WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаКультурологія, Етика, Естетика → Календарні свята у грудні - Курсова робота

Календарні свята у грудні - Курсова робота

7 грудня - День місцевого самоврядування в Україні

7 грудня в Україні наголошується День місцевого самоврядування - професійне свято всіх, хто трудиться в сільських, селищних, міських, районних і обласних радах, хто представляє багатотисячний загін народних обранців.

Це свято властивого Українцям способу суспільного життя, в основі якого самокеруюче суспільство. Це давня слов'янська і староруська традиція, яка бере свій початок з часів Київської Русі. Це вибір вільних громадян, які довіряють, вибраним ними представникам, і наділюють їх владними повноваженнями. Тільки така влада і є дійсно народною - владою не над суспільством, а легітимною владою самого суспільства, для суспільства і на користь суспільства.

15 жовтня 1985 року Європейськими державами був схвалений міжнародний пакт, який іменується "Європейська хартія місцевого самоврядування". Цей пакт зіграв і продовжує грати виключно важливу роль в становленні і розвитку класичної моделі місцевого самоврядування як в старих, так і нових Європейських демократіях.

Особливо важливе значення має Хартія для незалежної України, де інститут місцевого самоврядування був на 70 років заборонений і тепер його відновлення відбувається з величезними зусиллями і проблемами. 15 липня 1997 року Верховна Рада України ратифікувала Хартію, яка таким чином стала частиною національного законодавства.

На жаль, з часу ратифікації Україною Хартії законодавство про місцеве самоврядування, так і не приведено у відповідність з рядом її базових положень. Певні надії покладалися після введення Дня місцевого самоврядування в Україні, який був визначений Указом Президента від 25.11.2000 № 1250/2000. Саме 7 грудня в 1990 році Верховною Радою Української РСР був прийнятий Закон "Про місцеві ради народних депутатів Української РСР і місцеве самоврядування".

Система місцевого самоврядування повинна відповідати потребам суверенної цілосної держави. І День місцевого самоврядування міг би стати справжнім орієнтиром, правовою основою в процесі перебудови сучасної моделі місцевого самоврядування в Україні.

12 грудня - День сухопутних військ України

Прапор Сухопутних військ ВС України

Указом Президента від 18.10.1997 № 1167/97 в Україні встановлено свято - День Сухопутних військ, який наголошується щорічно 12 грудня.

Сухопутні війська Збройних Сил України були сформовані у складі Збройних Сил на підставі Указу Президента відповідно до статті 4 Закону України "Про Збройні Сили України" в 1996 році.

Ці війська є головним носієм бойової могутності незалежної Української держави. По своєму призначенню і об'єму покладених на них завдань, вони грають вирішальну роль у виконанні своїх функцій, як в мирний, так і у військовий час. За чисельністю вони складають майже половину всіх Збройних Сил України.

Основу керівництва угрупуванням Сухопутних військ складають оперативні командування: Південне - з штабом в Одесі, Західне - в Львові і територіальне управління "Північ" - в Чернігові.

Роди Сухопутних військ Збройних Сил України: механізовані і танкові війська, ракетні війська і артилерія, армійська авіація, аеромобільні війська, війська протиповітряної оборони. І сьогодні всі, хто має відносини до цих військ, святкують своє професійне свято, виконуючи відповідальну місію по забезпеченню миру і стабільності.

14 грудня - День добродійності в Україні

Свято наголошується щорічно в другу неділю грудня.

Президент Віктор Ющенко своїм Указом № 1220/2007 від 13 грудня 2007 року встановив в Україні нове свято - День добродійності.

Як повідомила прес-служба глави держави, День добродійності встановлений з метою затвердження принципів гуманізму і милосердя, сприяння розвитку добродійної діяльності і в підтримку ініціативи суспільних організацій.

14 грудня - День вшановування учасників ліквідації наслідків

аварії на Чорнобильській АЕС

Цей день покликаний нагадати суспільству про проблеми ліквідаторів-чорнобильців

14 грудня в Україні наголошується День вшановування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. Указ N 945/2006 про установу цієї пам'ятної дати підписаний Президентом 10 листопаду 2006 року.

У багатьох можуть виникнути сумніви, навіщо потрібне це свято, якщо є 26 квітня — Міжнародний день пам'яті жертв радіаційних аварій і катастроф, і чому саме 14 грудня вибрано для вшановування учасників ліквідації.

Річ у тому, що 30 листопаду 1986 р. було закінчено будівництво саркофага над зруйнованим четвертим енергоблоком Чорнобильської АЕС, а 14 грудня в газеті "Правда" надруковано повідомлення про те, що держкомісією був прийнятий в експлуатацію комплекс захисних споруд.

