WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаКультурологія, Етика, Естетика → Осінні календарні та християнські свята - Курсова робота

Осінні календарні та християнські свята - Курсова робота

Воздвиження має день передсвята (13 вересня) і сім днів післясвяткування. Віддання – 21 вересня. Оскільки у свято Воздвиження відбувається служба хрестові, то в цей день належить дотримуватись строгого посту. Після Вечірні хрест Господній виноситься і покладається на престол; на Утрені, після великого славослів'я, хрест виноситься з вівтаря, покладається на середині храму для поклоніння; у соборних храмах і монастирях відбувається особливий чин Воздвиження хреста.

28 вересня День машинобудівника України

"Візок одноосний самозвальний" Снежнянського машинобудівного заводу.

Щорічно в четверту неділю вересня в Україні за традицією наголошується День машинобудівника. Дата професійного свята працівників машинобудування і приладобудування закріплена Указом Президента України № 361/93 від 08.09.1993.

В структурі машинобудівної галузі України в даний час налічується понад 2800 промислових підприємств і 230 організацій, які виконують наукові і науково-технічні роботи. Загальна кількість працюючих – понад 1 млн. людей.

Основними складовими ринку машинобудівної промисловості в Україні є продукція таких галузей, як транспортне і енергетичне машинобудування, автомобілебудування, а також машинобудування для нафтохімічної і хімічної, металургійної і гірничодобувної промисловості, верстатобудування.

Святі Софія, Віра, Надія й Любов

(Грец. Σοφία, Pistis, Elpis, Agape, іт. Sapienza, Fede, Speranza, Carit † 137, Рим, Італія) — ранньо-християнські святі, мати Софія та її доньки мучениці Віра, Надія і Любов.

За правління імператора Адріана жила в Римі вдова Софія з трьома доньками, що називалися Віра, Надія і Любов. Побожна мати назвала своїх дочок іменами трьох богословських чеснот. Вона дбайливо виховувала своїх доньок, даючи їм приклад мужності та витривалості у святій вірі.

Під час переслідування християн 137 року матір з доньками ув'язнили та відправили на суд до імператора. Після безуспішного намагання схилити дівчат до відступництва від святої віри розлючений імператор наказав замучити невинних дівчат, а матір відпустити на волю. Софія поховала тіла своїх доньок, а сама провела у молитві три дні біля їхнього гробу. Третього дня Бог забрав її святу душу до Себе. Пам'ять — 30 вересня.

30 вересня Всеукраїнський День бібліотек

Послугами книгосховищ користуються більше 17 мільйонів.

Всеукраїнський День бібліотек наголошується 30 вересня згідно Указу Президента України від 14 1998 травня №471/98.

Перші бібліотеки в Київській Русі стали відкриватися при церквах і монастирях після ухвалення в 988 році християнства. Найбільшою у той час була бібліотека Софії Київської, заснована в 1037 році Ярославом Мудрим. В цілому в бібліотеці налічувалося до 900 томів рукописних книг – грандіозна для середньовіччя кількість.

Книги, які виходили з майстерень Софійського собору, стали основою інших бібліотек, зокрема величезної бібліотеки Печерського монастиря, яка з кінця ХІ в. стала найбільшим центром культурного життя Київської Русі.

Під час Монголо-татарського нашестія книги гинули у війнах і пожежах. З тих часів збереглися лічені екземпляри бібліотеки Софії. Самі відомі: Рейнське євангеліє (яке дочка Ярослава Мудрого Ганна вивезла до Франції з Києва). На цій книзі приносили клятву Французькі королі, а в даний час дають клятву президенти Франції, Остромірове євангеліє (1056-1057), два Ізборники 1073 і 1076 рр., Мстіславове євангеліє XII в.

В Західній Україні активний бібліотечний рух починається із створення галицько-волинського князівства (приблизно з ХІІІ в.). При дворі князя Володимира Васильковіча - книжника і філософа - існувала величезна книжкова майстерня.

З появою книгодрукування в середині XV в. відбуваються великі зміни у всьому Європейському книговиданні і, звичайно, бібліотечній справі. Значний розвиток бібліотеки придбали в XVI в., великі книгосховища з'явилися при школах в Острозі і в Львові. В XVII в. організована бібліотека Київської академії. В XVIII в. значні бібліотеки мали заможні благородні родини, козацька старшина, єпископи, монастирі, різні школи.

