WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаКультурологія, Етика, Естетика → До питання мистецької освіти в Україні - Реферат

До питання мистецької освіти в Україні - Реферат


2-4 березня 2006 року в Харкові відбувалася Всеукраїнська конференція "Шляхи модернізації початкової мистецької освіти в Україні: досвід, проблеми, перспективи дитячих шкіл мистецтв інтегрованого типу", в роботі якої брали участь керівники шкіл мистецтв та предс-тавники обласних управлінь м. Києва, Івано-франківської, Одеської Полтавської, Херсонської, Сумської, Рівненської, Луганської, Хмельниць-кої Кіровоградської, Тернопільської, Миколаївської, Вінницької областей.
7-9 квітня 2006 року в Луцьку пройшов семінар "Стан та шляхи розвитку шкіл естетичного виховання різних форм власності в системі місцевого самоврядування України", який провели Асоціація міст та громад України, Волинське представництво АМУ, управління культури Луцького міськвиконкому. Впродовж трьох днів директори шкіл мистецтв, дитячих музичних, дитячих художніх та художньо-музичних шкіл з 27 міст майже усієї України обговорювали вкрай важливі для майбутнього нашої держави проблеми естетичного виховання дітей на сесіях і виїзних засіданнях. Учасники семінару ознайомилися з роботою шкіл естетичного виховання Луцька: дитячої школи мистецтв № 2 і дитячої музичної школи № 3, а також центральної міської дитячої бібліотеки, взяли участь у творчому звіті учнів та викладачів шкіл естетичного виховання Луцька, присвяченому 60-річчю Перемоги.
Під час семінару учасники обговорили стратегію розвитку початкової мистецької освіти в сучасних умовах, фінансове забезпечення діяльності шкіл естетичного виховання, регіональні та місцеві програми щодо підтримки обдарованих дітей, співпрацю з благодійними фондами та громадськими організаціями [37].
У 2005 році також було проведено акції, зорієнтовані на розвиток мистецької освіти. Серед них - Всеукраїнський конкурс навчальних програм для початкових спеціалізованих мистецьких навчальних закладів (шкіл естетичного виховання) науково-методичний семінар із проблем розвитку мистецької освіти з образотворчого, хореографічного, театрального та музичного мистецтва "круглий стіл" з питань розвитку мистецької освіти з ректорами вищих навчальних закладів ІІІ-IV рівнів акредитації за участю представників Комітету з питань освіти і науки Верховної Ради України, Міністерства освіти і наук України, Академії мистецтв України нарада-семінар проректорів вищих навчальних закладів культури і мистецтв ІІІ-IV рівнів акредитації з питань поліпшення якості підготовки спеціалістів (24-25 лютого) Всеукраїнська науково-практична конференція викладачів середніх спеціалізованих музичних шкіл-інтернатів "Формування творчої особистості в інформаційному просторі сучасної культури" (24-26 березня) нарада з головами Рад директорів початкових спеціалізованих мистецьких навчальних закладів України (27-28 травня) та інші.
Основною метою конференцій є розгляд найбільш актуальних для сучасного етапу розвитку мистецької освіти в Україні питань. Це, зокрема, питання, пов'язані із задоволенням мистецьких освітніх запитів населення та забезпеченням прав громадян на мистецьку освіту відповідного рівня і змісту організацією гармонійного розвитку та реалізацією кожної особистості, соціального захисту учасників навчально-виховного процесу початкових спеціалізованих мистецьких навчальних закладів спрямуванням управлінської діяльності на координацію діяльності органів управління культурою, керівників навчальних закладів шляхом поєднання засобів державного управління з громадським впливом затвердженням типових навчальних планів шкіл мистецтв.
Головними завданнями розвитку культурно-мистецької освіти учасники заходів визначили:
