WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаКультурологія, Етика, Естетика → Етнічний стиль меблів. Стародавні та сучасні індійські меблі - Курсова робота

Етнічний стиль меблів. Стародавні та сучасні індійські меблі - Курсова робота

Індійці люблять, як правило, орнаментоване полотно і яскраві фарби.

Основа вирішення індійського етнічного стилю – це сонячні кольори і багаті відтінки дорогоцінних каменів. Ключові особливості:

 1. енергійні кольорові вирішення, де відтінки дорогоцінних каменів контрастують з теракотою чи сліпучо-білим.

 2. відверто яскраві тканини в ролі драпіровок

 3. вироби з латуні – від маленьких столиків до світильників з ажурним малюнком

 4. ковані ширми і ставні із завитками і ефектом ржавого

 5. наскрізне різьблення по темному дереву (наприклад, спинка ліжка)

 6. прохолодна кахельна підлога чи натуральні покриття, наприклад, з водорослів

 7. шовкові килими на підлозі та стінах

В індійському стилі рідко використовується білий колір або нейтральні кольори, для нього характерне зіставлення протилежних відтінків, наприклад: яскраво-рожевий із відверто синім.

2.2 Виконання проекту

Приступаємо до виконання проекту. Спершу натягуємо акварельний папір на два планшети формату А 1. Простим олівцем наносимо проекти меблів в індійському стилі та їх креслення в масштабі за попередньо виконаними ескізами. Коли всі проекти та креслення розміщені на планшетах, легко тонуємо папір акварельною фарбою. Це для того, щоб на фоні меблів сильно не виділявся білий папір, а весь проект мав більш гармонійний вигляд.

Далі виконуємо проект в кольорі. Техніка: акварель, кольорові олівці, пастель, гуаш. Спочатку прокладаємо основний тон і колір акварельними фарбами і даємо висохнути. Потім уточнюємо всі відтінки, світло, тінь; тут вже крім акварелі використовуємо кольорові олівці та пастель.

На проекті представлені меблі для сидіння в індійському стилі. Комплект складається з наступних елементів: двох диванів, крісла, лави, двох стільчиків та подушки у формі сплюснутого шару. Для кращої композиції на проекті ще додаємо різнокольорові подушки та невеликий журнальний столик біля дивану.

Матеріали з яких передбачається виконання даного комплекту меблів – це темне дерево та м'яка оббивка теплих насичених кольорів. З темного дерева зроблені каркаси, ніжки та спинки. Основні форми меблів – це квадрат (прямокутник), коло.

Всі меблі на проекті мають такі спільні елементи як виточені фігурні ніжки, підставка-основа, декор та форми.

Дані меблі створені для готельного комплексу, тому в їх розмірах дотримано всі стандарти та зручності.

Перший диван має квадратну форму. Він має невеликі розміри – 1м * 1м, назначений для сидіння. М'яка частина дивану червоного кольору, для контрасту додаємо в центр квадрату вставку протилежного кольору (оливкового), адже контраст – це одна з характерних рис індійського стилю. Так як багато індійських меблів з низькою спинкою, або зовсім її не мають, чим схожі на подушки, використаємо і цю особливість. Зробимо диван схожий на велику м'яку квадратну подушку. Наступною особливістю є підставка прикрашена різьбленням та золотою фарбою.

Таку ж підставку має наступний диван. На відміну від попереднього він має дерев'яну спинку, а замість поручнів – невеличка площина-столик. Висота його сидіння 40см, що відповідає стандартній висоті дивану, тому він зручний для сидіння. Довжина дивану 2м.

Крісло виконане у формі піраміди (нагадує індійських храм), має квадратну форму і назначене для використання з усіх сторін. Висота сидіння – 40см, висота спинки – 35см, на неї зручно опиратися.

Лава та стільчики мають тверду площину для сидіння. За основу лави беремо традиційну індійську лаву і дещо її змінюємо. Прибираємо спинку і додаємо в центр невелике підвищення, що використовується як столик. Сидіння лава дерев'яне, пофарбоване. Висота лави згідно з стандартами – 40см, а висота "столику" на 10см більша, на ній зручно тримати деякі речі.

