WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаКультурологія, Етика, Естетика → Осінні календарні та християнські свята - Курсова робота

Осінні календарні та християнські свята - Курсова робота

Всесвітній день пошти в Україні

9 жовтня світове поштове співтовариство відзначає Всесвітній день пошти на честь історичної дати 9 жовтня 1874 року, коли було укладено Бернську Угоду, яка започаткувала Всесвітній поштовий союз (ВПС) із штаб-квартирою в Берні - столиці Швейцарської Конфедерації.

Усі країни-члени ВПС, зокрема й Україна, яка увійшла до його складу ще в 1947 році, з нагоди Всесвітнього дня пошти проводять у себе низку заходів, мета яких - ознайомити широкі верстви населення з діяльністю та завданнями ВПС, поширити відомості про соціальне та економічне значення поштових служб у державі та світі, ще раз привернути увагу споживачів до поштових послуг та проблем галузі.

10 жовтня День працівників стандартизації і метрології України

Прокруст, міфологічний працівник стандартизації і метрології

14 жовтня – Всесвітній день стандартів. Саме цього дня 1946 роки в Лондоні в приміщенні Інституту цивільних інжинерів відкрилася конференція національних організацій по стандартизації. Результатом її роботи стала підстава нової Міжнародної організації по стандартизації ISO (з Грецької isos - рівний).

В 1970-році Президент ІSО пана Фарук Сунтер (Туреччина) запропонував 14 жовтня відзначати Всесвітній день стандартів, для того, щоб підкреслити важливість стандартизації для всієї світової економіки, активізувати її роль як основного помічника не тільки промисловості, торгівлі, але і урядів і споживачів всього світу.

День працівників стандартизації і метрології в Україні на підставі Указу Президента № 910/2002 від 08.10.2002 наголошується щорічно 10 жовтня.

12 жовтня День працівників державної санітарно-епідеміологічної служби України

Санепіднадзор охоплює всі сфери життєдіяльності людини.

Указом Президента від 5 жовтня 2004 року (№ 1178/2004) в Україні встановлено професійне свято - День працівників державної санітарно-епідеміологічної служби, який щорічно наголошується в другу неділю жовтня.

Державний санітарно-епідеміологічний нагляд охоплює всі сфери життєдіяльності людини: умови мешкання, праці, живлення, відпочинку, виховання і навчання дітей і підлітків. Тому санітарно епідеміологічна служба займає ключову позицію в системі охорони здоров'я країни.

Державна санітарно-епідеміологічна служба вже більше 80 років є ефективною складовою галузі охорони здоров'я, яка забезпечує реалізацію державної політики у сфері профілактичної медицини, стоїть на варті здоров'я і працездатності людей, захищає їх від небезпечних інфекційних захворювань.

12 жовтня День художника України

Образотворче мистецтво є однією з самих довершених форм діяльності.

Образотворче мистецтво є однією з найдосконаліших форм діяльності, оскільки в художній палітрі кристалізується внутрішній світ людини, звучать кольори глибоких відчуттів. Ваші роботи будять прагнення до прекрасного, спонукають задуматися над суттю буття.

Вишуканий живопис, віртуозна графіка, майстерна пластика – невід'ємна частина національної культури, джерело духовного розвитку і задоволення естетичних потреб Українського суспільства. Творчі досягнення художників свідчать про могутній потенціал народу, сприяють створенню позитивного іміджу України в світі.

Українським майстрам пензля і різця належать твори, які стали частиною золотої фундації світового образотворчого мистецтва.

Дбайливо зберігаючи і розвиваючи традиції самобутньої національної художньої школи, ви затверджуєте вічні загальнолюдські вартості, приносите людям радість спілкування з прекрасним.

14 жовтня Покрова Пресвятої Богородиці

Велике Богородичне свято, яке було встановлене на честь з'явлення Матері Божої в одному із храмів Константинополя біля 910 року. За правління імператора VІ Філософа (886-912), коли на місто напали сарацини, жителі молилися на всенічній службі у Влахернському храмі, де переховувалася її риза. Саме в цей час виходець із українських земель угодник Божий Андрій, Христа ради юродивий, побачив під церковним склепінням з'явлення Пресвятої Богородиці в оточенні ангелів, пророків і апостолів. Матір Божа молилася за Весь християнський світ, а потім, підійшовши до престолу, зняла з голови покривало (омофор) і покрила ним християн, що молилися тоді у храмі. Св. Андрій із хвилюванням запитав у свого учня Єпифанія (Епіфана): "Чи ти бачиш, брате, Царицю і Владику всіх, яка молиться за весь світ?". На що той відповів: "Бачу і жахаюся". Це з'явлення було прославлене присутніми в храмі людьми, які увірували в допомогу Матері Божої у їхній боротьбі із загарбниками. Підбадьорені небесною підтримкою, греки-християни перемогли сарацинів. Покров-омофор став символом опіки і заступництва Пречистої Діви Марії.