o забезпечення мистецької освіченості для всіх, загального естетичного виховання з дитячого віку
o підвищення престижу культурно-просвітницьких професій
o запровадження нових механізмів підготовки кадрів на засадах, що поєднують державне фінансування із залученням коштів підприємств, приватних осіб, спонсорів і меценатів
o запровадження нових сучасних механізмів навчання з урахуванням вітчизняного та зарубіжного досвіду
o вдосконалення законодавчої та нормативної бази з урахуванням специфіки культурно-мистецької освіти
o посилення соціального захисту викладачів культурно-мистецьких навчальних закладів
o оновлення складу музичних інструментів в музичних закладах освіти
o удосконалення системи підготовки та підвищеннякваліфікації кадрів з урахуванням реальної потреби галузі в кваліфікованих фахівцях
o створення та видання сучасних підручників і навчальних посібників для мистецьких навчальних закладів [3].
Незважаючи на непрості соціально-економічні умови, необхідно все робити для того, щоб мистецька освіта й надалі залишалася духовною потребою людей, відігравала помітну роль у формуванні громадянина України, творчої особистості, здатної жити й творити в умовах глобалізаційних процесів, інтеграції держави у світове співтовариство [38].
Хтось із українських класиків сказав: неталановитих дітей немає. Лише треба вчасно цей Божий дар побачити і розвинути. Директор Львівської середньої спеціалізованої музичної школи-інтернату ім. Соло-мії Крушельницької Д. Комонько дуже доречно й влучно зауважує, що за кількістю талановитих дітей оцінюється рівень розвитку держави, це її внесок у світову скарбницю надбань людства. На сьогоднішній день можемо з упевненістю заявити: шлях до Європи вже має конкретику - через особистості [39].
СПИСОК ВИКОРИСТАНОЇ ЛІТЕРАТУРИ
1. http://education.gov.ua/pls/edu/docs/common/artistic_ukr.html
2. http://library.kherson.ua/lib/esteducation.htm
3. Українська культура та реалізація державної політики в культурній сфері: Аналітичний звіт Міністерства культури і туризму України за 2005 рік. - Київ, 2006. - С. 107.
4. http://refineua.com.ru/pageid-2460-1.html
5. Коновець C. Креативні освітні технології в сучасній мистецькій освіті. - Інститут педагогіки і психології професійної освіти АПН України, Київ. - http://newacropolis.org.ua/ua/gum2003.htm/bogdan49.htm
6. Никанорова О. Пріоритет - національний продукт // Уряд. кур'- єр. - 2005. - 22 квіт.
7. Нагребецька І. Музика... поза місцевим законом. - Уряд. кур'єр.-2005.- 11 серп.
8. Макаров Ю.Уроки музики // Дзеркало тижня. - 2005. - 24-30 верес. - С. 18.
9. Рожок В. Мистецька освіта і Болонський процес. - Уряд. кур'єр.-2005. - 4 серп.
10. Поліщук Т. До Києва - за майстерністю. - День.-2005.- 20 лип.
11. Комонько Д., Мельничук Ю. "Ми виховуємо музикантів, які прославляють Україну" // Висок. Замок. - 2005. - 25 трав.
12. http://www.kmv.gov.ua/divinfo.asp?Id=25450
13. Муратова В. Дети улицы и балета. // Киев. ведом.- 2005.- 9 нояб.
14. http://rada.dp.ua/vo0023.html
15. http://top.lg.ua/news/?id=4220&pid=4066
16. http://www.kharkivoda.gov.ua/news.php?news=2187&lang=ua
17. http://meria.sumy.ua/ua/sumy/culture/culture_institutions/culture_institutions_estet?print=1
18. Тарасенко В. Відтепер - школа мистецтв// Демокр.Україна.- 2005.- 17 груд.
19. Леонова А. Дім, де лунає музика // Зоря Полтавщини. - 2005. - 6 верес.
20. Лісовенко М. Юний художник - володар гранта// Уряд. кур'єр.-2005.- 5 листоп.
21. Савицький В. Де взяти кошти для юних обдарувань? - Робітн. газ.- 2005.- 3 берез.
22. http://bdpu.org/scientific_published/pedagogics_1_2005/11
23. Нагребецька І. Музика... поза місцевим законом. - Уряд. кур'єр.-2005.- 11 серп.
24. Рекрут Я. Замість сцени - пивний бар. - Робітн. газ.- 2005.- 17 серп.

 
 

Цікаве

Загрузка...