WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаКультурологія, Етика, Естетика → Проектування інтер’єру парфумерного магазину - Дипломна робота

Проектування інтер’єру парфумерного магазину - Дипломна робота

Але оскільки "інтер'єр" це невід'ємна частка архітектури, то роль кольору тут не обмежується створенням комфортних умов, а й багато чисельністю певних факторів.

Зокрема це:

 1. структура, форма і величина приміщення;

 2. ступінь освітленості природнім світлом;

 3. характер джерела штучного освітлення;

 4. кольорове оточення;

5) відстань до стіни де є присутні елементи оформлення (в даному випадку інформаційні стенди);

 1. загальна композиційна ідея;

 2. мікроклімат приміщень;

 3. розмір і матеріал огороджуючих поверхонь;

 4. сторона світу з якого знаходиться приміщення.

Із множини засобів необхідно вміти вибрати більш ефективні для конкретного інтер'єру, бо кожна ідея вимагає власних засобів вираження. Але вибір не можливий без знань закономірностей, які керують цими засобами:

 1. Відношення.

 2. Пропорції.

 3. Ритм.

 4. Контраст.

 5. Нюанс.

 6. Масштабність.

 7. Співрозмірність.

 8. Співпідлеглість.

і головними принципами: художній образ, тектоніка, гармонія.

При використанні принципу нюансності твір майже не виділяється на фоні, а, значить, не несе в собі сильного емоційного впливу. Така трактовка буває викликана призначенням приміщення. Часто необхідний ефект отримують за рахунок фактур, однаково замальованих.

Світловий контраст вносить в нюансне вирішення деяку декоративність і ілюзорність. Він часто досягається за рахунок бокового освітлення, що дає тіні, контрастуючи з світлою частиною декору, і підкреслюють рельєф його поверхні. При збереженні загального принципу нюансності вдалими буває введення незначного контрасту.

При складанні кольору необхідно врахувати відбиваючу властивість кольору. В залежності від призначення приміщення, його кубатуру, кількість проникаючого денного світла, характеру вечірнього освітлення, визначається ступінь насиченості того чи іншого кольору. Щоб завчасно розрахувати насиченість і відтінок фарбування по цих ознаках, слід керуватися коефіцієнтами відбивання світла поверхнями пофарбованими у різні кольори. При зображенні на стендах малюнків і при виконанні самих стендів слід враховувати дані коефіцієнти, щоб приміщення - в даному випадку клас - здавався світлішим чи темнішим, коли це потрібно, в залежності від того, яке ми ставимо перед собою завдання.

Крім наведених основних особливостей кольору в інтер'єрі хотілось би зазначити і його психологічний вплив на людей. Відомо, що різні кольори і їх співвідношення призводить на людей різні враження, по-різному діє на її свідомість, кожен колір має в собі певний психологічний зміст, вносить певний ідейно-естетичний підтекст у суть зображуваного.

Використовуючи дані кольорової символіки, можна створити певний настрій, що потрібен для даного інтер'єру. Встановлено, що деякі кольори сонячного спектру, так звані теплі тони - червоні, оранжеві, жовті - діють на людину збуджуючи, розширюють зіниці і навіть прискорюють пульс, викликають загальну втому. Інші, так звані холодні тони - сині, голубі, зелені - заспокоюють, зменшують втому очей.

1.4 Результати маркетингових досліджень проекту

Вибираючи проект для інтер'єру парфумерного магазину, дизайнер переглядає багато проектів. Який саме проект він шукає? Чим керується, які вимоги висуває до нього? Вибір проекту відбувається з урахуванням критеріїв, які можна перерахувати у певній послідовності: вартість, площа приміщення, набір і взаємозв'язок приміщень і дизайнерське вирішення проекту, архітектурно-художня виразність.

Перераховані фактори однаково важливі. Проектуючи інтер'єр приміщення парфумерного магазину дизайнер намагається максимально врахувати їх. Інша справа замовник: для нього головним може бути будь-який з цих пунктів. Найчастіше, це вартість і архітектурно-художня виразність, яка б сприятливо впливала на психіку майбутніх клієнтів магазину і вони мали б бажання ще не один раз завітати сюди.

Розділ 2.

Матеріали і технології

Головний "коник" будь-якого інтер'єру — не матеріали і колір, а "концепт", образ. Від нього багато в чому залежить, як відчуватиме себе людина в домашньому або робочому просторі. Повинен бути кістяк, який би "обростав" інтер'єром. Повинне бути хороше архітектурно-планувальне рішення. Повинна превалювати функціональність. Коли знайдено рішення, яке "працюватиме" на власника житла, тоді можна думати, чим пофарбувати стіни і "наситити" інтер'єр.

