WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаКультурологія, Етика, Естетика → Українська діаспора: сучасний стан і перспективи співпраці - Реферат

Українська діаспора: сучасний стан і перспективи співпраці - Реферат

програми фінансування Міністерством культури і туризму стажування в Україні інструкторів мистецьких колективів із Австралії - танцювальних, хорових, музичних [10].
Геополітичні перспективи української діаспори, її подальша роль в українському світі вирішальним чином залежать, очевидно, не тільки від кількісних та якісних характеристик власне самої діаспори, але й від вектору трансформаційних процесів всього українства.
Україні і діаспорі треба разом віднайти, сформулювати і почати реалізовувати єдину ідею, яка спроможна поєднати зусилля всього світового українства. Цією ідеєю може стати входження України до групи світових країн-лідерів, а нової української політичної нації - до групи націй-лідерів.
Отже, тільки спільна мета, достойна ідея, яка стане спільною для всього світового українства, може зупинити пришвидшені за останнє десятиріччя асиміляційні процеси, змобілізувати українців як в Україні, так і в світі [11].
Вагомою подією як для українців, що проживають в своїй державі, так і для тих, хто далеко поза її межами, є IV Всесвітній форум українців (далі - Форум), робота з підготовки якого зараз активно ведеться в нашій державі. Станом на 4 травня 2006 року було організовано й проведено 3 засідання міжвідомчої робочої групи під головуванням Міністра культури і туризму України І. Ліхового. У ході робочих засідань визначено виконавчу дирекцію Форуму (ДП "Форум творчої молоді України"), підготовлено календарний план заходів, що будуть проводитися у рамках Форуму та Робочий план їх виконання.
У цьому році ІV Всесвітній форум українців відбудеться в Києві 18-20 серпня. Він має стати одним із головних заходів, присвячених відзначенню 15-ї річниці незалежності України. У рамках форуму передбачається проведення низки заходів, зокрема "круглих столів" із таких питань, як "Громадянське суспільство", "Громадські організації та спілки", "Голодомор в Україні 1932-33 років", "Мова, освіта, культурологія" та інші" [12].
Форум українців покликаний започаткувати новий етап консолідації закордонних українців навколо української держави, сприяти налагодженню постійного зв'язку між українцями всього світу зі своєю історичною Батьківщиною. Його ціллю є аналіз стану закордонного українства, проблем взаємин України із закордонним українством визначення пріоритетів налагодження і зміцнення зв'язків між українцями, які проживають в Україні і поза її межами об'єднання закордонного українства навколо ідеї національного відродження і гідного утвердження української нації в сучасному світі.
9-10 квітня 2005 року в Москві відбувався черговий ІV конгрес Об'єднання українців Росії та ІІІ з'їзд Федеральної національно-культурної автономії "Українці Росії" - головні форуми обох існуючих федеральних українських громадських організацій Російської Федерації. У форумах взяли участь делегати від 80 регіональних українських організацій Росії, а також гості, зокрема з України та інших країн світу. Особливу увагу було приділено питанням взаємодії з органами федеральної та регіональної влади Росії у справі відстоювання прав українців у царині задоволення їхніх національно-культурних потреб, розробки федеральної програми підтримки української культури, розвитку російсько-українських відносин [13].
На конгресі, що проходив у Валенсії, було створено Федерацію українців Іспанії. Її очолив виходець із Надвірнянського району Івано-Франківської області М. Петруняк. Влада області має намір надати допомогу в створенні у Валенсії Українського дому. Тут нашим громадянам надаватимуть інформаційно-консультативну допомогу, запровадять "гарячу" телефонну лінію. З'являться бюро із праце-влаштування, перекладачі [14].
Також важливим кроком було те, що в місті Фош де Ігуасу (штат Парана, Бразилія) відбулася перша зустріч представників українських громад півдня Латинської Америки, в якій взяли участь закордонні українці Бразилії, Аргентини та Парагваю. Учасники зібрання обмінялися досвідом діяльності, спрямованої на подальше збереження традицій української культури, мови у латиноамериканських країнах [15].
Українці, де б вони не проживали, не лише вболівають за розвиток демократичної України і своїми досягненнями поліпшують міжнародний імідж нашої держави, а й цінують і поважають важливі для усіх події й дати в житті українського народу. Серед свят, що згуртовують і допомагають відчути справжній дух нації, - День незалежності України і День народження Кобзаря [16].
Так, українська громада Канади відзначила День незалежності України у культурному центрі імені Святого Володимира у Оаквіллі (передмісті Торонто). У рамках святкування відбувся музичний фестиваль за участю колективів України та Канади, ярмарок, де усі бажаючі мали змогу посмакувати страви української кухні.
Початком святкових заходів, присвячених 14-й річниці незалежності України, став великий концерт у Туркменському національному музично-драматичному театрі імені Махтумкулі, який зібрав увесь бомонд туркменської столиці. Ініціатором і організатором концерту виступило Посольство України в Ашгабаті за технічної і творчої підтримки Міністерства культури і телерадіомовлення Туркменістану [17].
Головною подією для української діаспори у Росії стало відкриття на Старому Арбаті (Москва) нового приміщення магазину "Українська книгарня" й проведення урочистих зборів, присвячених Дню незалежності України. Урочистий вечір завершився святковим концертом за участю акторів київського академічного театру українського фольклору "Берегиня".
День незалежності України відзначила й українська діаспора у Бельгії. Народні гуляння пройшли в українському культурному осередку у місті Франкополе [18].
За сприяння почесного консула Д. Гамбарделло, в Неаполі створено багато об'єднань, асоціацій та інших організацій із захисту прав наших земляків-емігрантів. Для дітей відкрито недільну школу. Сьогодні українців в Італії поважають і не відмовляють у допомозі. Стараннями консульства в Неаполі, на іподромі в Аньяно, було влаштовано святкові заходи з нагоди Дня України [19].
У Казахстані громадськість республіки, українські національно-культурні об'єднання за сприяння Посольства та Генерального консульства України протягом першої декади березня 2006 провели ряд заходів із відзначення 191-ї річниці від дня народження Т. Шевченка. Так, у Президентському Центрі культури столиці держави і Державній бібліотеці в Алмати, в музеї Кобзаря у місті Форт-Шевченко, Українському навчальному комплексі Астани організовано виставки його творів, у недільних українських школах пройшли відкриті тематичні уроки, конкурси читців творів Т. Шевченка, літературно-мистецькі вечори, концерти художньої самодіяльності. До річниці від дня народження Кобзаря створено ще одинукраїнський національно-культурний центр в Алматинській області. За пропозицією його активістів, він носитиме ім'я Т. Шевченка. Це уже 21-й український національно-культурний центр, що діє в Казахстані.
В Австралії у штатах Вікторія, Нова Південна Валія та в Австралійській Столичній Території з нагоди 191-ї річниці від дня народження Т. Шевченка відбулися урочисті зібрання українських громад. У рамках заходів прозвучали вірші великого Кобзаря, виступили танцювальні та пісенні колективи, було

 
 

Цікаве

Загрузка...