WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаКультурологія, Етика, Естетика → Культура національних меншин – невід’ємна складова української культури - Реферат

Культура національних меншин – невід’ємна складова української культури - Реферат

галереї "Гончарі" на Андріївському узвозі цього року відбулася виняткова подія - виставка кримськотатарських художників "Чатир-Даг." Більшість робіт, що були представлені на виставці належить татарину М. Чурлу, а поряд були роботи його учнів - витончена кераміка Р. Скибіна, вишукані гончарні вироби А. Сеїт-Ахметова, іграшки Ш. Іллясова, карбування А. Галімова, кизилові тростини Д. Зиядінова, килими Н. Решатової, Ш. Баймамбетової і С. Еюпової [40].
Вічним темам - Благовісту та Материнству була присвячена експозиція сучасного вірменського мистецтва в столичній галереї "Неф". Тут експонувалися роботи живописців Я. Антонової, М. Косенко, С.-А. Мадяр, В. Гегамяна Б. Єлізарова, Л. Маркосян, скульптора С. Тиграняна, художника-оформлювача О. Новикова [41].
Дню незалежності Грузії 26 травня присвятили свою традиційну виставку Д. Шарашидзе, Б. Губіанурі, Т. Свірелі та Г. Міміношвілі - грузини, які живуть і працюють у Києві. Роботи трьох живописців та їхнього друга-кераміста дуже різні, але всі дихають свободою - яскравого кольору, благородної форми або абстракції.
На виконання положень Закону України "Про національні меншини в Україні" активна здійснюється (часто-густо відбувається за підтримки держави) видавнича діяльність. В Україні зареєстровано 188 друкованих засобів масової інформації для національних меншин, 58 із них розповсюджуються по всій державі. Вони виходять болгарською, вірменською, єврейською, кримськотатарською, польською і румунською мовами. Плідно працює видавництво "Етнос", що друкує книги мовою оригіналу будь-яких національностей, що є в Україні [28, 42].
Про те, що в Україні задовольняються потреби національних меншин в літературі та інформації свідчить хоча б те, що тільки протягом 2005 р. благодійний єврейський центр "Хесед Шимон" презентував кілька нових видань в Криму надруковано "Чеський календар-2005", виданий ужгородською Спілкою чеської культури та "Наш культурно-історичний календар-2005" - Ужгородським товариством словаків в Одесі почала виходити газета "Єдина родина", яка має на меті допомогу в об'єднанні всіх 133 національностей, що проживають нині у місті біля Чорного моря. В Центрі міжкультурної просвіти та толерантності при Кримському етнографічному музеї відбулася презентація історико-етнографічного навчально-методичного альбому "У Кримській оселі. Частина 5. Німці". Видання присвячено 200-річчю перебування німців у Криму, а здійснене за проектом історика-краєзнавця, заступника голови Кримського вірменського товариства Т. Салистої-Григорян. Традиційно, починаючи з 1998 року, альбоми, що розповідають про культуру кримських вірмен, болгар, греків, українців, виходять трьома мовами - національною, українською та російською, щоб усі кримчани могли глибше зрозуміти один одного [42, 12, 43, 44].
Асоціація національно-культурних об'єднань України провела Всеукраїнський журналістський конкурс "ЗМІ за міжетнічну толерантність і консолідацію суспільства". Серед переможців конкурсу - вірменська газета "Араган", яка донедавна була національним додатком до газети "Голос України". Журі присудило їй почесний диплом і приз за особливий внесок у справу зміцнення міжнаціонального миру і злагоди в Україні та журналістський професіоналізм [6].
