WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаКультурологія, Етика, Естетика → До питання мистецької освіти в Україні - Реферат

До питання мистецької освіти в Україні - Реферат

учнів. Це виявляється у здатності школярів переносити вироблені творчі навички на виконання будь-якої справи [4].
Усіляко сприяє розвитку мистецької освіти проведення різноманітних творчих конкурсів та фестивалів, які дають можливість учням шкіл естетичного виховання проявити свої здібності й таланти, заохочують до подальшого навчання. Серед таких заходів, наприклад, - Всеукраїнський конкурс "Я люблю тебе, Україно!" Всього на конкурс з усіх регіонів країни надійшло майже 10 тисяч робіт. Протягом трьох тижнів у Будинку уряду проходила виставка, на якій експонувалися понад сто творчих робіт школярів - есе, вірші, малюнки. Досвідчене журі з педагогів та митців визначило 24 переможців і 40 дипломантів в номінаціях "Кращий малюнок" та "Кращий літературний твір" у трьох категоріях школярів: молодшого, середнього та старшого віку [27].
Також уже дев'ятий рік поспіль "Україна мистецька" влаштовує гранд-концерт "Нові імена юних зірок України". Завдяки цій акції, започаткованій Міністерством культури, маленькі музиканти з усієї країни отримують чудову нагоду виступити у Колонній залі ім. М. Лисенка Національної філармонії України. А відбір достойників здійснюють столичні фахівці, які підтримують зв'язки з провідними музичним школами регіонів, відбирають дітей, починаючи з 5 років [28].
У цьому році в концерті брали участь учні середніх спеціальних та музичних шкіл - Київської, Донецької, Харківської, Одеської, а також студенти музичних училищ, Київської дитячої академії мистецтв, вокальних студій та інших навчальних закладів різних міст України. Молоді музиканти виступили в супроводі Національного симфонічного оркестру України під управлінням В. Сіренка. Цей концерт мав просвітницькі цілі і його було організовано для того, щоб привернути увагу широких мас до проблем і досягнень класичної музики [29].
11-12 травня 2005 року в Києві фінішував ІV Всеукраїнський конкурс на кращий музичний твір юних композиторів-виконавців "Жива музика". У столиці зібралися переможці обласних відбіркових турів - представники 10 областей та міста Києва. Згідно з умовами конкурсу, в цих творчих змаганнях брали участь діти віком від 10 до 17 років, які мають нахил до написання музичних творів. Журі під головуванням народного артиста України, ректора Київської дитячої академії мистецтв М. Чембержі прослухало понад 20 обдарованих дітей, які продемонстрували власні музичні твори різних форм і жанрів. Всі учасники фіналу були нагороджені дипломами оргкомітету, а за найбільш вдалі композиції юні автори отримали цінні подарунки. Лауреатами стали переважно учні музичних шкіл та шкіл мистецтв України [30].
У столиці проходив великий святковий концерт провідних дитячих хореографічних колективів Києва та учнів дитячих шкіл естетичного виховання, присвячений 100-річчю з дня народження П. Вірського - засновника української академічної хореографічної школи. Цей концерт, що пройшов за участю 23 колективів у Центрі культури і мистецтв Національного авіаційного університету, - заключний акорд фестивалю, присвяченого ювілею митця. Журі фестивалю на чолі з н. а. України
А. Авдієвським нагородило багато хореографічних колективів та їхніх керівників дипломами "За досягнення високих результатів у галузі хореографічного мистецтва". У рамках фестивалю також відбулася наукова конференція, у якій взяли участь провідні спеціалісти національної хореографії - н. а. України М. Вантух, В. Вірська, доктор мистецтвознавства Ю. Станішевський та інші [31].
