WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаКультурологія, Етика, Естетика → Проектування інтер’єру парфумерного магазину - Дипломна робота

Проектування інтер’єру парфумерного магазину - Дипломна робота

З натяжними стелями можна використати світильники будь-яких типів, але потужність у будованих галогенових ламп обмежується 35 Вт, а ламп накалювання - 60 Вт. Всі роботи з установки ламп повинні виконувати фахівці.

Стельова плитка – найбільш дешевий спосіб створити гарну рельєфну миючу стелю - рекомендується для обробки не тільки віталень, але й стель кабінетів, спалень. Квадратні або прямокутні панелі з полістиролу легкі, екологічно чисті. Лицьова поверхня може бути покрита плівкою, пофарбованої під дерево, тканину або камінь. На поверхні квадратних плиток з полістиролу є рельєф, що імітує ліпнину або різьблення по дереву. У витягнутих прямокутних панелей поверхня, як правило, гладка (може бути зі скосами по краях і без них).

Плитку з поверхневою плівкою можна мити, без плівки - протирати сухою ганчірочкою або чистити пилососом для сухого збирання.

Пофарбовані стелі зустрічаються у всіх квартирах. Універсальність і традиційність цього способу обробки - головні його достатки.

Для того щоб обробити стелю, знадобиться насамперед шпаклівка - для усунення дефектів і вирівнювання поверхні плити. А закріпити пухкі елементи, що обсипаються, основи й поліпшити адгезію фарби допоможе Грушівка. При виборі варто брати до уваги специфічні особливості приміщення, стелі в якому підлягають фарбуванню (так для покриття стелі в приміщенні з підвищеною вологістю й фарбу треба вибрати відповідну), довговічність покриття.

Для фарбування стелі найчастіше застосовуються фарби на водній основі, тому що вони створюють міцну плівку при висиханні, і при необхідності їх можна обновляти, не розмиваючи, як побілку, вони швидко висихають при кімнатній температурі (усього за 1-2 години), при цьому виділяються лише пар води, тому немає специфічних заходів. Крім того, фарби на водній основі мають високу адгезію до різних поверхонь, що дає можливість легко перефарбовувати конструкції без особливої їхньої підготовки, не горять, а покриття з них "дихають". Перед нанесенням барвистих складів поверхня повинна бути ретельно підготовлена: вилучені малостійкі і фрагменти, що відшаровують від підстави, розшиті тріщини, вирівняні поверхні.

2.10.Освітлення

Світло здатне творити чудеса: маленьке приміщення стає на вид більше просторим, вузьке - розширюється, а підсвічені далекі куточки виглядають більш привабливо. При корекції вузької, витягнутої в довжину вітальні звичайно користуються прийомом інтенсивного висвітлення стін. Для пристрою такого висвітлення застосовують розподілені по приміщенню потужні джерела, пучки світла яких спрямовані до стін. Велика кількість світла, відбитого від верхньої частини стін і частково від стелі, ілюзорно розчиняє поверхні. Світильники можуть перебувати як на стелі, так і на стінах, головне, щоб їхні промені були спрямовані в необхідні крапки інтер'єра. При дуже великій висоті приміщення для корекції можна використати настінні або стельові світильники з регульованим кутом повороту.

Світло необхідно на стіни, стеля при цьому залишається в тіні й зорово знижується. У геометрично складних приміщеннях, що мають у плані форму багатокутника, прибігають до світлового зонування. Повороти й завулки, освітлені з різних ракурсів різноманітними джерелами світла, стають цікавими декоративними острівцями на шляху в глибину житлового простору. Тут можна не придумувати нічого особливого: легке підсвічування настінного панно, мініатюрне бра біля маленького столика.

Застосовуючи крапкові світильники, бажано використати тільки моделі з регульованим кутом повороту й групувати їх уздовж стін. У центрі великої стелі можна розміщати світильники, що розсіюють. Світильники на струмопровідних конструкціях сьогодні представлені в найрізноманітніших варіантах.

Розділ 3.

Дизайнерське вирішення

Світловий дизайн інтер'єру – це багаторівнева система різних світлових приладів, яка одночасно вирішує функціональну, естетичну, емоційну задачі відповідно до призначень того чи іншого приміщення.

При звичайному, денному світлі ми виразно бачимо зображення, яке злегка змінюється від точки зору. Та варто лише включити додаткові джерела освітлення, як зображення міняється. Створюються всякого роду просторові ілюзії.

Проектування системи освітлення – це один з найважливіших елементів роботи дизайнера при створенні палітри різних образів інтер'єру.

У світла є безліч характеристик: світловий потік, яскравість, сила світла. З погляду кольору світло ділиться на "тепле" та "холодне". Чим ближче освітлення приміщення до природного, тим менш шкідливим воно є для зору людини.