Ті, хто вважають 14 грудня своїм святом, вже давно називають цей день День ліквідатора. Ще в 1986 р. учасники ліквідації зібралися разом, щоб відзначити свою першу перемогу. В 1994 р. суспільні організації Чорнобильців України звернулися з листом до керівників держави, в якій запропонували заснувати в календарі день учасників ліквідації Чорнобильської катастрофи. Тоді офіційне рішення не ухвалене, але ліквідатори самостійно почали відзначати цю дату. Святкування було офіційно дозволено, від різних силових структур виділялася почесна варта, покладалися вінки від керівників держави, іноземних посольств і суспільних організацій, але було відсутнє визнання цього дня на державному рівні.

Додання державного статусу Дню ліквідатора ще раз нагадує суспільству про проблеми ліквідаторів - Чорнобильців, найважливіша з яких, недостатній для нормального життя розмір пенсії. Напряму з цією проблемою пов'язана і інша — проблема статусу ліквідаторів аварії на ЧАЕС. Тільки перші 5 тисяч з тих, хто ліквідовував аварію, офіційно стали називатися ліквідаторами, отримавши відповідні посвідчення, а з 1992 р. всім іншим видавали "скориночки" потерпілих від Чорнобильської катастрофи.

Не дивлячись на всі труднощі і проблеми, самі ліквідатори називають 14 грудня святом. В ліквідації катастрофи на ЧАЕС брали участь більше 650000 чоловік зі всього Радянського Союзу, з яких більше половини представляли тодішню УРСР. Можливо, Україна стане автором хорошого почину, і День ліквідатора з'явиться в Росії, Білорусі і інших країнах.

15 грудня - День працівників суду України

Юрисдикція судів розповсюджується на всі праві відносини в державі

15 грудня Указом Президента від 08.12.2000 № 1318/2000 в Україні встановлено щорічне професійне свято – День працівників суду.

В систему судових органів України входять:

Конституційний Суд України, який вирішує питання про відповідність законів і інших правових актів Конституції України, дає офіційне тлумачення норм Конституції і законів України.

Суди загальної юрисдикції, які утворюються, як правило, за територіальним принципом і розглядають всі цивільні і кримінальні справи і справи про адміністративні правопорушення.

Арбітражні суди, які розглядають справи щодо господарських правовідносин.

Згідно із ст. 124 Конституції правосуддя в Україні здійснюється виключно судами. Юрисдикція судів розповсюджується на всі правові відносини в державі. Конституція України підкреслює недопустимість створення надзвичайних і особливих судів, які діяли б зовні меж конституційно встановленої системи судів.

Самим найвищим судовим органом в системі судів загальної юрисдикції є Верховний Суд України. Голова Верховного Суду обирається на посаду і звільняється від неї шляхом таємного голосування Пленумом Верховного Суду України.

Ст. 127 Конституції встановлює до кандидатів в судді певні вимоги. Вони повинні мати відповідну освіту, належний стаж юридичної роботи, проживати в Україні не менше десяти років і володіти державною мовою. Судді при здійсненні правосуддя незалежні і підкоряються тільки закону. Народу України забезпечується можливість брати участь в здійсненні правосуддя через упровадження інститутів народних засідателів і присяжних.

Конституція України дає можливість продовжити реформування судово-правової системи України у напрямі створення надійних гарантій для забезпечення прав і свобод людини.

19 грудня - День святителя Миколи Чудотворця

Микола Чудотворець

Святий Микола є одним з найбільш шанованих на Україні святих. Про це можна судити, хоча б, з тієї кількості церков, які названі на честь цього святого. В році два свята Миколи - перший весняний (22 травня) і другий зимовий.

Зимовий Микола особливо опікується знедоленими, хворими. До нього посилають молитви землероби, скотарі і рибалки, яких, до речі, він рятує від всяких небезпек на воді.

Особливо доброзичливе відношення до Миколи виражається в розповідях про подорожі св. Миколи з святим Касьяном, в яких, на відміну від Касьяна, він зображається покровителем і захисником всіх кому потрібна його допомога. Саме тому у Миколи два дні в році, а день св. Касьяна наголошується лише раз на 4 роки.

Але щоб там не говорили, а більш всього приходу Миколи чекають діти. Святий Микола одаровує їх подарунками залежно від поведінки протягом року. Ввічливим і привітним дістається медовий пряник, а той, хто не слухався батьків одержував різку. Це дійство супроводжується спектаклем, головними дійовими особами в якому є сам Микола, який вступався за дітей і біс, який викривав всі їх недоліки, що театралізується..


 
 

Цікаве

Загрузка...