WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаКультурологія, Етика, Естетика → Українська діаспора: сучасний стан і перспективи співпраці - Реферат

Українська діаспора: сучасний стан і перспективи співпраці - Реферат

обговорено реферати, присвячені шевченківській тематиці. В урочистих зібраннях в Сіднеї та Канберрі взяли участь представники Посольства України в Австралії. Також у столиці Австралії встановили скульптурну композицію "Шевченкові думи" [20].
Унікальну роль діаспора, особливо західна, може відіграти у створенні сучасного громадянського суспільства в Україні. Багаторічна практика показує, що активна взаємодія громадських українських організацій діаспори та недержавних неприбуткових організацій в Україні дозволяє створити потужний демократичний і відкритий "третій сектор" [11].
Серед організацій, які в Україні плідно співпрацюють з закордонним українством, можна виділити кілька. Зокрема, Світовий конгрес українців, головою якого є А. Лозинський, - організація, яка об'єднує та координує діяльність українських громад у діаспорі й репрезентує щонайменше 20 мільйонів українців у світі [21].
Щодо глибини зв'язків із закордонним українством та різноманітності форм співпраці, розгалуженості мережі філій в Україні та партнерських організацій за кордоном - Товариство "Україна-Світ" є провідною серед громадських інституцій держави. Товариство має відділення в усіх областях України та в Автономній Республіці Крим. Це - всеукраїнська громадська самоврядна організація, метою діяльності якої є розвиток співпраці з українцями за кордоном, зміцнення їхніх зв'язків з прабатьківщиною та об'єднання зусиль світового українства в розбудові Української держави.
У доробку Товариства протягом останніх років - організація і проведення щорічних семінарів для вчителів українського зарубіжжя в Києві та виїзних семінарів українськими освітніми закладами за кордоном, зокрема сільськими школами Придністров'я організація й проведення конференції керівників українських закордонних мас-медіа організація і проведення міжнародної науково-практичної конференції "Геополітичне значення етнополітичних процесів в Україні й українському зарубіжжі" та I Міжнародної науково-практичної конференції "Освіта в українському зарубіжжі". Мистецька секція Товариства зініціювала постійно діючий Фестиваль мистецтв українського зарубіжжя "Український спів у світі", перший підсумковий концерт якого відбувся у 1999 р. в Києві у рамках Всеукраїнського огляду народної творчості [22].
Щоб не залишався поза увагою величезний пласт потреб і завдань фактично стратегічного значення - необхідність згуртування українських громад за кордоном, цілеспрямоване, спеціальне налагодження організованого громадського життя в громадах українського закордоння, створення нових громадських організацій, узгодження, координація їх діяльності, утвердження українських інтересів у всіх точках світового простору, - було створено спеціалізовану громадську організацію - УВКР (Українську Всесвітню Координаційну Раду), головою якої є М. Горинь.
Таким чином, якщо головне завдання Товариства "Україна-Світ" полягає саме у розвитку зв'язків із закордонними українцями, то розвиток організованого громадського життя світового українства і координація взаємодії його громадських організацій складає основну мету УВКР.
Координація міжосвітянських стосунків та зв'язків з питань розвитку освіти, науки, культури реалізація міжурядових освітніх угод, наукових програм, проектів, участь у програмах, які здійснюються під егідою ООН, ЮНЕСКО розвиток системи професійної актуарної освіти й професії актуарія в Україні, інформаційне обслуговування освітніх установ України відродження національної культури, ознайомлення з досягненнями світової культури, проведення міжнародних заходів організація різноманітних форм контактів і співпраці з громадськими організаціями та товариствами української діаспори - основна мета Міжнародного інституту освіти, культури та зв'язків з діаспорою, який був організований у 1999 р. на базі Міжнародного центру освіти, науки і культури, створеного Міністерством освіти України у 1992 р. у Львові.
Інститут - співучасник проведення третього Міжнародного телефестивалю української пісні і музики "Горицвіт" та виставки "Різдвяна феєрія" (Україна, Придністров'я, Росія, Польща - 2002) Міжнародної акції "Діти української діаспори в пам'ять дітей, які загинули в Скнилівській трагедії під Львовом" (Україна, Польща, Німеччина, республіка Татарстан РФ - 2003) акції "Увійдемо у нове тисячоліття з традиційними звичаями та обрядами" (щорічно).
Завдяки фонду ім. І. Багряного в Мюнхені, фотохудожника з Америки І. Івахіва та Фундації ім. Т. Шевченка, президентом якої є В. Іваницький (Аргентина), в Інституті укомплектована бібліотека та створена комп'ютерна база даних діаспорних видань (понад 2 тис. книг), сформований фонд слайдів на теми життя українців у Канаді, США та фотографій американської природи, на підставі яких в освітніх установах організовуються пересувні виставки "Америка очима українського емігранта".
Започатковано формування бібліотеки актуарної літератури, частину якої отримано від закордонних страхових компаній та професійних актуарних організацій Великобританії, США та Австралії [23].
Надзвичайно важливою є й діяльність комітету "Канадсько-українські бібліотечні центри", який вже протягом 14 років започатковує та комплектує бібліотечні фонди по всій Україні. За цей час КУБЦ, який діє при канадському Товаристві приятелів України (осередок у Торонто), відкрив 12 таких центрів у Луганську, Донецьку, Харкові, Сімферополі, Севастополі, Одесі, Сумах, Чернігові, Дніпропетровську, Маріуполі, Полтаві та Черкасах. Видання, які надсилаються в Україну, видрукувані на Заході, вони містять матеріали з української історії, культури, літературознавства та мистецтва - все, що пов'язане з українікою, у тому числі підручники та книжки для дітей. Передає канадська сторона також книжки та періодику іноземними мовами. Колекція канадського товариства в Херсонській обласній універсальній науковій бібліотеці досить велика. Особливий інтерес представляють книжки українською мовою, видані в Канаді, Німеччини, інших країнах, які висвітлюють історію, культуру, життя діаспори... Тепер фонд бібліотеки поповнюється виданнями журналу "Сучасність", який є своєрідним "літературним містком" між українською діаспорою та Україною. Херсонська обласна бібліотека, яка комплектує не лише обласні, а й районні та сільські бібліотеки, гостро потребує поповнення власного фонду. Крім фінансування, актуальним є питання збереження та передачі фонду бібліотеки, що містить близько мільйона документів та книжок. Звичайно, ця проблема насьогодні є досить поширеною для України, не лише для бібліотеки ім. О. Гончара. Допомога української діаспори Канади у відкритті бібліотечних центрів в Україні дає можливість звернути увагу нашого уряду не лише на проблему комплектування літературного фонду, але й на проблему збереження та передачі власної історичної спадщини, яка свідчить про націоналу міць і силу й забезпечує власну національну ідентифікацію [24].
Тож стратегічними завданнями та пріоритетними напрямками в роботі з українською діаспорою є:
- здійснення інформаційно-комунікаційних проектів, спрямованих на розвиток та забезпечення національно-культурних потреб закордонного українства
- інформування діаспори про актуальні події суспільного та культурного життя

 
 

Цікаве

Загрузка...