WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаКультурологія, Етика, Естетика → УКРАЇНСЬКИЙ ШОУ-БІЗНЕС: сучасний стан і перспективи розвитку (оглядова довідка за матеріалами преси) - Реферат

УКРАЇНСЬКИЙ ШОУ-БІЗНЕС: сучасний стан і перспективи розвитку (оглядова довідка за матеріалами преси) - Реферат

здійснюється спроба визначити характерні риси українського менеджменту шоу-бізнесу, відзначається необхідність його теоретичних досліджень і розробки концептуальних теоретичних моделей.
Також кілька років тому у видавництві "Київ. Інформація. Сервіс" під патронатом Українського центру культурних досліджень побачила світ монографія "Пророки, пірати, політика і публіка. Культурні індустрії і державна політика в сучасній Україні" відомих культурологів О. Гриценка та В. Солодовника. Праця присвячена аналізу сучасного стану в українських культурних індустріях - книговидавничій справі, кінематографії, музичному та шоу-бізнесі, а також досвіду державної політики щодо цих галузей в Україні впродовж останніх років. Авторами проведено порівняльний аналіз розвитку відповідних галузей у Росії та Польщі.
Ця праця є безпосереднім наслідком майже дворічних досліджень авторів у царині вітчизняних культурних індустрій та державної політики щодо них. Це підсумок наукової і практичної роботи у напрямках вивчення економіко-правових проблем культури, медіа-студії, популярної й масової культури, збалансований синтез різнопрофільного досвіду та різновекторних наукових й аналітичних підходів. тут знайшов відображення практичний досвід авторів із розробки галузевих законопроектів, методичних рекомендацій, урядових програмних документів [2].
Проте говорити про "великий" український шоу-бізнес як про форму підприємництва, про індустрію - на сьогоднішній день неможливо, бо насправді це діяльність збиткова (вона посідає на ринку культурних товарів і послуг вкрай незначну частку) і спрямована майже виключно на обслуговування окремих заможних громадян, а, отже, ґрунтується на неринковому способі одержання доходів. Що ж до свого смислового наповнення, то він дедалі менше виглядає мистецтвом. Наш шоу-бізнес не є ані повноцінною культурою, ані повноцінним бізнесом, але водночас він залишається важливим чинником впливу на масову свідомість, принаймні потенційно.
Основні економічні відношення українського шоу-бізнесу і шоу-бізнесів Росії та США, можна порівняти за такими параметрами:
- розміри й платоспроможність національного ринку (в Україні та Росії купівельна спроможність населення досить низька, а, отже, основний загал населення не є надійним джерелом прибутків шоу-бізнесу. У США ситуація цілком протилежна, там ринок для шоу-бізнесу - весь світ у Росії - весь простір колишнього СРСР, а в нас - лише Україна, та й то не повністю)
- інвестиції в шоу-бізнес (в Україні домінує не інвестиційна, а спонсорська форма підтримки шоу-бізнесу, натомість у США та Росії - інвестиційна)
- установка та репродукування національних цінностей в продукті масової культури (в Україні такої установки з боку впливових економічних та політичних кіл немає (на телебаченні й радіо до української національної культури ставляться як до чогось такого, що саме по собі не викликає загального інтересу, і що таким чином тільки відштовхує глядачів і слухачів), в Росії та США вона дуже потужна)
- роль засобів масової інформації в розвитку шоу-бізнесу (в Україні вони не стоять на засадах домінування власне українських національних культурних потоків, а скоріше - навпаки)
- щодо державної політики, то в Росії та США спостерігається позитивна державна стратегія як щодо культури, так і щодо шоу-бізнесу: у критичні моменти вони завжди можуть розраховувати на державну підтримку. В Україні такої стратегії немає.
