WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаКультурологія, Етика, Естетика → Меценатство і українська культура - Реферат

Меценатство і українська культура - Реферат

зал старовинної книги в обласній науковій бібліотеці ім. Тімірязєва голова Вінницької обласної державної адміністрації О. Домбровський. А поштовхом до такого вчинку стало нещодавнє істотне підвищення зарплати державним службовцям високого рангу, котре, як відомо, збурило спокій в українському суспільстві. Отож родина Домбровських вирішила відмовитися від надбавки розміром у 30 тисяч гривень і спрямувати ці кошти на доброчинність [41].
Відкриття бібліотеки - подія незвичайна для нашого часу. Ще й якщо створена вона силами приватного підприємця. І не як продовження бізнесу, а для душі, заради благополуччя земляків. А. Мелікбегян, власник придорожнього кафе та магазину в невеликому місті машинобудівників Дружківці (Донецька область), особисто проектував бібліотечне обладнання так, щоб читачам було максимально зручно. Бібліотечне багатство - 12 тисяч книг, зібрані у різних дарувальників. Сам Мелікбегян віддав 1200 книг з домашнього зібрання, 600 книг подарувала бабуся-пенсіонерка. Серед державних установ, які підтримали цю подію - Міністерство культури і туризму України, Парламентська бібліотека, а також Посольство США в Україні. А ще А. Мелікбегян став одним із перших доброчинців, які відгукнулися на пропозицію Ліги українських меценатів встановити премії для переможців уже шостого Міжнародного конкурсу з української мови ім. П. Яцика. Конкурс - найпрестижніший і наймасовіший освітній проект, спрямований на піднесення престижу української мови не тільки серед підростаючого покоління [42, 43].
Усі 34 сільські бібліотеки Білозерського району Харківської області отримуватимуть парламентське видання. Про це подбав народний депутат України В. Демьохін. Передплаті для сільських книгозбірень і поповненню бібліотечних фондів книжками з різноманітної тематики парламентарій сприяє, відколи його було обрано до Верховної Ради від цього району в 2002 році [44].
Свого часу Ліга українських меценатів започаткувала премію, названу іменем людини, яка є взірцем громадянської самовідданості і благодійництва, - українського мецената Євгена Чикаленка. Сьогодні її отримують найбільш шановані - ті, хто не байдужий до долі національної культури, науки, освіти.
Ректор Луганського національного педагогічного університету ім. Т. Шевченка, доктор історичних наук В. Курило пропонує започаткувати в Україні "для відзначення наших, а також іноземних меценатів" державну нагороду - орден Х. Алчевської, вся багатогранна діяльність якої "вплетена в яскравий літопис вітчизняного меценатства" [45].
У Кабінеті Міністрів України відбулося нагородження меценатів всеукраїнського конкурсу "Я люблю тебе, Україно!", який організували та провели Управління із зв'язків з громадськістю Секретаріату Кабінету Міністрів, Асоціація керівників шкіл України та редакція "Робітничої газети" [46].
Благодійництво буде потрібне завжди, адже це не матеріальний, а духовний світ, це світ культури, світ науки, де можна в кожній галузі сприяти людям, державі, допомагати об'єднуватися громадянам, знаходити підтримку, - переконана президент Міжнародного благодійного Фонду Святої Марії Ганна Матіко-Бубнова [47].
Допомогти Україні творити власне майбутнє, сприяти пошуку найкращої траєкторії розвитку, зробити цей шлях зрозумілим - прагнення Міжнародних, всеукраїнських, регіональних та міських фондів.