Згодом цю подію прославили у всьому Константинополі, а на Русі в ХІ ст. поширилось свято Покрови Пресвятої Богородиці, яке віднесли на 1 Х (за новим стилем 14 Х).

14 жовтня День Українського козацтва

Меморіал українським козакам.

Зародження і формування Української народності відбулося в XII—XV ст. на основі південно-західної частини східно-слов'янського населення, що входило раніше до складу Київської Русі (IX—XII вв.). На основі староруської народності сформувалися три східно-слов'янські народи — Український, російський і Білоруський. Починаючи з XIII століттям Українці піддалися Угорському, Литовському, польському і Молдавському завоюванням. З кінця XV століття почалися набіги що затвердилися в Північному причорномор'ї Татарських ханів, що супроводжувалися масовим полоненням і угоном Українців.

В XVI—XVII вв. в ході боротьби з іноземними завойовниками Українська народність істотно консолідувалася. Найважливішу роль зіграло при цьому виникнення особливих військових формувань - козацтва (XV вік), що створило державу (XVI вік) з своєрідним республіканським ладом - Запорізьку Січ, яке стало політичним оплотом Українців.

З початку відродження козацтва на Україні підписані президентом України укази: "про координаційну раду Українського козацтва", "Про національну програму розвитку Українського козацтва на 2002-2005 гг." і, звичайно ж, "Про день Українського козацтва".

Важко переоцінити роль козацтва в історії Українського народу.

19 жовтня День працівників харчової промисловості

Харчова промисловість України – це тисячі великих, середніх і малих підприємств.

День працівників харчової промисловості наголошується щорічно в третю неділю жовтня відповідно до Указу Президента України від 08.08.1995 № 714/95.

Харчова промисловість України – це тисячі великих, середніх і малих підприємств різної форми власності, які проводять майже 20% від загального об'єму промислової продукції. Найбільша частина реалізованої продукції – це напої, м'ясні і молочні продукти, тютюнові вироби, хліб і хлібобулочні вироби, жири.

Специфіка галузі така, що від дбайливих рук залежить і кількість, і якість продуктів, яку ми щодня оцінюємо і цінуємо.

Дата святкування Дня працівників харчової промисловості в Україні близька до дати, проголошеного в 1979 році Всесвітнього дня продовольства, який наголошується 16 жовтня. В 1995 році 16 число випадало на 3-й понеділок жовтня. В той же час, День працівників радянської харчової промисловості з 1966 року святкувався в третю неділю жовтня. Мабуть, при призначенні дати свята була врахована стара традиція вшановування професіоналів у вихідні дні і нове для України устремління в світову спільноту.

20 жовтня Всеукраїнський день боротьби із захворюванням раком молочної залози

Указом Президента України від 17 січня 2005 року № 42/2005 введено щорічне проведення 20 жовтня Всеукраїнського дня боротьби із захворюванням раком молочної залози.

Захворіти раком молочної залози може будь-яка жінка, проте у одних ризик захворювання високий, а у інших – низький. Не позбавлені цього ризику і чоловіки, проте понад 99% всіх пацієнтів з раком молочної залози – жінки. Чинники, які підвищують ризик захворювання, наступні: вік понад 40 років; спадкова і сімейна схильність; пізня менопауза; ранній початок місячних (до 12 років); пізні перші пологи (у віці понад 30 років) або їх відсутність; переривання вагітності; фіброзно-кістозна мастопатия; ожиріння; куріння.

Як і у всьому світі, захворюваність раком молочної залози в Україні росте – в середньому на 1-2% за рік – і в даний час в структурі онкопатології жінок рак грудної залози займає одне з перших місць. Кожні 30 хвилин в країні виявляється новий випадок раку молочної залози, і кожна година від нього вмирає одна жінка. В цілому щорічно це грізне захворювання забирає життя майже 7, 5 тис. жінок по всій Україні.


 
 

Цікаве

Загрузка...