WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаКультурологія, Етика, Естетика → Проектування інтер’єру парфумерного магазину - Дипломна робота

Проектування інтер’єру парфумерного магазину - Дипломна робота

Для сучасних СБС характерна низька витрата матеріалу. Підрахувати необхідну кількість продукту, наприклад, шпаклівки або штукатурки, можна, перемноживши ширину, довжину і висоту оброблюваного приміщення. З одержаного числа віднімаємо площу вікон-дверей і отриманий результат множимо на рекомендовану витрату матеріалу, вказану на упаковці. Враховуючи численні переваги СБС, їх активно застосовують при теплоізоляції будівель і приміщень (так звана закріплююча теплоізоляція). Така система припускає широке застосування

СБС самого різного призначення (клей, штукатурка) і створення з їх допомогою монолітної багатошарової конструкції, що працює як єдине ціле. В цілому, крупні виробники СБС пропонують споживачу цілий комплекс матеріалів, необхідних для оздоблювальних робіт.

2.2.Фарбування

Природні мінеральні, рослинні і тваринні сировинні матеріали, такі як льняне олія і земляні пігменти, були компонентами фарб ще в кам'яному віці. Старовинні рецепти виготовлення фарб з природних компонентів дійшли і до наших часів, і за ними виготовляли фарби на деяких підприємствах аж до середини минулого століття. Але незабаром природні компоненти були потіснені "зручнішими" синтетичними фарбами. Як виявилося -— ненадовго, оскільки, на думку учених, вони сприяють створенню несприятливого хімічного фону. Органічні сполуки, такі як ацетон, ксилол, толуол, етилбензол і т. д., що містяться в синтетичних фарбах, розкладаючись, представляють небезпеку для здоров'я людини. Вони потрапляють через легені і шкіру в кров, накопичуються в організмі, викликаючи алергію чи ряд інших захворювань. Крім того, синтетичні з'єднання, випаровуючись, стають частиною міського смогу, а потім піднімаються в атмосферу, завдаючи шкоди озоновому шару. На відміну від синтетичних матеріалів натуральні фарби практично нешкідливі для навколишнього середовища і людини. їх основою є субстанції природного походження: рослинні масла (льняне, соняшникове, соєве, чортополохове і деякі інші), віск (карнаубовий, канделіловий, бджолиний і т. д.), рослинні смоли і пігменти. Як розчинники використовуються: цитрусове масло, скипідар і каніфоль. Єдиний їх мінус — триваліший час для висихання.

Повернення до фарб на основі природних компонентів — цілком природне. Більше того — цього вимагають і міжнародні нормативи.

Незалежно від складу фарби, до сучасних лакофарбних покриттів пред'являється ряд загальних вимог: екологічність, зручність в нанесенні, легкість в подальшому догляді. Крім того, є і спеціальні вимоги, пов'язані із специфікою конкретного місця, яке планується пофарбувати. Наприклад, фарби для підлоги в приміщеннях з великою прохідністю повинні володіти підвищеною зносостійкістю, а в приміщеннях з підвищеною вологістю слід використовувати матеріали з високою вологостійкістю.

При виборі фарби для споживача важливі декоративні властивості (структура, колір, ступінь глянцю), технологічні властивості і ціна.

Сучасні технології дозволяють додати фарбам, по-перше, безліч всіляких відтінків. Причому, одержати будь-який колір можна навіть протягом декількох хвилин, використовуючи спеціальні колоруючі машини. По-друге, фарби можуть мати різний ступінь глянцю. За цією ознакою вони діляться на високоглянцеві, глянцеві та матові і глибокоматові. В даний час найбільшою популярністю користуються матові матеріали. Фахівці відзначають, що експлуатаційні властивості матових фарб вищі, ніж у глянцевих фарб. Сучасні фарби дозволяють зробити поверхню гладкою або додати їй певну фактуру. Остання може бути одержана як за рахунок властивостей самого матеріалу, так і за допомогою спеціальних інструментів і технологій нанесення. Можливе навіть отримання різних оптичних ефектів, наприклад, зміна кольору залежно від освітленості і точки зору.

Експлуатаційні характеристики — вельми важливий показник фарби. До таких відносять стійкість до миття і стирання, механічних навантажень, забруднюючих і агресивних речовин, хімічних реагентів, подальшу ремонтопридатність, довговічність і т.д. Найголовніший критерій — стійкість до миття і стирання. Він характеризується числом проходів щіткою певної жорсткості у вологому або сухому стані до порушення барвистого шару. Звичайно виробники вказують цей показник на тарі. Як, втім, і те, які експлуатаційні властивості матеріалу, і на яких поверхнях і в яких приміщеннях їх краще застосовувати. Наприклад, фарби для сирих і вологих приміщень повинні володіти підвищеною біологічною стійкістю (для цього в їх склад вводять спеціальні добавки). У лікарнях, промислових приміщеннях, лабораторіях і мийних цехах, де поверхні піддаються дії бризок хімікатів і дезинфікуючих складів, застосовують хімічно стійкі фарби. Крім того, фарби можуть мати різні спеціальні властивості. Випускаються термостійкі і терморегулюючі, електроізоляційні, стійкі до рентгенівського випромінювання фарби і т.п. Деякі зарубіжні виробники навіть розробили відповідно до експлуатаційних вимог нормативи. Інтерес в цьому плані можуть представити фінські стандарти. Згідно яким ,фарби, наприклад для внутрішніх робіт, розподіляються на чотири класи. До першої відносяться матеріали для поверхонь в сухих приміщеннях, які піддаються невеликій зовнішній дії і з невисокими вимогами до декоративного вигляду. У другій включені матеріали для поверхонь в сухих приміщеннях, наприклад, стіни в спальнях і вітальнях. До третього класу відносять фарби для поверхонь в сухих і вологих приміщеннях, що піддаються інтенсивній зовнішній дії, і до яких пред'являються жорсткі експлуатаційні вимоги. Наприклад, стіни і стелі в кухнях, туалетах, на сходових клітках і в громадських приміщеннях. Четвертий клас — це фарби для приміщень, які піддаються особливо сильній дії, і вимоги до них особливо жорсткі. Покриття цього класу повинні витримувати сильні механічні дії, дію води, хімікатів, протистояти утворенню цвілі.

