WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаКультурологія, Етика, Естетика → Меценатство і українська культура - Реферат

Меценатство і українська культура - Реферат

напівзабутої культури, відкриття центру розвитку музейної справи.
Фонд працює над відновленням в Україні добрих традицій меценатства, якими споконвіку славилася українська земля, він має намір визначити стратегію гармонійного розвитку людини майбутнього, тобто спрогнозувати, якою буде наша молодь, допомогти їй будувати майбутнє [9].
В Україні понад 4 тисячі музеїв. За кількістю і якістю їх колекцій наша держава є однією з найпотужніших у Європі. Та нині музейна система переживає глибоку кризу, що спричинена низкою проблем - відсутністю стабільного фінансування, нестачею кадрів, невмінням музеїв адекватно реагувати на виклики сучасності. Фонд започаткував програму "Центр розвитку музейної справи", яка зорієнтована на підготовку системних змін у музейній сфері. Фондом було створено інформаційний бюлетень "Український музей", який безкоштовно розповсюджується для всіх музеїв та профільних установ. Також Фонд організував конкурс на отримання стипендій для музейних працівників [10].
У 2005 році під час відвідування Батурина Президент України В. Ющенко запропонував представникам бізнесу та ділових кіл створити благодійний фонд "Друзі Батурина", який би акумулював інвестиції для відродження і реставрації об'єктів історико-культурного заповідника "Гетьманська столиця". І в тому ж році вже через кілька тижнів новостворений фонд прийняв перший внесок - один мільйон гривень від банку "Аваль". В урочистій атмосфері символічний чек на цю суму представникам селищної влади, голові Чернігівської облдержадміністрації В'ячеславу Атрощенку вручили почесний президент банку "Аваль", народний депутат України Ф. Шпиг та народний депутат України І. Плющ [11,12].
Активну добродійну діяльність провадить Всеукраїнський благодійний фонд Надії і Добра. Зокрема, вже шість років поспіль фонд реалізовує програму "Діти - надія України", спрямовану на підтримку талановитих, обдарованих дітей, допомогу в становленні та розвитку молодих талантів, збереження національних культурних традицій, популяризації українського мистецтва, зміцнення позитивного іміджу нашої країни за кордоном. У липні минулого року відбувся міжнародний дитячий фестиваль "Змінимо світ на краще!". Однією з найкращих на ньому цього року була делегація Німеччини. Як відлуння фестивалю на адресу Фонду Надії і Добра надійшло запрошення від організаторів Міжнародного фестивалю виконавців популярної пісні "Berliner Perle" з пропозицією взяти участь у ньому українським колективам. Фестиваль завершився у Берліні. Право представляти нашу країну на конкурсі здобули гурт "Абсолют" (Луганськ) та юна співачка з Івано-Франківської області О. Ошитко, які стали переможцями щорічної програми "Хай здійсняться дитячі мрії". Вони й на берлінському фестивалі не залишилися без призових місць. В. Довженко, голова правління Всеукраїнського благодійного фонду Надії і Добра, за підтримки якого діти взяли участь у конкурсі в Німеччині, привітала переможців [13].
Наприкінці 2005 року було презентовано благодійний фонд О. Білаша - видатного композитора, якого письменник І. Драч назвав духовним лицарем українства, що наближав державність нації. Метою фонду є популяризація творчості майстра. А головними його завданнями - передусім збереження і видання творів О. Білаша (його спадщина - понад 300 пісень, оперна, симфонічна і фортепіанна музика та поезії) запис компакт-дисків із популярними та маловідомими творами митця створення Меморіального музично-освітнього комплексу ім. О. Білаша проведення щорічного фестивалю сучасної української пісні "Два кольори" ім. О. Білаша (живий звук, професійне виконання високохудожніх творів) підтримка і сприяння творчості талановитої молоді України [14, 15].