Таким чином, економічна оцінка національних шоу-бізнесів у трьох країнах набуває такого вигляду: США має 5 "плюсів", Росія - 4 "плюси" й 1 "мінус", Україна ж - 5 "мінусів" [2].
Ю. Зелений (ФДР Радіоцентр) переконаний, що для успішного розвитку українського шоу-бізнесу необхідне проведення політики жорсткого протекціонізму, а саме - 80 відсотків (а для старту може і всі 90) ефіру вітчизняних телерадіокомпаній віддати вітчизняному виконавцю без жодних обумовлень. На початках можна навіть закрити очі на технічний рівень фонограм та кліпів задля створення стійкого вітчизняного музичного потоку введення високих податків на концертні гастролі закордонних виконавців та за трансляцію їхніх треків/кліпів в ефірі. Натомість "нульова" ставка на виступи наших виконавців і мінімальні авторські відрахування за телерадіопрокрутку навмисне створення і підтримка україномовного музичного простору.
Таким чином, можна зробити висновок, що на сучасному етапі розвиток шоу-бізнесу в Україні супроводжується певними обставинами правового, економічного і політичного характеру:
- завершення формування інфраструктури українського шоу-бізнесу й створення в Україні ефективно діючих організацій шоу-бізнесу
- вибудовування повного технологічного ланцюга у виробництві шоу-продукту та шоу-послуги: створення, продукування, реалізація
- вплив російських комерційних структур, пов'язаних із шоу-бізнесом
- активний вплив на господарчий аспект функціонування українського шоу-бізнесу інтересів різних політичних партій і бізнесових структур
- ускладнення роботи українських структур шоу-бізнесу в зв'язку з активним наступом на них іноземних бізнесових структур в інформаційній сфері (телебачення, радіо, преса, кіно)
- проблема інвестування проектів шоу-бізнесу зарубіжними й національними бізнесовими структурами
- відсутність чіткої державної політики у сфері культури та інформаційної безпеки [1,101-102].
СПИСОК ВИКОРИСТАНОЇ ЛІТЕРАТУРИ
1. Поплавський М. Шоу-бізнес: теорія, історія, практика. - К., 2001. - С.6.
2. Стеценко К. Про сучасний український шоу-бізнес // Культура і життя. - 2004. - 23 берез.
3. Лебедєва К. Усе, що українське, - добре // Вечір. Київ. - 2005. - 9 квіт.
4. http://www.zn.kiev.ua/ie/show/430/37546/
5. http://uaformat.com/content/view/354/39
6. 6.http://urok.domivka.net
7. www.obozrevatel.com.ua
8. Міщенко Ю., Коскін В. Юлія Міщенко: "Бажаю щастя всіх відтінків" // Демокр. Україна. - 2005. - 24 груд.
9. Українським пісням - половина ефірного часу /Інф.// - Голос України. - 2005. - 26 лют.
10. Українська музика - конкурентоспроможна і професійна /Укрінформ// - Уряд. кур'єр. - 2005. - 4 листоп.
11. Прядко И. Эту песню и задушишь, и убьешь…// Вечер. вести. - 2005. - 4 нояб.
12. Бондаренко С. Два прихлопа - три притопа, или Как представляют себе нынешнюю культурную ситуацию свежеиспеченные чиновники // Киев. ведомости. - 2005. - 23 апр.
13. Басалаєва Є., Коскін В. Євгенія Басалаєва: "Аби захистити творче життя, я засвоїла роль менеджера" // Демократ. Україна. - 2005. - 8 жовт.
14. Вітер О. Кожен має займатися своєю справою // Голос України. - 2005. - 10 груд.
15. Євтушенко О., Рильов К. Формули українського шоу-бізнесу // День. - 2005. - 4 берез.
16. Галега В. Гуманітарний аспект українського бізнесу // Хрещатик. - 2005. - 15 берез.
17. http://deputat.org.ua/print.php?news=1120811539
18. Лебедєва К. Руслана віртуальна // Вечірній Київ. - 2005. - 12 листоп.
19. http://www.zik.com.ua/2005/6/17/news14530.htm
20. http://www.obriy.pib.com.ua/2002/43_02/08.shtml
21. Коскін В. Український шоу-бизнес - дзеркало держави // Демокр. Україна. - 2004. - 3 груд.

 
 

Цікаве

Загрузка...