WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаКультурологія, Етика, Естетика → Огляд художніх виставок в Україні у 2005 році - Реферат

Огляд художніх виставок в Україні у 2005 році - Реферат

набуває висоти і глибини не лише завдяки своїм нюансам, а й завдяки емоціям, якими живе художник. У роботах
І. Вірщука філософічність образно-смислових конструкцій накладається на таку сугестію енергії та кольору, що внутрішній простір його творів набуває глибоко метафізичного виміру. Запропонувавши у Музеї етнографії та художнього промислу персональну виставку робіт, створених упродовж десяти років, І. Вірщук показав, як рухався від персоніфікацій до зразків абстрактно-філософського плану [70, 71].
Перша персональна виставка творів молодого художника Я. Сала-ндяка працювала в Тернопільському обласному художньому музеї. На ній було широко представлено живописні полотна і вироби з дерева. Художник працює у призабутому жанрі народного живопису, що виходить від традицій лубкових побутових картинок, у котрих зображення супроводжується текстами жартівливого характеру. Саме до таких творів належать (представлені на виставці) живописні картини, у яких знайшло відображення далеке минуле нашого народу, його звичаї та обряди ("Цур тобі пек", "Йшла собі коляда", "Різдво"), а також пласт напівоб'ємного різьблення по дереву ("Леля, Лель, Лада, Лад"). Але художник, творчо розвиваючи народну картину, вдосконалюючи свою виконавську майстерність, пішов значно далі, філософськи осмислюючи минуле та сьогодення ("Мамай", "Айсберг", "Млин жалю", "Подвір'я", "Я - дерево"). Різним породам дерев художник присвятив цілу серію творів, поєднуючи живопис із різьбленням. У пресі відзначалося, що виставка робіт
В. Саландяка для багатьох стала відкриттям [72].
У Тернопільському обласному художньому музеї працювала і персональна виставка робіт М. Субчака. Художник намагається зафіксувати аквареллю чи олійними фарбами кожен куточок рідного краю ("Верби", ""Річка Гнізна", "Глиняні береги та ін.). І хоча художник пробував свої сили у портретному жанрі, визначальним напрямом у його творчості залишається ліричний пейзаж. Звертається художник і до гуаші ("Яблуневий цвіт", "Натюрморт з квітами"), поступово освоюючи цю примхливу фарбу, котра вологою має один відтінок, а коли висохне - інший. Гуашшю художник дуже майстерно написав цілу серію ліричних та індустріальних пейзажів ("Буде новий міст на Дністрі", "Гусятин будується" та ін.). Художникові вдалосядуже тонко відчути і передати в них лінійну та кольорову перспективу, співвідношення тонів і півтонів [73].
Помітну роль у мистецькому житті Запоріжжя грає міське творче об'єднання "Колорит". За одинадцять років свого існування об'єднання перетворилося на міцну творчу організацію, яка нараховує 140 членів - професійних художників, дизайнерів, карикатуристів. Тож справжньою культурно-мистецькою подією міста стала виставка кращих робіт членів об'єднання. Виставка справляла сильне враження і для багатьох глядачів стала відкриттям. Особливу увагу привернули картини В. Булате, зокрема, "Бог-отець, який споглядає Христа" (що представляє варіант розпису Свято-Нікольського храму у м. Приморську) та філософське полотно "Фауст з чашею отрути", пейзажі та натюрморти Т. Височиної, роботи на оксамиті В. Разумова, вишивки І. Дерибас, різьба по дереву Ю. Сидоренка. Усього на виставці можна було побачити вісімдесят робіт 23 членів творчого об'єднання "Колорит". Вони не просто демонстрували нові грані творчості художників, але й дарили естетичну насолоду та пробуджували бажання займатися мистецтвом [74].
Цікавою за жанрами та майстерністю виконання, на думку представників преси, була ще одна виставка у Запоріжжі, у виставковому залі обласної організації Національної спілки художників України. Тут було представлено понад двісті творів молодих графіків, живописців, скульпторів, рукодільниць з усієї області. Їхні оригінальні підходи і незвичне втілення тем вражали. Окрім пізнавального та естетичного значення, виставка мала ще одну мету - стати своєрідним конкурсом майстерності серед молодих майстрів. Тож усі відвідувачі мали змогу висловлювати свої враження у письмовій формі, опустивши їх у скриньку, що стояла у залі [75].
У Черкаському художньому музеї відбулася виставка ляльок
Н. Кузьменко. Її самобутня манера художнього письма, зокрема розписне зображення квітів, поетичний хист давно знайшли гідну оцінку цінителів. Глядачі мали змогу побачити безкінечну галерею образів різних поколінь, які несуть у собі неповторну інформацію, розкривають глибинну суть української жінки. Художниця осмислила й передала в образі ляльки все багатство і водночас неповторність кожного. Майстриня навчилася проникати в глибинні пласти свідомості, знаходити найхарактерніше у манерах, звичках, одягові, жестах. Саме тому ляльки, створені руками майстрині, живуть і приваблюють глядачів [76].
Персональна виставка художниці К. Емертелі працювала у Дніпропетровську. За словами художниці, її творчість спрямована на дослідження власної душі як складової частини Всесвіту. Для образного світу К. Емертелі характерні карнавальність та театралізованість. Він значно яскравіший, ніж наше буденне життя. Для художниці притаманні занурення у східну культуру та античність ("Меланхолія", "Персей"), звернення до казки і міфу ("Махаон", "Алеф"). Привертали увагу глядачів і витончені мініатюри ("Сакура", "Лілея", ""Золота троянда") [77].
Ювілейна виставка заслуженого художника України І. Губського, присвячена 85-річчю від дня його народження, відбулася у Луганську. Експозиція складалася з 50 творів живопису, які переважно раніше не експонувалися. Ці роботи репрезентували творчість І. Губського попередніх десятиліть і давали уявлення про те, що захоплює художника сьогодні. Живопис І. Губського завжди відзначався глибоко соціальним духом, гострим проникливим баченням сучасності, вмінням знаходити органічне співіснування гармонійної краси з рисами справжнього трагізму та страждання ("Пам'яті шахтарів", "ГУЛАГ", "Повернення", Чисті руки", "Джерело", "Мати і дитина", "На зміну"). Образний світ художника надзвичайно складний і змістовний, при зовнішній невигадливості зображуваних мотивів ("Виклик", "Малий бізнес", "Луганські бомжі", "Три грації", "Оголена", "Діалог"). Виставка знайомила також з пейзажним живописом майстра. Цикл ліричних пейзажних творів І. Губського свідчить про поєднання в його мистецтві надзвичайного живописно-колористичного таланту і високої поетичності ("Індустріальний пейзаж", "Біловодськ", "Край донецький", "Вид із вікна", "Червоні терикони", "Блакитні далі", "Дорога", "Листопад"). Значну кількість експонованих творів складали роботи портретного жанру ("Дівчинка", "Шахтарі", "Літня жінка", "Портрет ветерана", "Скульптор О. Редькін", "М. Шуліка" та ін.) [78].
У Житомирі, у виставковому залі меморіального музею-будинку
С. Корольова відбулася перша обласна виставка-конкурс мистецтва витинанки, присвячена пам'яті майстра народної творчості України
С.

 
 

Цікаве

Загрузка...