Також у столиці було створено благодійний фонд "Музика - дітям", заснований Ю. Полунєєвим, виконавчим директором Європейського банку реконструкції та розвитку. Мета фонду - допомогти дітям пізнати світ музики, виявити і розвинути музичні таланти [16].
Часто в Україні проводяться спільні акції українських та закордонних фондів. Наприклад, "Фонд сприяння розвитку музею М. Булгакова" (за допомогою американського фонду "Ucan") розпочав довготривалу добровільну акцію "Чаювання на булгаковській веранді". Згідно з її умовами, кожен, хто зробив добродійний внесок (щонайменше 15грн.) на користь музею, отримує унікальну можливість випити чаю на веранді знаменитого будинку. Цілі проекту цілком зрозумілі й актуальні - знайти кошти на розвиток і збереження музею, на закупівлю нових експонатів, на нові виставки [17].
Із нагоди 15-річчя започаткування доброчинними фондами "Сейбр" та "Сейбр-світло" української програми в Національній бібліотеці України ім. В. Вернадського 6 грудня 2005 року відбулася презентація унікальної добірки літератури (близько двох тисяч назв), яку урочисто передали бібліотеці ці фонди. Більшість книг із цієї добірки - англійською мовою. Але є й книжки українською, які в різні роки видавала в США українська діаспора. Фонд "Сейбр" - авторитетна благодійна організація, яка надає гуманітарну книжкову допомогу близько 60 країнам світу, - діє в Україні уже 15 років. Саме Україна одержала найбільшу кількість книжок - понад мільйон (10 тисяч назв). Сьогодні фонди "Сейбр" та "Сейбр-світло" є єдиними постійними джерелами надходження в Україну на доброчинних засадах англомовної наукової та освітньої літератури. Одержувачами книг фондів є 406 національних, обласних, міських, районних бібліотек, майже 300 вищих та середніх навчальних закладів, 100 науково-дослідних інститутів, школи та інші установи й організації [18].
Українці діаспори також вносять свою лепту у розвиток української культури, бо для них добродійництво є, крім усього, ще й виявом любові до своєї Батьківщини. Так, американський благодійник українського походження Т. Терена-Юськів придбав для Львівської державної музичної академії ім. М. Лисенка два роялі австрійської фірми "Безендорфер". До їх придбання долучилася і екс-міністр культури і туризму України, випускниця Львівської державної музичної академії ім. М. Лисенка (колишньої консерваторії) О. Білозір. На презентацію роялів (їх виготовляють вручну) приїхав до Львова директор австрійської фірми М. Айхінгер [19].
Меценатська діяльність здійснюється у таких основних напрямах, як: сприяння доступунаселення до культурних цінностей сприяння охороні та збереженню культурної спадщини, історико-культурного середовища, пам`яток історії та культури підтримка музеїв та музейної справи сприяння поверненню в Україну національних культурних цінностей, що були вивезені за кордон підтримка бібліотек і бібліотечної справи сприяння розвитку видавничої справи підтримка професійної діяльності в культурно-мистецькій сфері сприяння розвитку народного мистецтва та мистецького аматорства підтримка відродження та розвитку народних художніх промислів сприяння естетичному вихованню (художньо-естетичній освіті) дітей і молоді сприяння популяризації вітчизняного мистецтва та кращих досягнень світового мистецтва в засобах масової інформації пошук і підтримка обдарованої молоді та дітей сприяння розвитку науки і освіти, реалізації науково-освітніх програм, надання допомоги вчителям (викладачам), вченим, студентам, учням сприяння популяризації українського мистецтва за кордоном, входженню України до європейського та світового культурного простору підтримка національної кінематографії підтримка української музичної індустрії, концертно-гастрольної галузі підтримка оновлення матеріально-технічної бази закладів культури, інформатизації у сфері культури. Метою меценатської діяльності є сприяння розвитку культури, мистецтва, науки та освіти України [20].
Цікавими виявилися результати всеукраїнського дослідження щодо сучасного

 
 

Цікаве

Загрузка...