і головної думки, закладених в сценарії. Тут часто використовувались такі жанрові поєднання, як вокальний ансамбль і балет, Вокаліст і жіноче вокальне тріо, балет і національний хореографічний квартет. Рівень балетної групи і солістів-вокалістів завжди був високим. Завдяки цьому, мюзік-холл з Петербургу виявився життєздатним естрадним рев'ю-театром і завоював стійке визнання на батьківщині і за кордоном.
Берлінський театр-вар'єте "Фридрихштадтпаласт", передусім вражає яскравою видовищністю своїх вистав. Власне у цьому його спільність з традиційним мюзік-холлом. Програма тут будується на сполученні трьох елементів - естрадно-циркових номерів, розгорнутого парного або потрійного інтермедійного конферансу і балетних композицій. У виставі зазвичай приймають участь як зарубіжні "зірки", так і творча молодь. Артисти, запрошені з інших країн нерідко готують спеціальні номери для даної програми.
Балет"Фридрихштадтпаласту" ахоплюєсполученням бездоганних зовнішніх даних, тренованістю пластики і артистизмом виконавців.Глядачів завжди вражає дивна синхронність рухів в масовому танці. Ця якість традиційна для балету в мюзік-холлах починаючи з середини ХІХ ст., коли на сценах естрадних театрів з'явились спеціальні балетні групи "girls", що виконували канкан.
У 1984 році "Фридрихштадтпаласт" отримав нову будівлю з великою сучасно обладнаною сценою і трьома змінними цирковими манежами на авансцені, що дозволяє включати в програми виступи фігурістів-ковзанярів і майстрів синхронного плавання. Відмінна світло- і звукова апаратура допомагає робити вистави "Фридрихштадтпаласту" справжнім святом.

 
 

Цікаве

Загрузка...