В другій половині ХІХ – на початку ХХ в. в Західній Україні, яка входила на той час до складу Австро-Угорщини, діяла мережа культурно-освітніх осередків "Просвіта". Це суспільство вже в 1914 рік мало по всьому краю 78 філіалів, 2944 читальні. В 1914-му власні читальні діяли в 75% Українських населених пунктів Галичини, в 1939-му мережою філіалів і читалень "Просвіти" було охоплено 85% західноукраїнських земель.

В радянські часи бібліотечна справа стала частиною державної політики.

Сьогодні в Україні налічується близько 40 тисяч бібліотек. Серед ведучих – Національна бібліотека України імені В.І. Вернадського, Національна парламентська бібліотека України, Державна бібліотека України для дітей, Державна історична бібліотека України і інші.

Кількість бібліотечних працівників перевищує 52 870.

Послугами книгосховищ користуються більше 17 мільйонів 490 тисяч читачів.

ЖОВТЕНЬ

1 жовтня День ветерана

Це люди, найбільше багатство яких - досвід, знання, уміння, мудрість

За ініціативою ООН 1 жовтня у всьому світі наголошується як Міжнародний день осіб похилого віку, а в Україні також і День ветерана.

По міжнародній класифікації особою похилого віку вважається той, хто досяг 65 років. Таких в світі в даний час — 629 мільйонів. Тобто майже кожна десята людина на Землі.

Це люди, найбільше багатство яких - досвід, знання, уміння, мудрість. Нинішні "літні люди" є останніми носіями класичної культури межі ХІХ-ХХ століть, того часу, в якому над усе були честь, вихованість, толерантність - ті духовні якості, завдяки яким вони гідно пройшли крізь всі жахи тоталітаризму, голодоморів, репресій і воєн.

1 жовтня Міжнародний день музики

Проводиться за рішенням Міжнародної музичної ради ЮНЕСКО. Згідно з довідником радянських часів (1988-го року видання), це свято відзначається 2-го жовтня. Встановлене в 1975-му році.

5 жовтня День вчителя

"День вчителя – свято, яке залишається з нами назавжди"

"Професійне Міжнародне свято працівників освіти буво засновано ЮНЕСКО в 1994 році. В Україні День працівників освіти згідно Указу Президента від 11 вересня 1994 року наголошується в першу неділю жовтня" - інформує єдиний веб-портал органів виконавчої влади України.

Проте, багато громадян України, що отримали освіту в той час, коли країна входила як республіка до складу СРСР, пам'ятають святкові букети астр і хризантем, які вручалися за традицією або з щирою подякою викладачам в день вчителя. Білі фартухи і сорочки одягали в кінці першого тижня жовтня по указу Президії Верховної Ради СРСР від 29 вересня 1965 року.

"День вчителя – свято, яке залишається з нами назавжди" - затверджує урядовий портал.

Сьогодні в незалежній Україні майже 860 тисяч педагогів, вихователів, майстрів виробничого навчання, науково-педагогічних працівників і управлінців. Вони вчать і виховують більше мільйона дошкільників, навчають більше п'яти мільйонів школярів, викладають майбутню спеціальність майже трьом мільйонам студентів країни.

День працівників освіти

Відзначається в Україні згідно з Указом Президента (№ 513/94, від 11.09.94 р.) в першу неділю жовтня як професійне свято працівників освіти.

8 жовтня День юриста України

День юриста з'явився в календарі України по Указу Президента №1022/97 від 16.09.1997 р. Це свято, яке об'єднує юристів різних сфер діяльності, що стоять на захисті прав і свобод Українців.

Професійне свято людей, все життя яких підлегле гаслу "Знати право, служити праву, захищати право", наголошується щорічно 8 жовтня.

Для Українського суспільства професія юриста дуже важлива, адже саме зараз, коли відбувається процес розвитку правової держави в Україні, перш за все на правознавське співтовариство покладаються надії і завдання затвердження принципу верховенства права, удосконалення Українського законодавства, посилення правових гарантій захисту різних верств населення і підвищення правосвідомості і правової культури Українців.

З державою все гаразд, - вважають юристи, - якщо його основний Закон, Конституція, не обмежує права і свободи громадян, а, навпаки, збільшує зону цих свобод. В Україні, державі з вміло написаною конституцією і не дуже вміло виконуваними законами спеціальність юриста займає лідируючі позиції.


 
 

Цікаве

Загрузка...