WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаКультурологія, Етика, Естетика → Українська діаспора: сучасний стан і перспективи співпраці - Реферат

Українська діаспора: сучасний стан і перспективи співпраці - Реферат

колективів українського зарубіжжя (м. Київ, 6-11 березня 2005 р.) Почесними грамотами Мінкультури були нагороджені керівники творчих колективів українського зарубіжжя заходи щодо участі у святкуванні 15-річчя заснування Товариства української культури "Вітчизна" м. Бендери (Республіка Молдова, Придністров'я) українських митців та офіційної делегації (20-22 травня 2005 р.) проведення гастролей народного ансамблю "Росава" Черкаської філармонії в Республіці Молдова (в т.ч. Придністров'ї) в містах компактного проживання українців (21-26 травня 2005 р.) участь в 51-му Святі культури русинів-українців Словаччини Академічного театру української музики, пісні і танцю "Зоряни" Кіровоградської філармонії (м. Свидник, Словаччина) участь жіночого хору Естонського земляцтва в Україні "Силеке", тріо бандуристів з Києва у Міжнародному фестивалі української музики "Балтійська трембіта" в Республіці Естонія (мм. Таллінн, Раквере) проведення у Миколаєві, в музеї ім. В. Верещагіна, виставки дитячої творчості "Моя Україна". Понад 100 робіт представили юні митці з близького та далекого зарубіжжя - Росії, Канади, Придністров'я, Білорусі, Молдови, Узбекистану, Естонії та інших країн. Маленькі українці, які проживають за межами нашої держави, висловлювали в малюнках своє уявлення про батьківщину [2].
"На Україну повернусь" - саме під такою назвою начальник Головного управління культури, мистецтв та охорони культурної спадщини Київської міськдержадміністрації О. Биструшкін планує провести концертну програму, в якій братимуть участь українські співаки, артисти, які мешкають за межами України. "Аби довести Москві й Заходу, що ті, ким вони пишаються, кого вони люблять, - вихідці саме з України, зазначає О. Биструшкін, - ми хочемо в Києві зібрати зірок оперного та естрадного мистецтва, яких нині доля розкидала по світі" [36].
Відомі українські артисти нині активно гастролюють західними країнами. Усі відзначають, що за останній час ставлення до України значно змінилося. О. Скрипка повернувся з Франції, де відвідав нещодавно відкритий Український культурний центр у Парижі, зустрівся з послом України у Франції та представниками тамтешньої української діаспори. Зустрівшись із О. Скрипкою, "українські французи" висловили бажання створити якусь структуру й допомагати культурній експансії з України до Франції [37].
Н. а. України І. Попович пропагує українську культуру у світі. Австралія, Бразилія, Аргентина, США з радістю зустрічають нашого земляка, який несе в ці країни пісню. А нещодавно представники діаспори запропонували співакові записати одну з його авторських передач "Вечорниці з Іваном" у США [38].
Дедалі більше з'являється реальних підтверджень того, що численна українська діаспора перебуває в єдиному з нами духовному просторі. Чимало зарубіжних українців надають свої організаційні та матеріальні можливості для дієвої допомоги у розбудові нашої країни.
Серед таких - подружжя Наталії та Івана Даниленків із США, яке ініціювало і спонсорувало чимало наукових та видавничих проектів в Україні. Нещодавно видавництво "Либідь" за Програмою соціально значущих видань презентувало книжку "Українки в історії". У ній подано десятки життєписів визначних українок - громадських діячів, науковців, письменниць, співачок, художниць, як з України, так і поза її межами, починаючи від давніх часів до сьогодення [39].