Просту і лаконічну форму мають стільчики. Оскільки вони гнуті, то оптимальний варіант їх матеріалу - ДСП. Висота стільчиків 35см, що відповідає стандартній висоті табурету.

Особливістю індійського інтер'єру є подушка у формі сплюснутого шару. Робимо таку подушку, але щоб вона була з однієї колекції, використовуємо в її дизайні один з об'єднуючих елементів - підставку-основу. Висота подушки разом з підставкою – 40см.

Наприкінці проробляємо на меблях декор та позолоту.

ВИСНОВКИ

В даній курсовій роботі ми ознайомилися з основними особливостями стародавньої культури Індії та виділили найхарактерніші особливості індійських меблів. Отже, індійській культурі притаманний багатий декор, симетрія, ритм, багатство та пишність робіт, різноманітне поєднання кольорів. Характерною особливістю меблів є низькі ніжки або ж їх відсутність, так як індійці надавали перевагу сидінні на підлозі (подушках).

Ми вивчили основні принципи декору індійських меблів – це різьблення по дереву, слоновій кістці, різноманітні інкрустації інкрустації зі скла, дерева, каменю. Тобто в матеріалах виконання та в їх поєднаннях обмежень немає. Кольори найчастіше поєднуються по принципу контрасту.

Щодо технічних та функціональних властивостей індійських меблів, то вони не вирізняються високими показниками зручності чи функціональності, так як основну роль відіграє краса, багатство, декор.

На основі вивченого матеріалу було створено власний проект меблів в індійському стилі для готельного комплексу. Так як меблі назначені для використання широким колом людей, для більшої зручності ми змінили деяку форму індійських меблів, встановили зручні розміри висоти та ширини. Висота меблів збільшена за рахунок дерев'яної підставки-основи. Зберегли такі елементи як м'яка подушка, яскраві контрастні кольори, темне дерево.

ПЕРЕЛІК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ

 1. Бхаскаран Л. Дизайн и время. Стили и направления в современном искусстве. – М.: "Арт-родник", 2006. – 256С.

 2. Інтер'єри. Історія меблів // Історія України, 2002. - №15-18. – с.7 – 8

 3. Казарин А. Хинди – Русси (Дизайн в Индии) // Архитектура. Строительство. Дизайн, 2004. - №1. – с.72 – 73

 4. Кес Д. Стили мебели. – М.: В.Шевчук, 2001. с.204 - 218

 5. Кларк П.Ф. Дизайн. – М.: "Арт-родник", 2003. – 144С.

 6. Кузнєцова М. Тепло человеческих рук // Азия и Африка сегодня, 1987. - №7 . – с. 47 – 48

 7. Мали П. Монолог дизайнера // Интерьер, 1998. - №10. – с.42 - 47

 8. Мигаль С.П. сучасні основні напрями в дизайні // Світ меблів і деревини, 1998. - №1. – с.25 – 28

 9. Радченко К.В. Дизайн. Історія і сучасність // Шкільна бібліотека, 2003. - №5. – с.171 – 175

 10. Серебровский В. Я люблю Индию // Декоративное искусство, 1987. - №12. – с.23 – 25

 11. Соловьев Н.К. очерки по истории интерьера. – М.:"Сварог и К ", 2001 – с.27 - 41

 12. Черепахина А.Н. Естетика современной мебели. – М.:"Арт-родник",1988. – 246С

 13. www.auradoma.ru

 14. www.ufa.shikremont.ru

 15. www.feiga.ru

 16. www.gallery-o.ru

ДОДАТКИ

 1. Стародавні індійські меблі

 2. Індійський стиль в сучасному інтер'єрі

 3. Індійський стиль в сучасному інтер'єрі

 4. Індійський колоніальний стиль

 5. Індійський стиль в сучасному інтер'єрі

 6. Інтер'єр в індійському стилі

 7. Інтер'єр в індійському стилі

 8. Етнічний індійський візерунок

 9. Замальовки меблів в індійському стилі

 10. Замальовки меблів в індійському стилі

 11. Замальовки меблів в індійському стилі

 12. Власні розробки меблів в індійському стилі

 13. Власні розробки меблів в індійському стилі

 14. Власні розробки меблів в індійському стилі


 
 

Цікаве

Загрузка...