WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаКультурологія, Етика, Естетика → Любов – основа взаємин між чоловіком і жінкою - Реферат

Любов – основа взаємин між чоловіком і жінкою - Реферат

іншого, нав'язати йому свій стиль життя, а в тому, аби зрозуміти його інакшість, навчитися приймати її і використовувати сильні боки задля спільного добра. Взаємодоповнюючи своєю інакшістю одне одного, чоловік і дружина складають багату можливостями розвитку сім'ю.
3. Спільні ідеали й життєві плани спонукають подружжя йти пліч-о-пліч.
Особистість спрямована у майбутнє. Коли створюється сім'я, чоловік і дружина сподіваються разом реалізувати у ній свої особистісно значущі цілі і плани. Отже, для міцності сімейних стосунків має значення те, що допомагає кожному з подружжя реалізовувати свої життєві плани. Це можливо за умови їхньої несперечливості й узгодження.
Нерідко ми стаємо свідками того, що шлюбні стосунки людей, поєднаних пристрасним коханням, є менш міцними, аніж стосунки людей, які створили сім'ю за розрахунком - піддавали раціональному аналізові фінансові можливості партнера, наявність у нього житла, рівня освіченості, спектр інтересів і захоплень, риси характеру. Так трапляється тому, що емоції палкого кохання не дають змоги бачити того, що можна побачити не серцем, а розумом. А коли "рожеві окуляри" разом із шалом любові-пристрасті зникають, виявляється, що він не той і вона те така...
Раніше існувала традиція: молодята не могли вступити у шлюб, якщо батьки не давали на те свого благословення. А чим керувалися мудрі батьки, здійснюючи вибір - благословити на шлюб чи відмовити? Найперше, цікавилися, якого роду молода людина, чи її сім'я шанована людьми, чи пра-целюбна і хазяйновита, яке майно надбала - житло, гроші, земля, млин; який стиль стосунків у ній між батьком і матір'ю, чи шанують молоді старих, як ставляться до них сусіди. Цей давній український звичай був пересторогою від омани "рожевих окулярів". І коли казали: "Знайся кінь з конем, а віл з волом", то у метаморфічній формі найперше підкреслювати той факт, що у дружбі чи шлюб добре тоді, коли обоє сповідують подібний стилі життя, мають спільні життєві цінності та ідеали.
У нинішньому суспільстві підсилилися тенденції соціальної нерівності, поділу соціальних шарів за рівнем прибутків і способом життя, наявністю чи відсутністю привілеїв. Цей процес має назву соціальної стратифікації. Термін "стратифікація" запозичене з геології де він означає розташування по вертикал різних земних пластів. У суспільстві соціальні шарк (страти) теж можна розташувати по вертикалі. Засадою для поділу на страти слугує різниця у прибутках - низькі, середні, високі. Кожна страта включає людей, які мають приблизно однаковий рівень прибутків, владу, освіту та престиж. Саме ці чотири шкали - прибуток, освіта, влада та престиж - визначають сукупний соціально-економічний статус, тобто становище і місце людини в суспільстві. Бачення молодою людиною майбутнього свого і своєї сім'ї життєві цінності, ідеали, моральні принципи, на яки: будуються сімейні стосунки, розуміння ролі батьків вихованні дітей та відповідальності перед ними - усі ці та низка інших стратегічно значущих моментів для успішного життя молодої сім'ї пов'язані з належністю кожного з подружжя до певної соціальної страти.
Взаємини у подружжі мають більше шансів б ти гармонійними у разі, коли один здатен приймати життєвий план іншого як свій власний. Колі хтось постійно змушений відмовлятися од самореалізації заради іншого, нагромаджуються негативи емоції, невдоволеність життям, роздратування від неможливості діяти за власною метою. Створюється психологічне підґрунтя до конфлікту. Сімейні стосунки починають видаватися бар'єром для успішної самореалізації у житті.
4. Важливо розуміти одне одного.