За фінансової підтримки австралійського мецената українського походження Ю. Борця режисером О. Ярчуком було знято перший українсько-австралійський фільм "Залізна сотня" [40].
На запрошення Голови Верховної Ради України для отримання одразу кількох високих нагород до Києва з Гамбурга (Німеччина) прибув відомий європейський музикант, колишній львів'янин, професор М. Стріхарж. За особливі заслуги перед народом України йому урочисто вручили міжнародну премію в галузі культури та мистецтва ОЛІМП з орденом Св. Миколая "Суспільне визнання", Почесну грамоту Верховної Ради України та низку інших почесних відзнак [41].
Отже, за умов тісної взаємної співпраці українське зарубіжжя має стати для України вагомим фактором реалізації зовнішньої політики забезпечення позитивного міжнародного іміджу, економічної, культурної та інформаційної присутності в геополітично важливих регіонах розвитку економічних, культурних та інших зв'язків із зарубіжними країнами сприяння розв'язанню внутрішніх проблем за рахунок залучення потенціалу українського зарубіжжя [3].
СПИСОК ВИКОРИСТАНОЇ ЛІТЕРАТУРИ
1. Українці світу, єднайтеся!// Україна молода. - 2004. - 3 серп. - С. 9.
2. Поплавський М. Українська культура та реалізація державної політики в культурній сфері: Аналітичний звіт Міністерства культури і туризму України за 2005 рік. - Київ, 2006. - С. 98-107.
3. http://miok.lviv.ua/conferencies/uhvala.htm
4. Кількома рядками /Інф// Демокр. Україна.- 2006. - 14 черв.
5. http://www.mincult.gov.ua/
6. http://www.mfa.gov.ua/mfa/ua/publication/content/5652.htm
7. Щоб країну пізнавали більше /Інф.// Уряд. кур'єр.- 2005.- 22 лют.
8. Астана - Київ: варто "змахнути пил" /Інф.// -Демокр. Україна.-2005.- 1 черв.
9. Воля для поліпшення політичного клімату /Укрінформ// Уряд. кур'єр.- 2005.- 23 квіт.
10. Ініціативи австралійських українців /Інф.// Уряд. кур'єр.- 2005.-17 серп.
11. http://intellect.org.ua/
12. Форум відбудеться у серпні /Інф.// Уряд. кур'єр.- 2006.- 14 черв.
13. Українці в Росії / Інф. // Літератур. Україна.- 2005.- 31 берез.
14. Утворено Федерацію українців Іспанії /Інф.// Демокр. Україна.-2005.- 12 трав.
15. Блокнот /Інф.// Уряд. кур'єр.- 2005.- 18 трав.
16. Повпреди за кордоном /Прес-служба Президента України// Уряд. кур'єр.- 2005.- 27 серп.
17. Святкують День незалежності України /Інф.// Уряд. кур'єр.- 2005.- 23 серп.
18. Як святкували за кордоном /Інф.// Уряд. кур'єр.- 2005.- 26 серп.
19. Саввон В. Benvenuto, земляки! -Хрещатик.- 2005.- 5 серп.
20. Шевченківські урочистості /Укрінформ// Уряд. кур'єр.- 2005.- 16 берез.
21. Земляків не забувають /Інф.// Голос України.- 2005.- 20 серп.
22. www.ukrsvit.com.ua
23. http://lp.edu.ua/newcontent/iiscrd_ukr.htm
24. Горгота О. Літературний місток. - Демокр. Україна.- 2005.- 10 верес.
25. Тимошенко В. Наші земляки в Росії чують рідну мову лише на концертах... - Голос України.- 2005.- 12 квіт.
26. Луганська Г. Сумна статистика. - Голос України.-2005.- 21 жовт.
27. Є заклади - потрібна допомога /Інф.// - Голос України.-2005.- 1 жовт.
28. Мазорчук В. Про закордонне українство - широкому загалу. - Уряд. кур"єр.- 2005.- 15 січ.
29. Стеблина В. Історична місія на європейському просторі. - Уряд. кур'єр.- 2005.- 8 серп.
30. Винниченко І. Українці в Балтії. - Літератур. Україна.- 2005.- 29 груд.
31. Кількома рядками. - /Інф.// Демокр. Україна.- 2005.- 14 жовт.
32. Бордійчук Н. "Україно, моя Україно".. - Хрещатик.- 2005.- 27 жовт.
33. Горгота О. Нація в умовах сьогодення. - Уряд. кур"єр.-2005.- 29 січ.
34. Кізлова О. Зв'язок із "великою землею". - День.-2005.- 23 лип.
35. Кавун О. Наша громада на Балканах тепер з газетою. - Голос України.- 2005.- 12 серп.

 
 

Цікаве

Загрузка...