WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаКультурологія, Етика, Естетика → Огляд художніх виставок в Україні у 2005 році - Реферат

Огляд художніх виставок в Україні у 2005 році - Реферат

функціональних призначень якого було прикрашення побуту українців, оздоблення предметів домашнього вжитку - посуду, скринь, мисників, дитячих іграшок, повертається в наше сьогодення в творчості народних майстрів. Всеукраїнська виставка народного малярства продемонструвала унікальне образне мислення, епічний склад власного світосприйняття і світорозуміння. На виставці було представлено народні картини з багатьох областей України: Закарпаття, Львівщини, Волині, Полтавщини, Київщини, Чернігівщини, Дніпропетровщини, Сумщини, Вінниччини,Кіровоградщини та ін. В експозиції відвідувачі побачили твори відомих в Україні і за кордоном митців В. Ороса (м. Ужгород), А. Рак (Полтавщина), І. Новобранця (Полтавщина), Г. Кожокаря (Запоріжжя), М. Тимченко (м. Київ),
М. Онацька (Полтавщина), М. Буряк (Київщина) та ін. Картини, представлені на виставці, створені у продовж останніх десяти років. Вони продовжують давні традиції цього виду народної творчості, привертаючи нових послідовників. Експозиція даної виставки була покликана привернути увагу відвідувачів до самобутньої і дуже давньої культури українців. Окремий жанр народного живопису було представлено картинами на склі патріархів народного мистецтва - А. Рак та
І. Сколоздрою. Особливим блиском також вирізнявся розділ художньої вишивки. Тут вражали золотого колориту козацькі рушники С. Ігнатченко із Запоріжжя, твори черкащанки О. Теліженко, киянок І. Жураківської, І. Селенко та М. Чудної. Взагалі, жанрова різноманітність, багатство і досконалість композиційних рішень були характерними для експонатів виставки. Експозиція підтвердила, що наївний живопис в його сучасному вигляді є досить вагомою сторінкою української культури [14].
2-15 листопада 2005 р. в Києві проводилася Всеукраїнська виставка образотворчого та декоративно-ужиткового мистецтва "Інтервернісаж". У виставці брали участь художники різних національностей, які живуть і працюють в Україні - ветерани та учасники Великої Вітчизняної війни 1941-1945 рр., учасники бойових дій на територіях інших країн, діти війни.
Акція проводилася у рамках відзначення 60-річчя Перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 рр. Захід такого тематичного спрямування здійснюється в Україні вперше. Мета виставки - сприяння розвитку мистецтва народів різних національностей України, підтримка творчості художників-ветеранів. Організаторами виставки були - Міністерство культури і туризму України, Рада національних товариств України, Національна спілка художників України, Меморіальний комплекс "Національний музей історії Великої Вітчизняної війни 1941-1945 рр.", Київський міський центр дозвілля за сприяння регіональних відділень Національної спілки художників України, громадських і ветеранських організацій м. Києва. Виставка "Інтервернісаж" уособлювала в собі розмаїття національного художнього мистецтва України. У понад 200 роботах образотворчого і декоративно-ужиткового мистецтва було відтворено різноманітне тематичне спрямування художників різних національностей, що характеризує Україну як поліетнічну державу [15].
Значною подією мистецького життя стала художня виставка, присвячена 60-річчю Перемоги у виставкових залах Національної академії образотворчого мистецтва і архітектури. В експозиції було представлено понад 80 творів живопису, графіки, скульптури, воєнні зарисовки відомих українських художників - учасників Великої Вітчизняної війни. Діапазон представлених для огляду творів був досить широкий: портрети, жанрові полотна, краєвиди, натюрморти, плакати. Чільне місце в експозиції було відведено рисункам і начеркам воєнної пори, в яких майстерно відтворено героїчні події та солдатські будні [16].
"Україна очима карикатуристів" - такою була тема V Міжнародної виставки-конкурсу "Карлюка", яка була організована у виставкових залах Полтавської Галереї мистецтв. На ній було заявлено більше 500 робіт художників з 38 країн світу. 170 із них було відібрано членами журі конкурсу. Карикатуристи світу здебільшого побачили Україну у світлі політичних подій. Водночас на виставці було представлено ілюстрації до творів М. Гоголя С. Тюніна. Виставка користувалася великою популяр-ністю. Зокрема, 2005 року до Галереї мистецтв завітала рекордна кількість відвідувачів [17].
Все більш помітну роль у мистецькому житті нашої країни 2005 року грали пленери та виставки, організовані за підсумками пленерів. Пленери сьогодні означують ритми сучасного мистецького процесу України, репрезентуючи розмаїття авторських стильових уподобань і широку палітру образного тлумачення світу.
З 10 по 19 жовтня 2005 року Міністерство культури і туризму України та Український культурно-просвітницький центр "Дружба" проводили Міжнародний пленер "Україно, моя Україно", в якому взяли участь кращі професійні художники українського походження з Австрії, Білорусії, Естонії, Латвії, Литви, Молдови, Росії, Румунії, Польщі та Словаччини.
Тема Міжнародного пленеру "Україно, моя Україно", який проходив у Палаці мистецтв "Український дім" - "Київ… Місто... (минуле-сучасне-майбутнє)". Під час акції кожен учасник повинен був намалювати 2 картини. Створені твори залишилися в Україні та започаткували галерею художників українського зарубіжжя. У рамках проекту проходили також творчі зустрічі з відомими українськими художниками, відвідування їх творчих майстерень, музеїв, галерей, виставок та вернісажів, вистав провідних театральних колективів. Міжнародний пленер "Україно, моя Україно" мав за мету надати його учасникам можливість скласти об'єктивну уяву про стан розвитку сучасного мистецтва, виробити і визначити головні тенденції руху сучасної мистецької думки [18].
Знаковою подією в історії новітніх пленерів став І Міжнародний мистецький форум, який відбувся у санаторному комплексі "Пуща-Озерна" (Київ. область). Присвячений темі Великодніх свят, він зібрав 20 художників з України, Білорусі, Китаю, Польщі, які репрезентували своєю творчістю розмаїття стильових манер, формальних напрямів, регіональних шкіл, національних традицій. Зокрема, серед митців були ректор Київської національної академії образотворчого мистецтва й архітектури, графік
А. Чебикін, ректор Львівської національної академії мистецтв, майстер художнього скла А. Бокотей, польський художник-фотограф К. Барчук, білоруський живописець Р. Романко, китаянка Донг Мін. Спонсорами пленеру стали директор-головний лікар санаторного комплексу "Пуща-Озерна" Ю. Ладуба, а також керівники провідної консалтингової компанії в Україні "Гештальт Консалтинг груп" А. Тихончук і В. Печенізький [18, 19].
У Чугуєві, під Харковом, на батьківщині видатного художника ХХ століття І. Репіна відбувся Міжнародний рєпінський пленер, присвячений 161-річниці від дня народження майстра. Його організували Чугуївська міська рада та Харківське відділення Національної спілки художників

 
 

Цікаве

Загрузка...