WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаКультурологія, Етика, Естетика → Державна підтримка і можливості самореалізації творчої молоді в Україні - Реферат

Державна підтримка і можливості самореалізації творчої молоді в Україні - Реферат

Незважаючи на свою молодість, Б. Фроляк дістала визнання, і тепер сама навчає творчу молодь у Львівській консерваторії. Це - не перша відзнака композиторки. П'ять років тому вона стала лауреатом премії ім. Л. Ревуцького, отримала стипендії від німецької фундації імені Ернста фон Сіменса та Міністерства культури Польщі. В її доробку - твори різних жанрів: хорові, симфонічні, камерно-інструментальні, вокальні [32].
У 2006 році ще одну, не менш важливу музичну премію - ім. Л. Ревуцького - отримав молодий український композитор А. Матвєєв, який навчається в Національній музичній академії України ім. Чайковського як асистент-стажист в класі Г. Ляшенка. Твори молодого митця виконувалися в рамках "Музичних прем'єр сезону", "Київ Музик Фесту", форуму "Музика молодих" [33].
Ще однією формою підтримки обдарованих митців у нашій державі є створення та діяльність відповідних фондів.
Особливого значення участі юних та молодих талантів у різноманітних акціях - благодійних дійствах, концертах, фестивалях - надає Український фонд культури. З 1991 року діє одна з головних програм Фонду - "Нові імена України". Мета - підтримка юних талантів, допомога їм у творчому становленні, вдосконаленні фахової майстерності, сприяння подальшому навчанню. Фонд встановлює щорічні стипендії, допомагає в придбанні якісного інструментарію, турбується про оздоровлення стипендіатів та дипломантів згаданої програми. Для координації різної за формами й завданнями діяльності створено Опікунську Раду, до складу якої залучено компетентних діячів культури, видатних митців України. Український фонд культури, Кримське республіканське, обласні та міські відділення УФК, члени Опікунської Ради постійно надають стипендіатам і дипломантам фахову і, за можливості, матеріальну підтримку. Сприяють у навчанні та підвищенні професійного рівня через майстер-класи. Допомагають взяти участь у конкурсах, концертах, благодійних творчих імпрезах в Україні та за її межами [34].
Загалом у 2005 році в 15-му Всеукраїнському огляді-конкурсі юних дарувань за програмою "Нові імена України" взяли участь 157 музикантів, вокалістів, художників, поетів і прозаїків з усіх куточків України. За результатами змагань 40 переможців стали лауреатами, долучившись до тих понад 500, що здобули це звання за всі 15 років дії Програми. Дипломами та подарунками відзначено 65 учасників. Чимало колишніх учасників програми "Нові імена України" нині вже стали визнаними майстрами й успішно працюють на ниві національної культури [35].
У грудні 1995 року в Україні було засновано однойменний Міжнародний благодійний фонд конкурсу імені знаменитого українського піаніста В. Горовиця. З того часу в культурних колах України й світу фонд набув визнання як ініціатор і організатор багатьох мистецьких акцій, програм і проектів. Серед них - міжнародні конкурси молодих піаністів, фестиваль "Київські літні музичні вечори", "Літня музична академія" та інші. Фонд видає книги, наукову й нотну літературу, випускає компакт-диски та іншу продукцію. На свої концерти й конкурси Фонд збирає найталановитішу молодь і досвідчених високопрофесійних музикантів [36, 37].
Міжнародний благодійний фонд "Ейдос" з 1 вересня 2006 року до 30 травня 2007 року вперше проводить Міжнародний відкритий конкурс візуальних мистецтв для молодих митців "Ейдос-2006", присвячений темі створення музею сучасного мистецтва. Конкурс покликаний привернути увагу широкої громадськості до українського сучасного мистецтва, допомогти творчій молоді розкрити свій потенціал, реалізуватися в країні та світі [38].
Всеукраїнський благодійний фонд Надії і Добра з 2001 року реалізує програму "Діти - надія України". Програма спрямована на підтримку талановитих, обдарованих дітей і молоді, допомогу в становленні та розвитку молодих талантів, збереження національних культурних традицій, популяризацію українського мистецтва, зміцнення позитивного іміджу нашої країни за кордоном [39].
Представлення інтересів діячів сучасного, експериментального, фундаментального мистецтва України, а також його новітніх напрямків є метою благодійного Фонду "Асоціація діячів сучасного мистецтва України". Фонд існує вже кілька років. В Україні сьогодні не сформовано на достатньому рівні рух громадських некомерційних організацій у сфері культури. Однак у сучасному мистецтві працює велика кількість діячів, які формують реальну сучасну культуру. Діячів, які, іноді співпрацюючи з організаціями, не ідентифікують себе з наявними формами громадських організацій. Тому саме Асоціація діячів сучасного мистецтва України - як об'єднання фахівців, експертів і практиків у галузі сучасного мистецтва - може мати максимальну ефективність і продуктивність для досягнення поставленої мети.
Що не менш важливо - членами Асоціації є професійні діячі сучасного мистецтва України. Зокрема, й молоді митці [38].
З метою консолідації певного інтелектуального потенціалу, Асоціацією було реалізовано творчий проект для молоді - створення арт-порталу:
http://www.artportal.org.ua
Цей інструмент може бути корисним для всіх, оскільки узагальнює інформацію з усіх видів мистецтва, - незалежно від спеціалізацій митців, які є членами чи прихильниками Асоціації [4].
Асоціація підтримує творчу молодь, демонструючи та фіксуючи її досягнення (експозиції, фестивалі, виставки, концерти, постановки, пленери, творчі вечори тощо) [38].
Для захисту інтересів обдарованої і талановитої молоді України у 1999 році створена Всеукраїнська молодіжна громадська організація "Союз обдарованої молоді". Основною метою діяльності Союзу є сприяння ефективній реалізації можливостей молодих людей в сучасних умовах шляхом здійснення культурної, екологічної, оздоровчої, аматорської спортивної, наукової і просвітницької діяльності.
Сьогодні відбувається утвердження ВМГО "Союз обдарованої молоді" як авторитетного молодіжного об'єднання. Удосконалюється організаційна структура, розвивається регіональна мережа представництв організації в усіх областях України, Автономній республіці Крим, містах Києві та Севастополі. Налагоджуються зв'язки з партнерами для співпраці [40].
Всеукраїнська молодіжна програма "Мистецтво без кордонів" - акція, що проводиться під егідою Міністерства України у справах сім'ї, молоді та спорту, Донецької і Львівської обласних держадміністрацій, а також за підтримки гранту Президента України для обдарованих, - покликана сприяти плідному спілкуванню, обмінові творчими здобутками та взаємозбагаченню досвідом творчої молоді регіонів сходу і заходу [41].
Одним із засновників програми є Академія мистецтв України, яка постійно організовує й проводить різноманітні творчі заходи. Зокрема, щороку під егідою АМУ відбувається акція "Мистецтво молодих". Це творчі звіти науковців та митців - випускників останніх років, підготовлених вищими мистецькими навчальними закладами України. У квітні 2005 року такаакція відбулась у Донецьку. В ній взяли участь понад 200 молодих науковців та музикантів з різних регіонів України. У 2006 році 200 молодих живописців,

 
 

Цікаве

Загрузка...