WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаКультурологія, Етика, Естетика → Державна підтримка і можливості самореалізації творчої молоді в Україні - Реферат

Державна підтримка і можливості самореалізації творчої молоді в Україні - Реферат

музичного училища ім. Р. Глієра, в рамках співробітництва з міжнародною музичною організацією Jeunesses Musicales International, було проведено всеукраїнський конкурс, на якому відбирали музикантів для Всесвітнього молодіжного оркестру Jeunesses Musicales, котрим керує іспанець Ж. Вінсент. У підсумку до складу оркестру було прийнято 8 наших музикантів. Такого раніше ніколи не бувало! Вперше Україна вийшла на такий рівень - зазвичай, від однієї країни беруть одного-двох музикантів. Потім в Іспанії відбувся остаточний відбір до оркестру, і за результатами голосування міжнародного журі, до роботи у Всесвітньому молодіжному оркестрі Jeunesses Musicales було запрошено 6 молодих українських музикантів: Д. Шайхатарову - скрипка (Севастополь), Х. Креховецьку - скрипка (Київ), П. Круглову - альт (Київ), В. Гніду - альт (Київ), М. Бабич - віолончель (Київ), І. Завгороднього - контрабас (Одеса). За умовами Всесвітнього молодіжного оркестру Jeunesses Musicales, молоді музиканти підписали дворічний контракт на участь у двох сесіях: літній 2005 року (гастролі в Іспанії та Китаї) та зимовій 2006 року (гастролі у країнах Європи) [18, 19].
З нагородами повернувся на батьківщину одеський муніципальний молодіжний камерний хор "Віват" - єдиний колектив, який представляв Україну на міжнародному молодіжному фестивалі "ХХІХ Бидгоські музичні імпресії", що проходив у Польщі в липні 2006 року. Створений лише два роки тому випускницею Одеської музичної академії Л. Кушнерук, хор за короткий час зумів стати лауреатом та дипломантом п'яти міжнародних і всеукраїнських фестивалів. У Польщі колектив дав сольний концерт в органному залі музичної академії [20].
На черговому фортепіанному конкурсі Wideman - престижному змаганні молодих виконавців, яке традиційно проводиться в місті Шревепорт (Луїзіана, США), - також переміг українець. Срібну медаль та грошову премію отримав музикант з Луганська О. Колтаков [21].
Кліп молодої співачки, солістки Київської муніципальної опери О. Гребенюк, представлений каналом М1, виявився найкращим у Європі. Він переміг на конкурсі "Євровідео", створеному як альтернатива "Євробаченню" [22].
Обдарована молодь України заявляє про себе на різноманітних міжнародних та всеукраїнських конкурсах, фестивалях, пленерах. Тим самим вона допомагає своїй країні зайняти та утвердити почесне місце в світовій мистецькій еліті [23].
Особливої уваги заслуговують заходи, які проводяться в Україні й спрямовані на пошук та реалізацію молодих талановитих митців.
Зокрема, Міжнародний фестиваль Київської організації Національної спілки композиторів України "Музичні прем'єри сезону", який завжди презентує широку панораму стильових і жанрових напрямків творчості сучасних українських та закордонних композиторів, відкриває нові можливості для молодих обдарованих музикантів. Подією фестивалю у 2005 році став концерт студентів Київського державного вищого музичного училища ім. Р. Глієра "Молоді виконавці - композиторам України" [24].
Конкурс молодих виконавців пам'яті В. Горовиця, якого так бракувало українським музикантам, допомагає заявити про себе молоді, наділеній надзвичайним даром. 2002 року конкурс пам'яті В. Горовиця став членом Європейської спілки молодіжних організацій (ЕМCY), а ще через 2 роки увійшов до складу Всесвітньої федерації міжнародних музичних конкурсів (WFIMC). Такий статус в Україні має лише він. Головна мета - вивести на міжнародну орбіту, допомогти засвітитися на світовому небокраї талановитим дітям, юнацтву [25].
У Запоріжжі традиційно проводиться Міжнародний конкурс молодих музикантів М. Стріхаржа. Ця подія завжди приносить щось нове в розуміння творчого процесу як юними музикантами, так і їхніми численними шанувальниками. Щоб показати свою віртуозну гру, у Запоріжжі збираються музиканти з регіонів України, Польщі, Росії, Молдови і Білорусі. Традиційні учасники престижного творчого змагання - талановита молодь, яка навчається в спеціальних музичних закладах Херсона й Запоріжжя, Запорізької, Донецької, Чернігівської областей [26, 27].
Зважаючи на пріоритети держаної політики у сфері мистецтва, держава заохочує залучення широкого загалу суспільства до творчого процесу, духовного самовираження. Намагається знайти шляхи підтримки таланту, артистичних здібностей професійних митців.
Одним із таких шляхів є гранти й премії, якими відзначають мистецьку молодь.
Наприклад, у 2006 році виплачені щорічні гранти Президента України молодим діячам мистецтва для створення й реалізації творчих проектів у галузі образотворчого, музичного, драматичного мистецтва і кінематографії, а також молодим письменникам. Загальна сума державної фінансової підтримки молодих митців склала 230,9 тис. грн.
Згідно з Розпорядженням Президента України В. Ющенка "Про призначення грантів Президента України для обдарованої молоді на 2007 рік", 60 молодим діячам у галузі театрального, музичного, образотворчого мистецтва та молодим письменникам для створення і реалізації їхніх творчих проектів було призначено гранти в розмірі від 8 до 75 тис. грн. [28].
Також щороку до Дня молоді присуджується премія Кабінету Міністрів України за внесок молоді у розбудову держави. З 2005 року вона - єдина молодіжна премія, що присуджується урядом і має назву "Премія Кабінету Міністрів України за особливі досягнення молоді у розбудові України". У 2006 році на премію претендували 194 особи з різних регіонів України, з яких лауреатами стали 60. Премія має 6 номінацій: "За виробничі досягнення", "За наукові досягнення", "За творчі досягнення", "За спортивні досягнення", "За особисту мужність" та "За внесок у розвиток молодіжного руху" [29].
З 1 січня 2006 року стипендія київського міського голови для талановитої молоді становить тисячу гривень на місяць. Щороку надається 50 таких стипендій (у 2003-2005 рр. розмір виплат складав 500 грн.). На її здобуття можуть претендувати кияни, молодь віком від 14 до 35 років: учні, студенти вищих навчальних закладів І-ІV рівнів акредитації, працівники, викладачі, молоді митці, спортсмени, які здійснили особистий внесок у розвиток виробництва, науки, освіти, культури і спорту столиці [30].
10 років тому для талановитої молоді України письменницею і кінодраматургом Т. Куштевською та меценатом Д. Карренбергом із Німеччини було засновано літературну премію. Засновники поставили за мету підтримати експериментально-інтелектуальний напрям в українській літературі, духовні пошуки молоді, яка шанує досвід попередників. Всього за час існування премії в конкурсі взяло участь близько 300 молодих українських авторів, 27 з них було визнано лауреатами [31].
Важливою й почесною для молодих музикантів є премія, названа ім'ям видатного українського композитора Б. Лятошинського (засновники - Міністерство культури і туризму України та Національна спілка композиторів України). У 2006 році лауреатом стала молода композиторка зі Львова Б. Фроляк. Її відзначилиза Концерт для кларнету з оркестром, який вона написала на замовлення відомого польського музиканта В. Мрозека.

 
 

Цікаве

Загрузка...