WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаКультурологія, Етика, Естетика → Державна підтримка і можливості самореалізації творчої молоді в Україні - Реферат

Державна підтримка і можливості самореалізації творчої молоді в Україні - Реферат

графіків, скульпторів, дизайнерів, майстрів декоративно-прикладного мистецтва з Києва, Львова та Харкова - студенти-дипломники вузів художнього профілю - представили свої роботи на виставці у Харківській академії дизайну [42].
Акція засвідчує, що в Україні є потужні молоді наукові сили й талановиті виконавці, які нестимуть у майбутнє традиції високого мистецтва [43, 44].
Цікавим і потрібним є також досвід співпраці українських навчальних і мистецьких закладів із зарубіжними, що має на меті підтримку обдарованої молоді.
Так, Міжрегіональною академією управління персоналом було підписано угоди про співпрацю з Національними спілками композиторів, письменників, художників, театральних діячів України, Всеукраїнським об'єднанням "Просвіта" ім. Т. Шевченка та Українським фондом культури. Метою підписання угод є розширення співпраці в галузі естетичного виховання молоді, допомога митців у сфері освіти й виховання [45].
Делегація Луганського національного педагогічного університету ім. Т. Шевченка під керівництвом голови наглядової ради цього навчального закладу, В. Курила, в 2006 році відвідала Австрійську Республіку, де підписала угоду про обмін студентами. Це дозволить молодим талановитим музикантам, які отримують вищу освіту в Інституті культури і мистецтв ЛНПУ, відвідувати у Відні двотижневі семінари провідних музикантів світу [46].
Попри господарчі, законодавчі та управлінські негаразди, за роки незалежності українські митці здобули можливість працювати в умовах більшої свободи й відкритості, аніж будь-коли у вітчизняній історії, - сповненій фактами переслідування національного українського мистецтва та його творців.
Факти свідчать, що від 2001 року бюджетне фінансування культури має, все ж, очевидну позитивну динаміку.
Так, упродовж 2006 року на суму 6,6 млн. грн. було профінансовано проведення культурно-мистецьких заходів з виявлення та підтримки творчо обдарованої молоді. Відбулися Всеукраїнський конкурс читців, присвячений пам'яті Т. Шевченка, пісенний фестиваль "Солов'їна молодь України", Всеукраїнський молодіжний фестиваль "Фортеця", Всеукраїнський фестиваль "Молоді оперні зірки України" тощо [14, 15].
Як видно зі статистичних даних, видатки на культуру останніми роками зростали швидше, ніж ВВП України. Та все ж рівень фінансування культури з держбюджету залишається низьким за європейськими мірками. Заробітна плата працівників культури є помітно нижчою, ніж в інших галузях економіки [14, 9].
Звичайно, щоб утримати на Батьківщині молоді таланти, насамперед, необхідна увага з боку держави. Та мова йде не лише про матеріальні вигоди. Уряд кожної цивілізованої країни пишається своїми музикантами, ставиться до них, як до національних героїв [47].
Актуальність проблеми захисту інтересів обдарованої молоді в Україні зумовлена суспільною практикою. В сучасному глобалізованому світі наростає жорстка кадрова конкуренція між державами й регіонами: за обдарованих молодих вчених, митців, спортсменів, політиків, економістів. Безсистемність державної політики у цій сфері спричиняє втрату Україною свого майбутнього внаслідок виїзду обдарованої молоді за кордон. Існує фундаментальне протиріччя між фактичним рівнем підтримки обдарованої молоді в Україні і суспільною потребою в творчій особистості, здатній зрушити тектонічні пласти проблем у всіх сферах життя. Адже саме обдарована людина здатна здійснити якісний прорив, зробити успішною українську державу [40].
Тому головним і необхідним щодо підтримки професійного мистецтва є нарощування бюджетного фінансування закладам академічного мистецтва (зокрема - коштів на держзамовлення і придбання творів), при одночасному посиленні законодавчої підтримки меценатства, а також податкових пільг. Це зробить господарче становище митців та колективів стабільнішим, а саме мистецьке життя - різноманітнішим [1, 11].
Отже, серед основних пріоритетних завдань української державної культурної політики на найближчі роки можна назвати, зокрема:
- піднесення матеріального рівня, належний соціальний захист тих, хто працює в галузі культури,
- поліпшення умов творчої праці та соціальної захищеності професійних митців (особливо молоді),
- налагодження постійного дієвого партнерства держави з недержавними некомерційними організаціями у сфері культури (передусім - творчими спілками), приділяючи окрему увагу підтримці творчої молоді [14, 102].
Підбиваючи підсумки, можна стверджувати, що якісне й вчасне виконання основних завдань і заходів, окреслених діючими в Україні нормативно-правовими актами, забезпечить:
- оновлення змісту та створення особистісно-орієнтованої системи роботи з обдарованими дітьми та молоддю,
- створення міської науково-педагогічної інформаційної системи,
- запровадження сучасних педагогічних технологій навчання і виховання обдарованої молоді,
- підвищення рівня професійної компетенції педагогів, що працюють з обдарованою молоддю,
- збагачення освіти міста інноваційними технологіями навчання та розширення зв'язків з міжнародними освітянськими організаціями,
- забезпечення соціально-правових гарантій обдарованій молоді, створення системи її морального і матеріального заохочення до науково-дослідницької і спеціальної діяльності [49].
СПИСОК ЛІТЕРАТУРИ
1. Українська культура та реалізація державної політики в культурній сфері: Аналітичний звіт Міністерства культури і туризму України за 2005 рік. - К., 2006.
2. http://iu.org.ua/elgov/2/19/75/304/191.html
3. http://www.sta.gov.ua/news.php3?3703
4. http://www.uamusic.org.ua/ua/p-article.php?item=152
5. http://www.radio.org.ua/reports/?eid=&id_numb=1544
6. Обдарована молодь потребує підтримки /Інф.// Демократ. Україна. - 2006. - 21 черв.
7. Петрук М. Министр культуры вышла из зоны недосягаемости // Сегодня. - 2005. - 26 февр.
8. Веселовська Г. Арія регіонів // Дзеркало тижня. - 2005. - 24 груд.
9. Пароваткіна Г. Позачергово. Режисер Дмитро Богомазов: "Столичні репертуарні театри замкнулися на своїй бізнес-складовій" // Дзеркало тижня. - 2006. - 3-9 черв.
10. Поліщук Т. "Крім цікавої роботи, нам нема чим утримати артистів" // День. - 2006. - 24 черв.
11. Кучеренко Л. Редеет звезд певучая гряда // Киев. ведомости. -2006. - 11 марта.
12. Москалець О. Привиди в опері // Дзеркало тижня. - 2005. - 6 листоп.
13. Козій І. Дім, де живуть казки та казкарі // День. - 2006. - 9 лют.
14. Реалізація державної політики в сфері культури і туризму: пріоритети, здобутки, перспективи: Аналіт. звіт М-ва культури і туризму України за 2006 рік. - К., 2007.
15. Брюховецька Л. Хто - там? // Дзеркало тижня. - 2006. - 11 берез.
16. Проценко О. Сьогодні й завтра // Демократ. Україна. - 2006. - 7 лип.
17. Бордійчук Н. Талант на дотації // Хрещатик. - 2005. - 22 лют.
18. Зильберман Ю., Муратова В. Музыка без границ // Киев. ведомости. - 2005. - 17 авг.
19. Захарченко А. Молода музика Європи // Дзеркало тижня. - 2005. - 26 берез.

 
 

Цікаве

Загрузка...