Основні приміщення закладів громадського харчування виконують як з денним, так і з штучним освітленням. Денне освітлення забезпечується переважно за рахунок бічного світла. У деяких об'ємно-планувальних схемах приміщення мають денне світло з двох-трьох боків і навіть зверху. Для збільшення освітлення залів великої глибини та складної конфігурації застосовують суцільну заскленні зовнішні стіни. Такий спосіб візуально пов'язує інтер'єр залу з навколишнім середовищем і сприяє максимальному відпочинку.

Штучне освітлення сприяє художній виразності інтер'єрів, образному вирішенню внутрішнього простору залів. Яскраве освітлення стелі візуально збільшує висоту приміщення, а обладнання світильників на стінах і стелі через певні інтервали ніби розчленовує інтер'єр на окремі зони, підкреслює перспективу залу, акцентує увагу на певних деталях. Інтенсивність освітлення гра світла і тіні виявляють рельєф і об'ємність елементів інтер'єру і, навпаки, за допомогою розсіяного освітлення контрастність в інтер'єрі пом'якшується.

Залежно від призначення та композиційних прийомів розміщення відкритих світильників розрізняють системи загального, місцевого (спрямованого), і комбінованого освітлення.

Загальне освітлення забезпечується розміщенням світильників по одному і групами під стелею або на стінах. Вони освітлюють все приміщення тимчасового перебування. Місцеве, або спрямоване освітлення використовують в окремих зонах, деяких елементах обладнання і декоративного оформлення.

Комбіноване освітлення – це поєднання двох перших систем. Такий спосіб дозволяє регулювати освітлення, створювати декоративні світлові ефекти і економніше витрачати електроенергію. Існують різні композиційні прийоми розміщення світильників.

Психологами давно помічено, що колір надає сильну дію на душевний стан людини. Тому при виборі кольору матеріалу для оздоблення стін закладів комерційного призначення варто звернути увагу на те, яке емоційно–психологічне навантаження він несе.

Особливу роль в інтер'єрах комерційних приміщень відіграє колір, основою психологічного впливу якого вважається асоціація. В уявленні людини будь-який колір асоціюється з різними почуттями – приємними та неприємними. Тому, вирішуючи інтер'єр, ці фактори треба враховувати. Кольори поділяються на холодні і теплі, заспокійливі та збуджуючі, "відступаючі" та "виступаючі".

Колір може зумовити відчуття легкості, веселості, зосереджувати увагу, знімати втому. Вирішуючи інтер'єр у кольорі, потрібно пам'ятати про основні факти, які визначають вибір кольорової гами: орієнтація на сторони світу, рівень денного освітлення, пропорції приміщення, тип підприємства, контингент відвідувачів. В інтер'єрах будинків, які розміщені на північ і схід, перевагу надають "теплим" тонам, на південь і захід – "холодним". Зали з недостатнім освітленням слід "висвітлювати", використовуючи світлі тони.

Вирішуючи інтер'єр в кольорі, потрібно враховувати не лише колір поверхонь, а й співвідношення їх розмірів, а також фактуру. Слід пам'ятати, що кольори поєднуються в певних просторових композиціях, багатогранність яких вносить додаткові умови в формуванні кольорової гами.

Колір – це один з декоративних факторів, відіграє важливу роль в обладнанні інтер'єру, він придає художнього образу кожній побутовій речі. Поєднання кольорів, подібне до музичних мелодій, своєю емоційною виразністю впливає на людину певним психічно фізіологічним впливом.

Різні кольори, а особливо поєднання кольорів по різному нами сприймаються, викликають різні асоціації, настрій і почуття. Червоні, оранжеві і жовті кольори асоціюються звичайно з кольором вогню, розплавленого металу. Вони відносяться до теплих тонів.

Протистоять їм - синьо-зелені, сині і синьо-фіолетові - асоціюються з кольором льоду, грозових хмар, штормового моря. Ці кольори відносяться до холодних. Насичені теплі кольори ніби скорочують довжину, здаються нам більш близькими ніж холодні і ненасичені теплі кольори.

Тому кімната, стіни якої покрашені в насичені теплі кольори, буде виглядати меншою в порівнянні з такою кімнатою, якщо її стіни покрасити в холодні або більш світлі теплі тони. В інтер'єрі колір так само як костюм у людини відіграє виключно важливу роль. Художній смак найяскравіше проявляється в умінні досягнути художньої цілісності і гармонійного поєднання кольору стін, меблів, підлоги чи паркету, тканин оббивки, килиму на підлозі, керамічної і скляної посуди і іншої обстановки. Кольорові рішення в оздобленні кімнат можуть бути різними, в залежності від розмірів і форми кімнати, розміщення вікон і ступеня освітлення природним денним світлом. В поєднанні різні кольори впливають один на одного. Одні на фоні інших або в поєднанні з ними стають більш яскравими. Поєднання інших дає прямо протилежний результат: насиченість, або яскравість кольору стає послаблена.


 
 

Цікаве

Загрузка...