WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаКультурологія, Етика, Естетика → Календарні свята у грудні - Курсова робота

Календарні свята у грудні - Курсова робота

19 грудня - День адвокатури України

Адвокатура покликана захищати права і представляти законні інтереси громадян

В грудні 2002 Президент України підписав Указ № 1121/2002 про встановлення в Україні професійного свята - Дня адвокатури, який наголошується щорічно 19 грудня.

Згідно Закону України "Про адвокатуру", який був введений в дію ухвалою Верховної Ради від 19 грудня 1992 року, Адвокатура України це добровільне професійне суспільне об'єднання, покликане сприяти захисту прав, свобод і представляти законні інтереси громадян України, іноземних громадян, осіб без громадянства, юридичних осіб, надавати їм іншу юридичну допомогу.

Свято встановлено, щоб відзначити велике суспільне значення цього правозахисного інституту в Україні. Ефективність діяльності адвокатури є показником рівня демократії в державі, його політичній і економічній стабільності.

20 грудня - День міліції в Україні

Емблема МВС України

День міліції наголошується в Україні щорічно 20 грудня - в день ухвалення Верховною Радою України в 1990 році Закону "Про міліцію", який можна вважати точкою відліку в історії Української міліції.

Дата професійного свята встановлена Указом Президента від 17.11.1992 № 567/92.

22 грудня День енергетика

Щорічно 22 грудня в день зимового сонцестояння святкується День енергетика

Щорічно 22 грудня в день зимового сонцестояння в Україні святкується День енергетика. Символічно, що свято співпадає з найкоротшим днем і найдовшою ніччю в році, коли робота енергетиків найбільш помітна.

Україна завжди займала значне місце у сфері розвитку і управління паливно-енергетичним сектором. На території країни розроблялися і упроваджувалися новітні досягнення в цій галузі. Ось деякі віхи становлення і розвитку електроенергетики в Україні.

1878 р. – вперше в Києві встановлена електрична машина і 4 дугові електричні ліхтарі.

1890 р. - пуск перших електростанцій в Україні (Київ, Константіновка, Екатерінослав, Львів)

1913 р. - потужність електростанцій України складала 304,3 тыс.кВт.

1920 р. - ухвалення плану ГОЕЛРО, який передбачав будівництво 4 теплових електростанцій в Донбасі і Днепрогеса.

1935 р. - створення Донбасівської, Дніпровської і Харківської енергетичних систем.

1961 р. - побудована перша в Україні ЛЕП-330 кВ Кременчуг-Черкасси-Киев.

1962 р. - створено Міністерство енергетики і електрифікації України. Побудована перша в світі лінія електропередачі постійного струму Волгоград-Донбас з напругою 800 кВ і завдовжки 473 км.

1965 р. - в Україні працює близько 1600 малих ГЕС. Сформована цілісна енергетична система України.

1970 р. - введена в дію перша в СРСР Київська гідроакумулююча електростанція потужністю 225 МВт.

1975 р. - завершено будівництво каскаду Дніпровських гідроелектростанцій. Почато споруду Південно Українського енергетичного комплексу у складі АЕС, ГЕС, ГАЕС.

1991 р. - загальна довжина електромереж України перевищила 1 млн.км.

1993 р. - Указом Президента України № 522/93 встановлений День енергетика.

1995 р. - завершена споруда найбільшої в Європі Запорізької АЕС потужністю 6 млн.кВт.

1997 р. - прийнятий Закон України "Про електроенергетику".

2000 р. - створено Міністерство палива і енергетики України.

Україна гордиться минулим своєї енергетики і упевнена в своїх енергетичних перспективах.

22 грудня - День працівників дипломатичної служби України

Цього дня в 1917 році був створений Генеральний секретаріат міжнародних справ.

22 грудня в Україні щорічно наголошується День працівників дипломатичної служби, встановлений Указом Президента від 21.11.05 № 1639/2005. (Цього дня в 1917 році Урядом Української Народної Республіки був створений Генеральний секретаріат міжнародних справ).

Зовнішньополітична служба України має давні засновані традиції, перш за все, на дипломатичному досвіді Київської Русі, яка підтримувала активні відносини з Візантією, Святим Престолом, Німецькою імперією, Польщею, Угорщиною, Францією, скандінавськими державами.

Особливо розгалуженими і динамічними зовнішні відносини стали за часів правління князя Ярослава Мудрого (1019-1054).