Серед мотивів благодійної діяльності переважають альтруїзм та намагання створити позитивний імідж компанії в суспільстві. А головними стримувачами корпоративної філантропії є брак вільних коштів у бізнес-компаній, відсутність стимулюючої фіскальної політики з боку держави і належних умов (переважно правових), а також побоювання щодо потенційного нецільового використання наданої допомоги. Перспективи розвитку корпоративної філантропії пов'язують з поліпшенням загальної економічної ситуації, що призведе до збільшення прибутків компаній, та наявністю відповідної державної політики. Остання, в свою чергу, має відійти від сприйняття благодійної діяльності бізнесу як способу уникнення від податків та приховування прибутків.
Не варто применшувати і значення моральних тадуховних чинників. Можливо, варто відновити історичну традицію, коли благодійна діяльність була обов'язком підприємців. Потребують активізації і зміни в корпоративній психології бізнесу, утвердження у підприємців відчуття особистої відповідальності, усвідомлення ними того, що бути меценатом - це сучасно й престижно [2].
Меценатство є важливим чинником підтримки культури, мистецтва, науки і освіти, розвитку творчого, духовного, інтелектуального потенціалу суспільства. Розвиток меценатства і благодійництва в сучасних умовах, за словами Катерини Ющенко, дуже важливий, адже "благодійність - це велика справа великих людей. Я знаю тисячі українців, для яких творити добро, допомагати іншим так само природно, як жити, дихати, працювати" [10].
?
СПИСОК ВИКОРИСТАНОЇ ЛІТЕРАТУРИ
1. Іщенко Г. Соціальна відповідальність сучасних меценатів // Уряд. кур'єр. - 2005. - 8 верес.
2. Купрій В. Бути філантропом престижно // Уряд. кур'єр. - 2005. - 7 жовт. - С.6.
3. Благодійникам - зелену вулицю / Інф.// Голос України. - 2005. - 27 жовт.
4. Меценатам потрібні преференції / Інф.// Робітн. газета.- 2005.- 18 жовтня.
5. Головлева Г. Натура пронзительной доброты // Киев. ведомости.-2005.- 4 авг.
6. Гальченко Я. . Конкурсу Горовиця - 10 років! //Голос України.-2005.-14 груд.
7. Поліщук Т. Піаністи зустрічаються в Києві // День. - 2005.- 14 груд.
8. Зінченко Н. Фонду конкурсу Горовиця десять років // Хрещатик.-2005.- 20 груд.
9. Кокіна В. Гасло фонду "Україна 3000" - творити добро // Уряд. кур'єр. - 2005. - 2 лип. - С. 6.
10. Косенко О. Доброта врятує світ // Демокр. Україна. - 2005. - 20 лип. - С. 1
11. Миколаєнко В. Перший мільйон на відродження пам'яток Батурина // Десн. правда. - 2005. - 5 квіт.
12. На відродження гетьманської столиці /Інф. // Уряд. кур'єр. - 2005. - 7 квіт. - С. 1, 5.
13. Перемога у Берліні /Інф. // Вечір. Київ.-2005.-2 груд.
14. Бока Л. Фонд Олександра Білаша // Сіл. вісті. - 2005. - 30 верес.
15. Божко О. Фонд імені Олександра Білаша // Уряд. кур'єр. - 2005. - 7 жовт. - С. 9.
16. Музикою наповнимо юні серця /Інф.// Вечірній Київ.-2005. - 17 черв.
17. Десятерик Д. Чаювання в чарівному будинку // День. - 2005. - 14 квіт.
18. Василевська О. 15 років доброчинності // День.- 2005.- 8 груд.
19. Мельник О. Роялі приїхали з Відня // Уряд. кур'єр.- 2005.- 21 лип.
20. Проект Закону "Про меценатство"
21. Бондар А. Зустрілись Отелло, Наталка та Езоп... // Веч. Київ.-2005.-10 листоп.
22. Салімонович Л. Продаються речі Президента // Україна молода. - 2005. - 7 жовт. - С. 14.
23. Голіна М. Президент "пожертвує" свій мед Харківській філармонії // День.- 2005.- 8 верес.
24. Раритетный лот Президента /Інф. // Киев. ведомости.- 2005.- 18 нояб.
25. Гончарова Н. Пленку с записями Вселенной продали за 100 тысяч // Сегодня.-2005.-21 дек.
26. Другий вдалий "Ренесанс"/ Інф. // Демократична Україна.-2005.-22 груд.
27. Голіна М. На аукціоні в Харкові продали шуми Всесвіту // День.-2005.- 22 груд.
28. Жлуктенко В. Дипломатичні "вечорниці" // День. - 2005.- 16 квіт.
29. Усатенко П. Творити простір любові // Дзеркало тижня.- 2005.- 8 жовт.
30. Геренко С. Понеділок - день легкий і веселий // Сумщина. - 2005. - 24 верес.
31. Коваль К. Багатий не той, хто має, а хто дає // Вечір. Київ.- 2005.- 30 листоп.
32. Кущ Л. Арія про порятунок опери // Голос України.-2005.- 8 жовт.
33. "Україно, ти для мене диво!" /Інф. // Уряд. кур'єр.- 2005.- 27 жовт.

 
 

Цікаве

Загрузка...