Разом з тим у питанні підтримки і розвитку національних культур існує ряд проблем, пов'язаних, перш за все, із невирішеністю деяких питань етнополітики в Україні. Йдеться про зволікання з прийняттям нової редакції Закону України "Про національні меншини в Україні" - особливого законопроекту, адже він, по-перше, комплексний, а, по-друге, що найважливіше, він, якщо можна так сказати, є чимось на кшталт тесту на довіру до держави, її небайдужого ставлення до проблем представників нетитульної нації. І не випадково цей закон називають ще й малою конституцією [45].
Крім того, як наголошувалося на численних зустрічах, "круглих столах", конференціях і нарадах, досі не визначені статус, керівники і напрями діяльності Державного комітету у справах національностей та міграції, а у Верховній Раді не прийнято Концепцію державної етнонаціональної політики України. Керівник Асоціації національно-культурних об'єднань України О. Фельдман зауважив, що держава не повинна відкладати вирішення питань, пов'язаних із забезпеченням прав нацменшин. Це може не лише негативно позначитися на внутрішньополітичній ситуації в країні, а й ускладнити процеси інтеграції України до європейського співтовариства [46].
Розв'язання цих суттєвих проблем мають позитивно вплинути на подальший розвиток культур всіх народів, що проживають в Україні і які є невід'ємною складовою культури всього багатонаціонального українського народу.
СПИСОК ВИКОРИСТАНОЇ ЛІТЕРАТУРИ
1. Горбунова О. Із повагою до національних мов і культур // Голос України. -2005. - 1 берез. - С. 7
2. Закон України. Про національні меншини в Україні: Прийнятий
3. 25 червня 1992р. № 2494-ХІІ // Відомості Верховної Ради України. - 1992. - № 36. - С. 529
4. Декларація прав національностей України // Право України. - 1992. - № 1. - С. 5
5. Рамочная Конвенция о защите национальных меншинств // Вест. МГУ. Серия 11. Право. - 1996. - № 6. - 86-97 ст.
6. Розпорядження Президента України. Про заходи щодо реалізації державної політики у сфері міжнаціональних відносин, релігій і церкви: Прийнята 23 вересня 2005 року № 1172/2005-рп. // Уряд. кур'єр.-2005. - 30 верес. - С. 12
7. Послужний Л. За мир і злагоду // Голос України.-2005.- 27 січ.
8. Хозяева в своем доме / Инф.// Киев. Вест. - 2005. - 20 янв.
9. Хоменко В. Дні грецької культури у Криму // Голос України. -2005. - 15 жовт.
10. "Еллада" згуртувала херсонських греків / Інф.// Уряд. кур'єр. - 2005. - 17 лют.
11. Кавун О. Скорботні роковини вірменського народу // Голос України. - 2005.- 26 квіт.
12. Хоменко В. Гуртуються німці Криму // Голос України. - 2005. - 11 лют.
13. Кулик О. Видавничий ужинок єврейського товариства // Уряд. кур'єр. -2005. - 5 лют.
14. Данюк І. Іслам без пояса шахіда // Веч. Київ. - 2005. - 1 берез.
15. Центр Толерантності / Інф. // Голос України. - 2005. - 20 трав.
16. Дмитрів І. Скарби реліктового народу // Дем. Україна.- 2005. -1 берез.
17. Хоменко В. Оберіг добросусідства // Голос України. - 2005. -16 лют.
18. Фестиваль "Східний базар" / Інф. // Веч. Київ. - 2005. - 27 серп. [55]
19. Кулик О. Крим - колиска караїмів // Уряд. кур'єр. - 2005. -15 верес.
20. Касьяненко М. У Криму розпочалися Дні грецької культури // День. -2005. - 8 жовт.
21. Козловський І. Румеї та уруми - то наша Еллада // Веч. Київ. - 2005. - 1 жовт.
22. Селезньов К. "Здесь пристанище благотишное" // Робітн. газета.-2005. - 6 жовт.
23. Кулик О. Грузини в Криму // Уряд. кур'єр. - 2005. - 22 лют.
24. Калиновська С. Дні естонської культури у Криму // Голос України. -2005. - 25 жовтня.
25. Густі В. "Словенска веселіца" // Уряд. кур'єр. - 2005. - 28 верес.
26. Революції виповнилося 156 / Інф. // Дем. Україна. - 2005. - 18 берез.
27. Буковина - край багатонаціональний / Укрінформ. // Уряд. кур'єр. -2005. - 18 серп.

 
 

Цікаве

Загрузка...