WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаКультурологія, Етика, Естетика → Осінні календарні та християнські свята - Курсова робота

Осінні календарні та християнські свята - Курсова робота

Однією з основних завдань інженерних військ є установка і утримання мінних полів і невибухових загород (колючий або ріжучий дріт, протитанкові рови, ескарпи і контрескарпи, барикади, завали на дорогах, райони заболочування і затоплення). Воїни-інженери прагнуть утрудняти просування супротивника, руйнуючи дороги, мости, знищуючи системи водопостачання, газопостачання, електропостачання, ємности з пальним, нафтопромисли.

Інженерні війська готують, містять і маскують шляхи для просування військ. Вони ж влаштовують переправи через водні перешкоди, маскують війська і об'єкти, забезпечують війська водою. Окрім рішення безпосередніх завдань інженерного забезпечення бою на інженерні війська покладене завдання забезпечення інших родів військ шанцевим інструментом, електротехнічними засобами (від ліхтариків і батарей до пересувних атомних електростанцій), забезпечення частин і підрозділів електроенергією.

Інженерні війська єдиний рід військ, для якого війна не кінчається ніколи. Саме військові інженери з перших днів трагедії на Чорнобильській АЕС приступили до виконання завдань з ліквідації наслідків аварії в безпосередній близькості до реактора.

За час Незалежності України воїнами інженерних військ було знайдено і знищено понад 385 тисяч мін, снарядів, гранат, більшість з яких залишилася в землі з часів Великої Вітчизняної війни. Однією з найскладніших і трудоємних завдань інженерних військ в мирний час є утилізація морально і фізично застарілих інженерних боєприпасів, техніки і майна.

Щорічно інженерні війська притягуються до ліквідації наслідків стихійних бід, зокрема, повеней в Західних регіонах України, захисту мостів і гідротехнічних споруд під час льодоходу, проведенні рятувальних робіт.

4 листопада День залізничника України

Вдень залізничника ця дата стала за ініціативою Львівської залізниці

4 листопада працівники залізничного транспорту України відзначають своє професійне свято.

Днем залізничника ця дата стала за ініціативою Львівської залізниці. Виявляється, саме 4 листопаду 1861 року, ще за часів Австро-угорської імперії, на територію сучасної України – до Львова – прибув перший потяг, який називався "Ярославом". В нинішньому розумінні "Ярослав" був поїздом міжнародного повідомлення. Він сполучав Відень, Краків, Перемишль і Львів.

Зараз Українські залізниці - "Укрзалізниця"– це 6 залізниць (Донецька, Львівська, Одеська, Південна, Південно-західна, Придніпровська), які об'єднують всі області України. 375900 працівників обслуговують 30300 км залізничних колій. Щороку з 1684 станцій відправляються в шлях 500 млн. пасажиров в 8429 пасажирських вагонах. Щорічно 174939 вантажних вагонів перевозять більше 300 млн. тонн вантажів. По об'ємах вантажних перевезень залізниці України займають 4 місце на евроазіатському континенті, поступаючись тільки залізницям Китаю, Росії, Індії. Залізниці України взаємодіють із залізницями 7 сусідніх країн. Через територію України проходять три залізничних міжнародних панєвропейських транспортних коридорів.

Днем народження незалежної Української залізниці можна вважати 24 серпня 1991 року - день проголошення Акту про незалежність України, коли майно, яке було на той момент в межах кордону держави, стало його власністю. 14 грудня 1991 року Кабінет Міністрів прийняв Ухвалу "Про створення Державної адміністрації залізничного транспорту України", узгоджувала роботу всіх структурних підрозділів, причетних до перевізного процесу, дозволило організувати чітку, безперебійну роботу залізничного транспорту.

1996 рік, рік ухвалення Конституції України, знаменний для залізниць України тим, що 4 липня був прийнятий Закон України "Про залізничний транспорт". В ньому визначені основні економічні і фінансові принципи діяльності залізничного транспорту, закладена нормативна база організації безпеки руху, роботи в умовах надзвичайних обставин, охорони вантажів і об'єктів галузі, трудових відносин працівників.

День залізничника встановлений Указом № 257/93 Президента України від 15.07.1993.