14 квітня 2005 року у Києві було відкрито Міжнародний конкурс молодих піаністів пам'яті В. Горовиця - одну з наймасштабніших подій культурного життя України. Його організаторами стали Київська міська державна адміністрація, КДВМУ ім. Р. Глієра, Міжнародний благодійний фонд конкурсу пам'яті В. Горовиця, Міжнародний фонд "Україна 3000", Асоціація академічних музичних конкурсів. За 10 років існування конкурс розрісся і віднайшов безліч різних іпостасей. Від нього відокремилася група "Горовиць-дебют", географія конкурсу розширилася до 26 країн-учасниць, які надіслали 98 конкурсантів віком від 9 до 33 років. "Дебют" проходив у 3 вікових категоріях. Конкурсні прослуховування тривали до 29 квітня. Журі очолював відомий український композитор М. Скорик [32].
По праву Україна може пишатися учнями шкіл естетичного виховання, бо їхні імена відомі не лише землякам, а й усьому світу.
Київський дитячий хор "Щедрик" переміг у двох номінаціях фестивалю самодіяльних колективів "Духовна музика в Римі". Колектив також було визнано кращим учасником фестивалю за останні шість років. Кращим диригентом журі визнало художнього керівника хору М. Сабліну. Ще один український колектив - хор "Кредо" з Івано-Франківська - став дипломантом конкурсу. На фестивалі "Духовна музика в Римі" Україна була представлена вперше, у рамках проекту "Дні України в Європі" [33].
Одинадцятирічна піаністка, киянка В. Бучко, учениця Київської середньої спеціальної музичної школи-інтернату ім. М. Лисенка (педагог Н. Толпиго), вже не раз ставала лауреаткою міжнародних конкурсів (від третьої премії до Гран-прі). Їй аплодували Італія, Франція, Греція, Іспанія. А 16-річний піаніст Д. Жданов, учень тої ж школи, отримав четверту премію і спеціальний приз "За краще виконання класичної сонати" на ІІІ Міжнародному конкурсі піаністів, що недавно відбувся у столиці Грузії м. Тбілісі [34].
Учні Бродівської школи естетичного виховання Я. Шуст та І. Шере-мета стали дипломантами Всеукраїнського мистецького фестивалю молодих виконавців "Пісенні Медобори". Фестиваль, у якому взяли участь понад 200 виконавців, проходив у місті Гусятин Тернопільської області. Юні співачки з Бродів поділили друге місце у віковій категорії 11-13 років. Їх нагородили дипломами та цінними подарунками [35].
Із відзнакою про перше лауреатське місце у Всеукраїнському конкурсі вокалістів і диригентів, що проходив у Ніжині, повернулася в Чернігівське музичне училище ім. Л. Ревуцького вокалістка Х. Пічкурен-ко. У змаганні, яке проходило вчетверте, взяли участь конкурсанти із сімнадцяти міст України. У рамках конкурсу відбулися концерти-презентації та майстер-класи [36].
Також не можна лишити поза увагою того факту, що реалізація концепції естетичного виховання, спрямована на формування базової культури особистості шляхом співпраці з зарубіжними країнами, є дуже дієвою.
У червні 2005 року було підписано угоду між Херсонським навчально-естетичним комплексом "Художня школа" та Чеським універ-ситетом м. Плзень (Чехія) про співпрацю з питань обміну студентами та учнями закладів довузівської підготовки обміну викладачами з метою підвищення кваліфікації спільного видання навчальних та методичних підручників погодження навчальних планів для надання можливості студентам даних закладів отримувати паралельно другу вищу освіту європейського стандарту тощо. У тому ж році відбувся обмін студентами даного вузу та естетично - навчального комплексу.
Щороку в Україні проводиться чимало різноманітних мистецьких та наукових заходів, роботу яких спрямовано на висвітлення стану мистецької освіти.
Так, у Луганську на базі Луганського державного інституту культури і мистецтв 31 березня - 2 квітня 2005 року проходила III Всеукраїнська науково-практична конференція "Мистецька освіта в Україні: традиції, сучасність, перспективи". В програмі конференції взяли участь пред-ставники професорсько-викладацького складу навчальних закладів культури і мистецтва різного рівня акредитації із багатьох регіонів України.

 
 

Цікаве

Загрузка...