"Щастя - це коли тебе розуміють..." Що вне сить взаєморозуміння у сімейні стосунки? Найголовніше - відчуття захищеності й комфорту у сьогоднішньому кризовому, слабко прогнозованому сповненому несправедливості світі. І коли чолові чи дружина після напруженого трудодня, у якому можливо, шеф був надто прискіпливим, колега не коректною, а податковий інспектор невиправдано суворим, приходить додому, - хочеться зняти професійну маску, розслабитися і просто побути самим собою. А чи це можливо? Так, можливо, якщо вдома тебе готові прийняти без прикрас, якщо шанує атмосфера щирого і довірливого спілкування.
У ньому не треба грати, тебе приймають цілком і беззастережливо з усіма слабкостями і недолікам! шанують і розуміють. "А що потрібно людині? - запитував М. Гоголь і відповідав сутнісно-стисло. Повага і відданість, повага і відданість, повага, відданість".
Прийняття і розуміння подружжям одне одного є чи не найбільш важливим у створенні оптимісти1 но доброзичливо атмосфери у сім'ї.
ІV. Одне із значень терміну "культура" базується на поняттях "обробка", "вирощування", "створення". У цьому розумінні "культура" є протилежною "натурі". "Культура" потребує праці над "натурою". Але зверніться до знаменитого давньогрецького міфу про Амура та Психею, де про культуру любові йдеться не сухою мовою наукових термінів, а ближчою люблячим мовою поетичної прози. Його переповідають так. Було у царя три доньки. Наймолодшу звали Психея. Вона була такою прекрасною, що достойні юнаки з'їжджалися звідусіль, аби тільки на неї поглянути. Психею це ображало, бо вона прагнула не милування, а глибокої любові.
Батько, співчуваючи стражданням Психеї, звернувся за допомогою до оракула. Та його провісництво виявилося важким: убрана у поховальний одяг, Психея мала бути відведеною на призначене місце для шлюбу з чудовиськом.
Коли волю оракула було виконано і Психея залишилася сама, аби чекати чудовисько, поривом вітру, що з'явився раптом невідь-звідки, віднесло її до прекрасного палацу. Там Психея стала дружиною невидимого юнака. Але коли б захотіла дівчина його побачити, то мала б за це кару - розлуку з коханим, тяжкі біди та поневіряння.
Сестри Психеї позаздрили їй і спонукали порушити заборону - темної ночі, коли коханий спить, запалити вогонь та подивитися на нього. Зробивши, як порадили сестри, Психея впізнала у своєму чоловікові Амура - бога кохання. Довго милувалася враженаПсихея вродою Амура, аж доки крапля гарячої олії зі світильника не розбудила його. Ображений порушенням заборони, Амур полетів геть, а Психея пішла на його пошуки. Немало тяжких бід випало на її долю, та всі вона здолала. Навіть упоралася заради кохання із завданнями самої богині Венери - матері Амура.
Оцінюючи подвиги Психеї заради любові до Амура, великий бог Зевс дав їй божественне безсмертя та уможливив цим шлюб із богом любові.
Психея - від грецького "псюхе", що означає "душа". Отже, знаменита притча про Амура та Психею є притчею про душу і бога любові.
Психеї (душі) довелося докласти чимало зусиль, аби піднятися на рівень справжньої любові. Спочатку Психея жила передчуттям любові, що є виявом споконвічної людської потреби. Далі - налетів Амур в образі вітру (у римській міфології Купідон, він же Амур - крилатий бог пристрасті) і захопив Психею. До неї прийшла пристрасть, утім, це ще не любов. Пристрасть нестримна, спонтанна, вона важко піддається аналізу, вона бездумна і неуважна до іншого - вона не відповідальна. Психея, спонукувана пристрастю (тобто незрілою, неокультуреною любов'ю), порушує заборону. Юнак, ображений такою поведінкою, кидає її, і Психея (тобто душі) доводиться немало вистраждати, зрозуміти й навчитись, аби його повернути. Долаючи перешкоди заради Амура, Психея сама зросла до рівня зрілої любові. За це й дістала винагороду від Зевса.
Любов являє людині повноту її душевної реалізації. Завдяки зрілій любові людина може витримати суворий тиск обставин, залишитися вірною у шлюбі, не зрадити своїх цінностей та ідеалів. Любов - це джерело моральної сили та енергії. Якщо вона вашою працею переросла у любов зрілу, ви здобули безмірно сильну й надійну моральну основу вашої сім'ї.

 
 

Цікаве

Загрузка...