WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаКультурологія, Етика, Естетика → Огляд художніх виставок в Україні у 2005 році - Реферат

Огляд художніх виставок в Україні у 2005 році - Реферат

Танадайчука. У виставці брали участь Л. Шараєва, І. Шиленко,
Т. Морозюк, Ю. Ясіновська. В. Колесник, С. Войналович та ін. Мистецтвознавці зазначали, що в представлених на виставці роботах можна було побачити відчуття часу та етносовісті [79].
Першу персональну виставку робіт Ю. Макушина було відкрито в Миколаєві в день його 70-річчя. Роботи майстра монументальної скульптури, заслуженого художника України презентував Миколаївський музей імені В. Верещагіна. І хоча як персональна ця виставка й справді перша, роботи автора особливого представлення не потребували. Бо Миколаїв буквально вибудуваний образами майстра. На персональній виставці Ю.Макушина демонструвалося 70 робіт із фондів музею та колекції майстра. Скульптури виконано в металі, дереві, камені, гіпсі. Вдало доповнював виставку живопис. Усю експозицію було розділено на комплекси: історико-героїчна тематика, портрет і біблійні сюжети [80].
Завершуючи огляд українських художніх виставок 2005 року слід відзначити, що зараз дуже часто художник змушений орієнтуватися на невибагливі смаки покупця, який сьогодні нерідко не володіє достатньо високою культурою розуміння і сприйняття мистецтва. Для художників і досі залишається відкритим таке питання, як закупівля творів для поповнення державної скарбниці з образотворчого й декоративного мистецтва. По суті, держава у цій справі майже зняла із себе функції меценатства, а це означає, що державні музейні колекції творами сучасного мистецтва не поповнюються. Придбання творів проводиться зрідка. Трапляється, що за придбаний твір художникові довго не виплачується ніякого гонорару, і не має значення кому - видатному майстрові, роботи якого мають попит за межами України, чи молодому митцеві, для котрого закупівля його творів є взагалі важливою життєвою подією. Також відсутні єдина гонорарна політика і розцінки на твори мистецтва, не збалансовані вартісні критерії. Об'єктивні розцінки нерідко підмінюються волюнтаристськими рішеннями посадових осіб, що призводить до порушення авторського права. Отже гонорарна політика, як правило, не відповідає нормам і є результатом прямих суб'єктивних оцінок [1].
Є ще одна, дуже важлива проблема, що стосується вивезення і ввезення мистецьких цінностей. У жодній цивілізованій країні світу немає такої бюрократично-митної тяганини, яку в нас тіньово проводять різні владні структури, по суті паралізуючи здобутки українського мистецтва, прирікаючи і нашу виставковудіяльність на становище, гідне жалю. А українські художники і самі ніяк не зацікавлені у розтринькуванні своєї мистецької спадщини, тож немає потреби штучно стримувати розвиток мистецьких процесів, як це було в радянські часи, створювати культурологічну ізоляцію України [1].
І все ж, в силу своєї внутрішньої природи мистецтво, привносячи сенс, допомагає людині долати його шлях. Його завдання - у формуванні свідомості народу. Ця свідомість значною мірою формується під впливом образів, символів, створених митцями. В них викристалізується етична структура суспільства, бо художній досвід має моральну природу. Він вчить людину жити, діяти, боротися, творити. Він формує її розум, світогляд, моральні сили, світ відчуттів, емоцій, передає її суспільні надбання. Мистецькі цінності є особливо значущими тоді, коли вказують шляхи етнодуховного зростання особи. А цінність художнього твору визначається тим ступенем народження особистостей, який робить цю творчість духовно дієздатною. Мистецтво має стати реальною силою, здатною допомогти сучаснику зберегти людський вигляд і гідність, усвідомити своє місце в історії культури та відповідальність за неї.