Після розпаду стародавньої держави, просування Української дипломатії стало особливе помітним в Козацький період.

В 1594 році Січ вперше за свою історію стає повноправним учасником міжнародної коаліції, уклавши договір з "Священною лігою" про загальну боротьбу проти імперії Османа.

Істотно розширяються міжнародні контакти козацтва з приходом гетьмана Богдана Хмельницького.

Після Хмельницького великий внесок в розвиток Української дипломатії зробили гетьмани Іван Виговській, Іван Мазепа і Пилип Орлік.

Наступний шанс Української дипломатії з'явиться тільки через два століття...

Створення і становлення Міністерства закордонних справ України як повноцінної державної структури пов'язано із створенням в 1917 році Української Народної Республіки.

22 грудня 1917 року на засіданні Уряду УНР був схвалений "Законопроект про створення Генерального секретаріату міжнародних справ".

З приходом до влади 28 квітня 1918 року Гетьмана Української Держави Павла Ськоропадського Український уряд продовжив перебудову національної зовнішньополітичної служби.

Із створенням Другого республіканського уряду (Директорії), сформованого в грудні 1918 року, дипломатичні контакти попередніх Українських урядів були значною мірою збережені і розширені.

Невід'ємною сторінкою в історію Української дипломатії ввійшла зовнішньополітична діяльність Західно-української Народної Республіки.

Одночасно вже починаючи з липнем в 1917 р. відбувалося формування державних структур Радянської України.

Кардинально ситуація змінилася після освіти в грудні 1922 року Союзу Радянських Соціалістичних Республік. Всі зовнішньополітичні, економічні, торгові зв'язки України незабаром перейшли в підкорення союзного центру, а УРСР була позбавлена права на власну зовнішньополітичну діяльність.

1 лютого 1944 року сесія Верховної Ради СРСР прийняла Закон "Про надання Союзним Республікам повноважень у галузі зовнішніх відносин і про перетворення у зв'язку з цим Народного Комісаріату Закордонних Справ із загальносоюзного в союзно-республіканський народний комісаріат". Цим актом після двадцятирічної перерви були формально оновлені права союзних республік у сфері зовнішньополітичної діяльності.

Міжнародна діяльність України в 1944-1990 роках була в основному зорієнтована на участь в роботі Організації З'єднаних Націй (ООН).

Новий історичний етап в розвитку Української дипломатії почався 16 липня 1990 року, коли Верховна Рада УРСР прийняла Декларацію про державний суверенітет України.

Після ухвалення Акту про незалежність України 24 серпня 1991 року перед Міністерством закордонних справ встали нові завдання, пов'язані з визнанням України міжнародною співдружністю, встановленням дипломатичних відносин, створенням ефективної мережі власних дипломатичних і консульських представництв, перебудовою повноцінних двосторонніх відносин із зарубіжними країнами, придбанням членства і твердженням в провідних міжнародних організаціях.

Досягнення позитивних результатів на цих ділянках, а також зоставляння основних концептуальних принципів зовнішньої політики України є головним досягненням Української дипломатії за роки незалежності.

24 грудня - День працівників архівних установ України

Перший орган управління архівною справою в Україні був створений в 1917 році

24 грудня в Україні наголошується День працівників архівних установ. Це свято було встановлено 30 жовтня в 1998 р. відповідно до Указу Президента України.

В Указі сказано: "враховуючи значний внесок архівних установ України в розвиток вітчизняної науки і культури, інші сфери життя суспільства, необхідність подальшого вдосконалення архівної справи і в підтримку ініціативи працівників архівних установ, ухвалюю: встановити в Україні професійне свято День працівників архівних установ, який відзначати щорічно 24 грудня".

Перший державний орган управління архівною справою в Україні був створений під час Центральної Ради. Ним став Бібліотечно - архівний відділ, протягом грудня 1917 - квітня в 1918 р. очолюваний професором О. З. Грушевським.

Головне архівне управління при Раді Міністрів УРСР працювало з 1974 по 1991 рр. З отриманням Україною незалежністі змінилася назва Главархива і його організаційно-правовий статус. З грудня в 1999 р. це Державний комітет архівів України.

Загальна чисельність працівників архівних установ - понад 3000 чоловік.

В архівних установах системи Держкомархива України зосереджено понад 58 млн. одиниць зберігання різних видів документів Національної архівної фундації.

3


 
 

Цікаве

Загрузка...