Раніше День залізничника святкували в першу неділю серпня. Це перше професійне свято було встановлено в Росії ще в 1896 році і приурочено до дня народження імператора Миколи I, що почав будівництво залізниць. Святкувалося воно щорічно 25 червня аж до 1917 року. Після 1917 року свято було забуте майже на двадцять років. Традиція вшановувати залізничників відродилася в СРСР лише в 1936 році. Ухвалою Уряду від 28 липня 1936 року був встановлений день професійного свята залізничників 30 липня. Пізніше його святкування перенесли на найближчий вихідний день.

Поки що не всі Українські працівники залізних магістралей звикли відзначати своє професійне свято 4 листопада. Поздоровлення по телевізору, радіо і в газетах трохи піднімають настрій, а ось погода і робочий день (і, до речі, наступний теж) - якраз навпаки. Деякі знайшли гідний вихід і відзначають дві дати - в серпні і в листопаді.

9 листопада День Української письменності і мови

Це свято було встановлене указом президента України в 1997 році і наголошується щороку на честь Українського літописця Нестора - послідовника творців слов'янської писемності Кирила і Мефодія.

Дослідники вважають, що саме з преподобного Нестора-літописця і починається письмова Українська мова.

Це не тільки державне, але і церковне свято. Перший в сучасній Українській мові твір, який відповідає Візантійським першоджерелам, православні назвали акафістом Богородиці Холмськой.

16 листопада День працівників радіо, телебачення і зв'язку України

"Ми працюємо, щоб Україна була розвиненою інформаційною державою"

День працівників радіо, телебачення і зв'язку встановлений Указом Президента 11.11.1994 № 667/94 в підтримку ініціативи працівників радіо, телебачення і телекомунікаційної галузі України.

16 листопада кожний Українець, що включив з ранку телевізор, що заглянув в поштовий ящик, що послухав новини по радіо в машині або маршрутці, що нервово озирається, прагнучи розрізнити в поліфонічному багатоголоссі дзвінок свого мобільника, що підняв телефонну трубку і нарешті що дістався до жаданого Інтернету — символічно відзначає День працівників щодня забезпечуючих йому можливість спілкування в повсякденному житті і простір для комунікацій в бізнесі.

Завдяки роботі 250 тисяч працівників галузі зв'язку і інформатизації України скорочуються відстані між містами і людьми, розповсюджується не тільки інформація, але і духовно-етичні вартості.

Працівники галузі вважають символічним святкування свого професійного свята восени. В цей період часу підводяться підсумки і будуються плани на майбутній рік.

Галузь зв'язку і сфера інформатизації України налічує більше тисячі операторів зв'язку, 500 провайдерів Інтернет, 15 тис. відділень поштового зв'язку, 10 профільних вищих учбових закладів, які щорічно готують близько 30 тисяч фахівців у сфері телекомунікацій; понад 10 науково – досвідчених і проектних інститутів.

Сьогодні в Україні близько 12 мільйонів абонентів фіксованого телефонного зв'язку, більше 40 мільйонів (86% населення країни) абонентів мобільного зв'язку, державне телебачення може дивитися 94,5% населення, послугами Інтернет, з різною періодичністю, користується близько 8,5 мільйонів жителів України, кількість веб-сайтов досягла 32 тисяч.

Девіз працівників зв'язку і сфери інформатизації: "ми працюємо, щоб Україна стала розвиненою інформаційною державою".

16 листопада День працівників сільського господарства України

Від стану сільського господарства залежить економічна незалежність країни.

День працівників сільського господарства наголошується в Україні згідно Указу Президента (№ 428/93, від 7.10.93 р.) щорічно в третю неділю листопада як професійне свято працівників сільського господарства, підприємств по переробці сільськогосподарської сировини, харчової промисловості, заготовчих і обслуговуючих підприємств і організацій агропромислового комплексу.

За часів Радянського Союзу Україну називали "житницею" держави. Головними продуктами сільськогосподарського виробництва в Україні були і залишаються цукровий буряк, картопля, молоко, м'ясо, зерно.

Після розпаду Радянського Союзу почалися реформи в сільському господарстві і аграрному секторі. Для злагодженої і чіткої роботи в процесі реформ необхідно було визначити нові завдання, механізми і органи контролю. Тому Указом Президента України від 7 червня 2000 року затверджено Положення про Міністерство аграрної політики України.


 
 

Цікаве

Загрузка...