До технологічних властивостей відносять покриття, час висихання, адгезію, зручність нанесення, тиксотропність складу, забарвлення, і деякі інші властивості. При покупці фарби слід пам'ятати, що отримується не літр фарби, а забарвлена ним площа. Причому при порівнянні фарб повинно йтися саме про літри, а не кілограми, як це ще практикується серед українських виробників, оскільки фарби останніх поколінь важать менше своїх старих "побратимів". І деколи дорожча і якісніша фарба вигідніше за дешеву, але з низьким ступенем покриття.

Час висихання визначає швидкість виконання робіт. Звичайно цей параметр пишеться на упаковці. Проте він указується для цілком конкретних (нормованих) умов, а на фактичний час висихання впливає безліч чинників: температура повітря і підлоги, вологість в приміщенні і т.д. Висока адгезія є умовою утворення високоякісного лакофарбового покриття. Велике значення для поліпшення адгезії має правильна підготовка поверхні і дотримання технології нанесення. Щоб лакофарбовий матеріал добре наносився на поверхню, у нього повинна бути певна консистенція, визначена параметром в'язкості. Дуже в'язкий матеріал буде важко нанести. У протилежному випадку можливі патьоки, особливо на вертикальних поверхнях. Особливе значення в'язкість має при нанесенні покриття за допомогою фарбопульту. Щоб матеріал було зручно наносити, але в той же час уникнути патьоків, у фарби вводять спеціальні тиксотропні добавки.

Тиксотропністю фарби називається її властивість збільшувати свою текучість при перемішуванні. Тиксотропна фарба при нанесенні валиком або пензлем не тече і не капає з інструменту, але в той же час добре розтікається по поверхні, утворюючи рівну плівку.

2.3.Паркет

Паркет — екологічно чистий матеріал. Проводиться він з природного матеріалу — деревини. Але це має на увазі витягання деревини з лісу (а не "вирубування лісу", як говорять деякі). І у ряді ЗМІ останнім часом почали з'являтися публікації про "масові рубки", які приводять до порушення екологічного балансу навколишнього середовища. Чи так це насправді? І чи не тому ростуть ціни на продукцію з натуральної деревини, зокрема на паркет?

Екологічність паркету, перш за все, в тому, що виготовляється він з природного матеріалу — деревини, що володіє ще такою важливою якістю як гігієнічність.

Економічність означає, що при дорожнечі, що здається на перший погляд, паркет, при дотриманні правил технології укладання і відходу, прослужить не менше ста років!

Естетичність — це привабливий зовнішній вигляд, ознака доброго смаку і презентабельності. Теплота дерева, з якого виготовлений паркет, додає приміщенню затишок. Крім того, паркетна підлога може стати справжнім витвором мистецтва, адже для його виготовлення використовують практично всі породи деревини різних кольорів і відтінків...

Вибір паркету залежить від смаків господарів, призначення приміщення, ступеня інтенсивності ходіння, умов експлуатації, освітленості, твердості і міцності деревини, а також кольору, геометричних розмірів.

Для виробництва паркету використовують дуб, ясен, горіх, клен, березу, бамбук, червоне дерево... Деякі з порід "грають" основні ролі, а деякі — другорядні, тобто використовують їх по мінімуму — як правило, із-за їх дорожнечі. До таких відносять цінні породи дерев: бамбук, різні породи червоного дерева (яких ста, і які, як збірний образ називають просто — "червоне дерево"). Але навіть використання невеликої кількості такого дерева в паркеті примушує підлогу "звучати" по-новому, надає йому багатому і розкішному вигляду. За кольором породи деревини паркет світлий (бук, ясен, сосна, клен, модрина) і темний (горіх, червоне дерево). Проміжне положення займають дуб, граб, вишня, тик. По ступеню міцності і твердості деревина паркет (за збільшенням) розподіляється таким чином: ялина, сосна, береза, вишня, граб, вишня, дуб, бук, ясен, клен, горіх. Тверді породи менше реагують на зміну вологості повітря. Паркет з них підійде і для спальні, і для вітальні, і кухні, і передпокою. Найпопулярніший у покупців — дубовий паркет. Він надає будь-якому приміщенню благороднішого вигляду і менш інших порід реагує на зміну вологості. Деревина ясена відрізняється міцністю і еластичністю, строкатістю забарвлення, але вона більш ніж дуб реагує на зміну вологості.


 
 

Цікаве

Загрузка...