Сучасні замовники умовно діляться на дві категорії. Перші хочуть "зліпити" образ "з нічого" унаслідок відсутності достатніх засобів як на оплату послуг архітектора (дизайнера), так і на дорогі ексклюзивні матеріали. Для других не має значення ціна. Вони крокують в ногу з модою і вітають сміливі нестандартні рішення. У дизайні інтер'єру як і раніше модний мінімалізм. Але разом із стилем "міні" актуальні і класика, і романтизм, і хай-тек. Часто застосовується і еклектика — з'єднання деталей, що черпнули з різних стилів.

З матеріалів для обробки стін домінує попит на штукатурки. Разом з ними затребувані і дорогі ексклюзивні шпалери, наприклад, тканинні, і "соломка", і розпис і фрески. При виборі матеріалу для обробки стін важлива не тільки фактура, але і колір. У моді "щільний", матовий, оксамитовий, "смачний" насичений густий колір. Це може бути теракота або кобальт. На ньому добре видно всі декоративні елементи.

Колірна гамма матеріалу звичайно підбирається на основі переваг замовника і загального архітектурно-композиційного рішення інтер'єру. Головні акценти — на практичність, співвідношення "ціна-якість" і екологічність матеріалу. У цьому плані інтерес можуть представити, наприклад, шпалери з бамбука, кокосового волокна, обробні матеріали з натуральної пробки.

Нині переважна більшість з представлених оздоблювальних матеріалів практична, зручна в застосуванні і експлуатації, екологічна і розрахована на будь-який гаманець. "Одягом" для стін можуть стати дерево, алюмінієва планка, тканини або просте пофарбування.

2.1.Сухі будівельні суміші

За допомогою сухих будівельних сумішей (СБС) можна виконати не тільки ремонтно-відновні, але і обробні роботи. Вони практичні, з ними зручно працювати, і сам робочий процес рухається швидко. А результат відрізняється міцністю, довговічністю і надійністю.

Асортимент СБС налічує пристойний перелік найменувань: це штукатурки, шпаклівки, наливні підлоги, клеї, гідроізоляційні і ремонтні суміші.

Ґрунтовки, штукатурки і шпаклівки — різні по застосуванню матеріали. Ґрунтовки звичайно використовують для просочення і зміцнення основ. Є і спеціальні ґрунтовки, які служать для видалення цвітіння на поверхнях і грибків.

Товстим шаром шпаклівок звичайно усуваються значні дефекти поверхні. Стартову штукатурку наносять товстим (1-3 см) шаром. Невеликий, як правило, одно- двох-міліметровий шар фінішної шпаклівки призначений для остаточного вирівнювання поверхні. Для фінішної обробки звичайно використовують пастоподібні шпаклівки або декоративні штукатурки. Останні можуть бути полімерні, полімерцементні, акрилові, силікатні, силіконові. Величезний асортимент кольорів і фактур декоративних штукатурок, представлених на вітчизняному ринку, дозволяє інколи створювати справжні шедеври. За допомогою спеціальних інструментів і технологій нанесення, можна добитися на стіні покриття, що імітує, наприклад, текстиль, деревину, мармур.

Суміші для вирівнювання підлоги ще називають нівелірмасами або сумішами, що самовирівнюються. Основна властивість їх — висока текучість, завдяки якій і вирівнюється поверхня розчину. Текучість забезпечується високоякісними, ретельно просіяними і такими, що калібруються наповнювачами, а також різноманітними добавками. Нівелірмасу виливають на вирівняну поверхню рівномірними порціями і розрівнюють. Ходити по такій підлозі можна вже через декілька годин.

Виробниче приготування дозованих сухих сумішей дозволяє не вникати кожного разу в пропорції розчину, а просто додати води і використовувати одержаний розчин в роботі. Вивірена рецептура сухих сумішей і легкість їх застосування дозволяє скоротити терміни виконання будівельних робіт, істотно підвищити їх якість і надійність, а також заощадити на кошторисі об'єкту. СБС до місця ремонту або будівництва доставляються в готовому вигляді (сухому або пастоподібному). Споживачу СБС залишається лише розчинити склад водою.

СБС для штукатурних і облицювальних робіт мають ряд переваг перед розчинами, виготовленими на буд-майданчику. Склад їх стабільний. Містять вони багатофункціональні добавки, які покращують властивості матеріалу і знижують витрату цементу до 50 кг/мЗ. Деякі з добавок, що входять до складу СБС, є загусниками, стабілізаторами і пластифікаторами, і підвищують міцність і водоутримуючу здатність розчину. Крім того, суміш, що міститься в упаковці СБС можна використовувати не відразу, а готувати склади порціями виходячи з об'ємів оздоблювальних робіт.


 
 

Цікаве

Загрузка...