А саме виставкова сфера - невід'ємна частка мистецької діяльності, своєрідний полігон творчих ідей. І тому активна виставкова діяльність є певним показником плідної праці українських митців, успішного розвитку сучасного мистецтва нашої держави.
СПИСОК ЛІТЕРАТУРИ
1. Чепелик В. Шляхом мистецьким і однією громадою! // Образотв. мистецтво. - 2005. - № 2. - С. 18 - 26 черв.
2. Андрущенко Т. "ХХІ століття - час утвердження України української" // Образотв. мистецтво. - 2005. - № 4. - С. 6 - 7.
3. Петрова О. Бієнале в масці Венеціанського карнавалу // Дзеркало тижня. - 2005. - 25 черв. - С. 18.
4. Груша Х. Художники слів і слова художників // Голос України. - 2005. - 26 берез. - С. 10.
5. Олейник С. Понюхать искусство… и умереть. (Корреспондент "Газеты…" убедилась: Венецианскую биенале можно воспринимать глазами, ушами, носом, а также репетировать здесь собственные похороны // Газ. по-киевски. - 2005. - 4 авг.
6. Ботанова К. Олімпійські ігри сучасного мистецтва // Дзеркало тижня.-2005.-4 черв. - С. 17.
7. Козачук Л. "Чемпионат мира" по живописи // Газ. по-киевски. - 2005. - 10 июня.
8. Вауліна О. Не кричи про весь світ - скажи про своє село // Уряд. кур'єр. - 2005. - 18 черв.
9. Данюк І. У магдебурзькому небі слід засвітитися // Вечір. Київ.-2005.-14 груд.
10. Ковальчук К. Це був щирий уклін // Кіровогр. правда. - 2005. - 31 трав.
11. Загаєцька О. Вернісаж до дня художника // Образотв. мистецтво. - 2005. - № 4 . - С. 34-35.
12. Мистецька хроніка. Київ / Інф. // Образотв. мистецтво. - 2005. - № 1. - С. 70.
13. Протас М. Всеукраїнська Трієнале "Скульптура'05" // Образотв. мистецтво. - 2005. - № 3. - С. 35-37.
14. Кошовий І. У щедрому садку народного малярства // Уряд. кур'єр. - 2005. - 13 груд.
15. Гусак О. Інтервернісаж // Культура і життя. - 2005. - 30 листоп.
16. Наєнко Н. Твори митців-фронтовиків // Уряд. кур'єр. - 2005.- 5 трав.
17. Ігнатенко О. Той народ великий, що вміє сміятися над собою // Зоря Полтавщини. - 2005. - 6 квіт.
18. Федорук О. Пленер і спонсори // Урядовий кур'єр. - 2005. - 3 черв.
19. Новосвітній В. Естето- й арт-терапія стануть новими методами лікування, які зцілюють душу // Хрещатик. - 2005.- 11 трав.
20. Рєпінський пленер / Інф. // День. - 2005. - 7 серп.
21. Міщенко Г. Третій всеукраїнський живописний Пленер "Хортиця крізь віки" // Культура і життя. - 2006. - 11 січ.
22. Міщенко Г. Хортиця крізь віки. Пленер-2005 // Образотв. мистецтво. - 2005. - № 4 . - С. 58-59.
23. Гулько Л. Миколаївські художники актуального мистецтва в Києві // Культура і життя. - 2006. - 11 січ.
24. З нових видань / Інф. // Образотв. мистецтво. - 2005. - № 3 . - С. 112.
25. Заїка В. Фотоінформація // Уряд. кур'єр. - 2005.- 3 грудня.
26. Гурська Л. Утаємниченість творення // Образотв. мистецтво. - 2005. - № 3. - С. 110.
27. Переосмислення успадкованої традиції / Інф. // Образотв. мистецтво. - 2005. - № 4 . - С. 112.
28. Шевчук А. Сутність поліської порцеляни // Образотв. мистецтво. - 2005. - № 3 . - С. 55.

 
 

Цікаве

Загрузка...